E-Agrar

Povrsina koja se obradjuje i biljna kultura moraju biti u m2 tacno. Mslim da si trebao da smanjis povrsinu koja se obradjuje i usaglasis je sa biljnom kulturom.
 
Može. Napisao sam na prethodnoj stranici kako sam ja uradio jednu parcelu od vlasnika. Od člana ne ide tako i nisam siguran kako bi trebalo pa tražim pomoć ovde ako neko zna.
 
Iz nekog razloga su se linkovi spojili i video sam to posle al sam izbrisao pogrešan link, jbg.
I, šta kažete koja varijanta je ispravna? Da se smanji površina koju su oni povukli iz katastra kada su pravili E agrar ili da se smanjuje obradiva površina pa da štrči površina tj da nam ne štimaju površine pod kulturom i obradiva površina?
 
Pravilno bi bilo.
Stvarna površina parcele iz katastra da ostane. A da se upiše samo deo površine parcele koja se obrađuje....
 
https://ibb.co/RTNgMyy
Ovako sam odradio jednu parcelu i onda mi ukupan zbir na kraju štima u m2 jer se parceli više ne računa površina iz katastra već se računa ona koju sam ja izmerio. Mislim da je ovako ispravno. E jedino što od člana ne može tek tako da se prepravi površina.... Treba neka izjava da se popuni, pošalje, čeka na proveru, overu... čke materine.... To me malo muči.
A ako od obradive površine oduzmem onu pod objektom itd, onda na kraju ne štima cifra. Mislim da ta varijanta (kao cocijeva) nije ispravna. Bez da se ljutiš, coci.
 
Poslednja izmena:
Isti ovakav problem sam imao kod ćaleta a rešio sam ga tako što sam prvo napravio novu parcelu sa istim brojem ali sa novom umanjenom površinom (u geosrbiji izmerio i odbio objekat i put). A zatim sam izbrisao onu prvobitnu koju su oni prebacili sa katastra. Prihvaćeno je bez problema jer je ćale vlasnik te parcele. Međutim ono pre sam se setio da ima još jednu takvu parcelu gde treba korigovati površinu i mislio sam na isti način da odradim, međutim neće da može jer je parcela od člana gazdinstva. I sad traže da član ispuni neku izjavu, priloži to, kao i ličnu kartu.... Je l popunjavao neko tu izjavu, je l je imao neko ovakav slučaj?
Sad sam nasao ovaj post.. Ja bi morao da ponovo kreiram i brisem ~80-90 katastarskih brojeva (ukupno manje od 15 hektara).. Mislim da cu samo smanjiti povrsinu pod kulturom, to je ono za sta se dobija subvencija tako da necu biti duzan drzavi nista. U medjuvremenu cu raditi na tome da krcim te zapustene medje i trnjake pored parcela..
 
A za šta se daje subvencija? Za obrađenu površinu ili pod kulturom? Ti ćeš smanjiti površinu pod kulturom a subvencije idu na obradivu, zar ne? Umesto nule pojaviće ti se u onom zbirnom polju razlika te dve površine.
 
https://ibb.co/RTNgMyy
Ovako sam odradio jednu parcelu i onda mi ukupan zbir na kraju štima u m2 jer se parceli više ne računa površina iz katastra već se računa ona koju sam ja izmerio. Mislim da je ovako ispravno. E jedino što od člana ne može tek tako da se prepravi površina.... Treba neka izjava da se popuni, pošalje, čeka na proveru, overu... čke materine.... To me malo muči.
A ako od obradive površine oduzmem onu pod objektom itd, onda na kraju ne štima cifra. Mislim da ta varijanta (kao cocijeva) nije ispravna. Bez da se ljutiš, coci.
Pa ono sto si ti postavio u linku i ono sto sam ti ja rekao je identicno.
 
A za šta se daje subvencija? Za obrađenu površinu ili pod kulturom? Ti ćeš smanjiti površinu pod kulturom a subvencije idu na obradivu, zar ne? Umesto nule pojaviće ti se u onom zbirnom polju razlika te dve površine.
Ti si se malo pogubio ili zajebavas?? Korekcijom smanjujes povrsinu parcele, a subvencija ti se isplacuje na obradivu povrsinu i navedenu kulturu.
 
Nisam se pogubio. U isto vreme se borbam sa klincima, tipkam ovde, ispravljam greške u ćaletovom e agraru...
Vidi. Ako smanjiš površinu u podacima koje je E agrar povukao iz E katastra ukupna površina na kraju će ti štimati. Ali ako smanjiš površinu kada unosiš biljnu kulturu onda ti ukupna površina neće štimati.
Je l ti sad jasnije o čemu tipkam?
Koji način je ispravan? Po meni je onaj prvi. Ali, opet pišem, za nosioca gazdinstva može lako da se reši. Za člana je drugačije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh