E-Agrar

I ja to prdpostavljam, ali je bitna stvar.
Slažem se da je jako bitna stvar, voditeljka je sigurno zaboravila da pita, a sama Ministarka da kaže.

💬 Kada sam ranije zvao 0800 106 107 nemaju tu informaciju (Što znači da nema roka, sve dok ne dobiju tu informaciju).
Sigurno da ćemo biti obavešteni.
 
Мислим да ће моћи из два пута да се аплицира за субвенције што држави и те како одговара.
 
Ljudi koji su bili pod kontrolom pred kraj prosle godine, i koji su lose/pogresno prijavili neke parcele, stizu im resenjs za pasivan status gazdinstva na 5 godina...

Ljudi, cuvajte se. Vodite racuna i tri puta ako treba proverite sta vam je na parcelama. Pogotovo obratite paznju na okucnicu i neobradjenu povrsinu.
 
Ljudi koji su bili pod kontrolom pred kraj prosle godine, i koji su lose/pogresno prijavili neke parcele, stizu im resenjs za pasivan status gazdinstva na 5 godina...

Ljudi, cuvajte se. Vodite racuna i tri puta ako treba proverite sta vam je na parcelama. Pogotovo obratite paznju na okucnicu i neobradjenu povrsinu.
Marko sta ti savetujes za okucnicu, da li prijaviti par ari tamo za jedan deo koji stvarno ima recimo orahe, sljive, ili izbaciti potpuno tu parcelu ?
 
Prosli put sam imao problem da prilikom popunjavanja setvene strukture, parcele pod kojima mi je prirodna livada ili pasnjak, te parcele mi nisu izlazile u spisku za subvenciju po hektaru. Da li je neko imao slican problem?
 
Ovo je ludilo, prijaviti 1-5 ara kako bi dobio par stotina dinara.😂 Ne mogu da verujem!
A karaju se cigani i neke socijale zbog 2000 din jer se prodaju pre izbora😂
Pa tu je fora, kazne te za tri ara baste, i nema subvencije na njive pet godina, nema konkursa za povracaj mehanizacije. Diskvalifikuju te na finjaka...
 
Aj da se ne lažemo koga su to izbacili? Neka se javi lično ovde i navede primer.
Imam i ja placa oko kuće pola kj prijavljeno kao prirodna livada, što i jeste iako je katastarski klasifikovana kao njiva. Neki takve parcele prijavljuju kao pšenice pa se buni posle.
Prijavite stanje kakvo jeste i ne brinite.
 
Juzno od Save i Dunava je praksa da su gotovo sve njive oivicene nekom zivicom da bi se poznavali skladovi tj. medje. Svaka ta parcela treba da bude umanjena za tu povrsinu koju zauzimaju te zive ograde
 
Чек' бре, какво сад пријављивање баште, кромпира, пасуља три вресте белог лука и слично? То што ми је иза друге авлије, сад треба да размеравам и уносим у неке папире. Је л' то нека нова ставка или сте то имали и до сада?
 
Чек' бре, какво сад пријављивање баште, кромпира, пасуља три вресте белог лука и слично? То што ми је иза друге авлије, сад треба да размеравам и уносим у неке папире. Је л' то нека нова ставка или сте то имали и до сада?
mani je plac 6 ari od toga 1 ar bsta a od toga 0.7 ari je plastenik i sta sad??meni je lakse da to nista nemam u e agraru nego da se cimam kolko imam kvadrata ako nekom nije dovoljno ono sta je na njivi od par kvadrata okucnice nece se obogatiti...a ako nesto pogresi moze mu samo nastetiti...ionako to ne obradujem traktorom .
 
Ne znam kome bih sta pre odgovorio...vidim da ima i ironije u necijim postovima.
.
Ovo je ludilo, prijaviti 1-5 ara kako bi dobio par stotina dinara.😂 Ne mogu da verujem!
A karaju se cigani i neke socijale zbog 2000 din jer se prodaju pre izbora😂
To dal ce neko da se cima sa 2-3 ara je njegova stvar. Ako napises kako jeste, nema osnova za kaznu. Ako iskljucis te male povrsine, i to je isto legitimno i necija licna stvar
Aj da se ne lažemo koga su to izbacili? Neka se javi lično ovde i navede primer.
Uskoro ce biti podeljene. Mislim da je oko 2800 ljudi obidjeno od inspekcije. Polako.
Juzno od Save i Dunava je praksa da su gotovo sve njive oivicene nekom zivicom da bi se poznavali skladovi tj. medje. Svaka ta parcela treba da bude umanjena za tu povrsinu koju zauzimaju te zive ograde
Ovo sam shvatio kao ironiju pa nemam sta da napisem.
Чек' бре, какво сад пријављивање баште, кромпира, пасуља три вресте белог лука и слично? То што ми је иза друге авлије, сад треба да размеравам и уносим у неке папире. Је л' то нека нова ставка или сте то имали и до сада?
Nista nema potrebe da razmeravas. Iskljucis iz eagrara i gotovo.
Ako sam dobro razumeo sve površine koje se obrađuju treba da budu prijavljene na eAgraru.
Ne. Ne moras prijaviti ako ne zelis. Drzavi je jos bolje.
 
Druže konkretno me interesuje šta je u pitanju ,da ne bude šuma pa je prijavio pšenicu.
Evo ja imam 2,3 ha koje su ostavljene zbog OP a neke su delovi placa,prijavljene prirodne livade što i jesu ali nisam uzimao subvenciju.
Te priče za te šumice zarasle na meći ne verujem da piju odu.
Realno ući na geosrbiju pa če ti se sve samo javiti. pogledaj samo VŠ n primer ima zemlje koja je pod šumom a vodi se kao vinograd ,šta misliš da neko nije koristio?
 
Ja imam par parcela gde se vodi kao livada,obradjujem je samo neki deo,ove godine kad sam prijavljivao za subvencije ostavio sam i te parcele ali imao sam preko 20ha,ove godine moracu da pazim za njih necu staviti za subvencije ali neka stoje u eagraru

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nista nema potrebe da razmeravas. Iskljucis iz eagrara i gotovo.
Има неко појма - ако прошле године у ово доба (или већ када је еАграр прорадио), у списку парцела, та башта на плацу, то где ставим парадајза, ротквица и зелени за себе, није била евидентирана, да ли то значи да такав статус аутоматски има и ове године или су нас то "обрадовали" са фантастичним "апдејтом" њиховог система?
 
Drugari gde skidate izjavu koju daje član da je član gazdinstva?
Ako može link

Изјава члана домаћинства у папирној форми (Ово је лично из еАграр-а)​

Ако члан домаћинства нема еИД или други дигитални сертификат приложите:
Имате и ово само ја то нисам користио (У суштини је исто само што на документу из еАграр-а пише Прилог 2 а на ову другу Прилог 1)

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh