E-Agrar

@Gogi023 logičnije je, ali ako aplikacija to dozvoli. Međutim, ova (za sada) ne nudi tu opciju.
Morao bi (svaki put) da obrišeš svoj ID, pa da iz bekapa vratiš drugi, a pitanje je da li je i to moguće.
 
Da li je neko probao da koristi consentID aplikaciju na telefonu koji nema karticu ali ima pristup internetu? Ja bi radio tako nesto i cini mi se izvodljivim pa cisto da vidim da li je neko vec probao.
 
Može sigurno iz razloga sto se consentID veže verovatno za IMEI broj,SIM kartica nije potrebna ,dovoljan je internet.

radashin bio brži :)
 
Ajd’ da rezimiramo ovu priču, prelažali smo „dečije bolesti“ pa da vidimo dokle smo stigli ;)

  • Ko nema nalog na portalu eUprava potrebno je da ode do Pošte i tamo će dobiti parametre za pristup, ova opcija je za one koji nemaju sertifikat od MUP-a ili nekog drugog sertifikacionog tela.
  • Posle dobijanja parametara se na mobilni telefon instalira aplikacija Consent ID, aktivira se na osnovu dobijenih podataka i to se sve testira preko pristupa portalu eUprava na linku https://euprava.gov.rs/ gde se bira Moja eUprava pa Prijava i Mobilna aplikacija. Unosi se prijavljena E-mail adresa i nakon toga se aktivira aplikacija Consent ID na telefonu gde se traži potvrda PIN koda, ako je sve u redu dozvoljava se pristup i samim tim je proces prijavljivanja završen.
  • Posle prijavljivanja na portal eUprava potrebno je (za sada nije neophodno ali će svakako trebati) aktivirati sertifikat u klaudu (oblaku) sa kojim će se verovatno potpisivati dokumentacija i zahtevi na portalu eAgrar. Ovaj sertifikat zamenjuje vaš potpis i može se koristiti za potvrdu identiteta potpisnika. Ako neko želi više da sazna o ovome postoji i Zakon i elektronskom dokumentu, elektronskoj identifikaciji i uslugama od poverenja u elektronskom poslovanju
  • Ovo sve je moguće uraditi i na Android uređaju koji nije vezan za mobilni broj jer se nalog vezuje za prijavljenu E-mail adresu, važno je da je na uređaju otvoren nalog za prijavljeni E-mail.
  • Za one koji neće da se bave Poštom i aplikacijom postoji varijanta sa Kvalifikovanim digitalnim sertifikatom koji se dobija u MUP-u na čipovanoj Ličnoj karti ili se kupuje u nekom od zvaničnih sertifikacionih tela u Srbiji. Važno za Lićne karte je to da je datum izdavanja posle 18.08.2014.godine, ko ima pre toga ne može aktivirati sertifikat, mora vaditi novu Ličnu kartu.
  • Posle aktivacije sertifkata u MUP-u i instalacije softvera sertifkaciong tela, naravno mora se imati i čitač kartica, se sve testira pristupm portalu eUprava, link je isti kao i za pristup preko mobilne apliakcje ali se ne bira ta opcija nego Kvalifikovani elektronski sertifkat, ko nema nalog na toj stranici ima link za registraciju i ceo postupak traje par minuta, unesete potrebne podatke, uglavnom je to broj telefona i validna E-maila adrese, podaci o licu, JMBG, ime i prezime kao i adresa se vuku sa sertifikata, posle slanja podataka dobijate na E-mail poruku za aktivaciju, ispratita taj link i to je to.
  • Posle prijavljivanja na portal i jedna i druga opcija može da aktivira sertifikat u klaudu, ne košta ništa a može da koristi
  • Na portalu eUprava možete proveriti šta se od podataka iz raznih registara nalazi o vama idete na opciju Moji podaci na glavnoj strani, to su podaci u radnom stažu, Ličnim kartama, vozačkim dozovolama...Od skoro je aktivna i opcija Moj RFZO gde možete videti, ako ste bili lečeni, koliko je to koštalo. Ja sam 2020.godine zaglavio u Areni zbog korone i imam ceo spisak sa terapijom kao i cenama tih „usluga“
  • Došli smo da zaključka da je moguće uraditi BackUp naloga odn. ID naloga i preneti ga na drugi uređaj, ova opcija je korisna u slučaju krađe ili gubitka uređaja ili kada smo prinuđeni da resetujemo telefon koji koristimo, naravno BackUp fajl koji je zipovan čuvamo na računaru ili nekom drugom sigurnom mestu. Postupak pravljenja kopije i vraćanja sam opisao u temi https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1801307
  • Vaš sertifikat ili nalog treba čuvati i ne davati podatke za pristup, zloupotrebe su moguće tako ne shvatate olako sertifkat, on zamenjuje vaš potpis, mada opet dosta stvari treba da se poklopi da bi neko zloupotrebio nalog-podatke, treba da zna sve paramtre za pristup i da ima uređaj sa aplikacijom.
  • Čekamo da proradi eAgrar, mi smo spremni :ppozdrav:
 
@Petar84 :)
Tu sam da podelim svoja iskustva sa uvođenja jednog mnogo većeg portala, gde smo imali u početku slična pitanja.
Šta čemo kad ne bude interneta, kad nestane struje, mi smo stariji pa ne znamo, kako ćemo uraditi to i to... ljudi su bili skeptični ali se sada uglavnom zahvaljuju, šta god Mi mislili o celoj ovoj priči na kraju kada se sve sabere i oduzme ušteda vremena, živaca i ostalog je nemerljiva.
Naravno ovo se odnosi na ono što je do nas, ne bih sada ulazio u to kojom brzinom će se obrađivati i realizovati podneti elektronski zahtevi to je ipak za neku drugu priču.
 
Poslednja izmena:
Да бисте могли да видите податке из евиденција РФЗО-а , потребно је да будете пријављени квалификованим електронским сертификатом (на картици или усб токену) или путем мобилне апликације ConsentID.
Prijavljen sam ,aktivan mi je ID a izbaci mi ovo.??????
 
Да бисте могли да видите податке из евиденција РФЗО-а , потребно је да будете пријављени квалификованим електронским сертификатом (на картици или усб токену) или путем мобилне апликације ConsentID.
Prijavljen sam ,aktivan mi je ID a izbaci mi ovo.??????
Šta izbaci?
Trebalo bi da dobiješ ovakvu sliku
https://ibb.co/dLQ0PhF
 
Sada mi je otvorio .
Morao sam da se prijavim preko ID aplikacije ,inače preko meila i lozinke neće da mi da podatke iako piše da je Id aktivan.
 
Nikad se ne prijavljuje preko lozinke. Samo skroz desno - telefon i ConsentID. Tada imaš kompletan pristup. Ili preko računara i LK (ako imaš KES).
 
Zašto su onda dali mogućnost preko lozinke ?Tako mi je lakše a prijavljujem se preko računara.
 
ovde kod nas iskreno jos nikog neznam da se prijavio,pricam o kucama redom znaci bar 50 kuca tj gazdinstava,niko pojima nema sta i kako...sto vise i kako citam meni sve vise nije jasno :)
ne zajebavam da neko ne pomisli
isao neko iz subotice mozda? navodno se sve resava u radnickom(bioskop)?
 
Ja sam za Suboticu isto cuo, ponese se telefon, licna karta i tamo urade sve.Bicu u Subotici za koji dan pa cemo proveriti.
 
Захваљујем се колеги сремац67 на времену стрпљењу ,да по ко зна који пут пише исте ствари ,жељи да се помогне сваком , наравно и осталим колегама који учествују, свима вама пуно хвала 🙏😀
 
Nazad
Vrh