E-Agrar

Probao sam da ubacim jednu parcelu bez ugovora. Tražilo se kat. Opština, broj parcele, i površina koja se obradjuje. Nakon unosa tih podataka pisalo je uspešno. E sad, ja je ne vidim u listi parcela a da ima onaj žuti trouglić. Hoće se pojaviti posle nekog vremena?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Nece se pojaviti. Ja sam isto jednu parcelu probao tako, i posle poslao mail na e-agrar, rekli bice ubaceno tek kada izadje komisija na teren da utvrdi stanje.
 
Pitanje za kolege: Kod prijavljivanja člana gazdinstva da li to može da bude bilo ko,ko živi i radi na gazdinstvu na primer supruga,sin, snaja?
Drugo pitanje da li taj član koji se upisuje kao novi član gazdinstva mora da ima zemlje na sebi ili ne mora?
I treće kakva je forma te izjave koju član mora da napiše i da se priloži? Tačnije kako treba da izgleda izjava? I pretpostavljam da treba i očitana lična karta?
1 pitanje:moze bilo ko sa istom adresom prebivalista.
2pitanje:moze bez obzira da li ima ili ne zemlje na sebi.
3 pitanje: prilog 2 iz dokumenata za registraciju gazdinstva
 
Sta raditi sa parcelama u zakupu koje se i dalje vode na ljude koji nisu zivi, da li moze tu neki ugovor da se pravi sa naslednicima? Pretpostavljam da tu nema leka..
 
Sta raditi sa parcelama u zakupu koje se i dalje vode na ljude koji nisu zivi, da li moze tu neki ugovor da se pravi sa naslednicima? Pretpostavljam da tu nema leka..
I ja imam istu situaciju samo sto je ta parcela bila po hipotekom i vlasnik preminuo pre 3,4god. Sada stoji

ХИПОТЕКА
Датум уписа:9.5.2019.



ОСТАЛЕ ЗАБЕЛЕЖБЕ ПРОПИСАНЕ ЗАКОНОМ
Датум уписа:9.5.2019.

A ostale parcele se vode na njegovu zenu
Jel smem ja uopste da radim ovu parcelu?
 
Sad po novom banke odmah salju katastru za skidanje hipoteke,skidanje plodouzivanja jr oko 1500din a hipoteke oko3-4000

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Kada uzimam zakup zemljišta od supružnika, da li moram da pravim ugovor sa oboje ili je dovoljno samo sa muzem?
Radi se o zajedničkoj imovini supružnika
 
Poslednja izmena:
Mozda glupo pitanje,ali jel starija lica penzioneri mogu dobiti subvencije na njixovu zemlju u vlasnistvu ?.
 
Ako je u katastru upisana kao vlasnik dela parcela onda mora dva ugovora. Ili jedan ugovor ali uz izjavu da se slaze za izdavanje zemlje.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ako je u katastru upisana kao vlasnik dela parcela onda mora dva ugovora. Ili jedan ugovor ali uz izjavu da se slaze za izdavanje zemlje.

Али човек је нагласио да се не ради о сувласништву већ о заједничкој имовини. То није исто!

Ово је заједничка имовина:

xr6rzqO.png


Ово је сувласништво, тј. власништво по једне половине:

JvxvPyj.png
 
Nazad
Vrh