E-Agrar

podnet zahtev 07.04. u 11.45 i nista, a rodjaku zbog problema sa e sanducetom,podneo 15.04. i stiglo resenje za pare,
 
Ja sam upravo isprobao prethodno opisani način dobijanja dokumenta (aktivnog statusa) u sanduče, i sve radi! ::svaka cast:: :ppozdrav:

Samo kad bi i verifikacija parcele bila malo brža, pa da podnosim zahtev za subvencije...

Znam da ćete reći podnesi zahtev odmah, ući će i neverifikovana parcela u zahtev. Ali ne znam da li će ta parcela ući u subvencionisanu površinu ako obrada zahteva bude pre verifikacije. A trenutno mi je svaki dinar bitan da bih se zadovoljio sa "ako ne prođe ove ući će ta parcela u subvencije iduće godine"...
Vaš predmet je prosleđen kolegama iz verifikacije pa očekujte da će vam parcele biti verifikovane (Imaju puno posla pa vas molimo za strpljenje. Najverovatnije ćemo i mi da se umešamo oko procesa verifikacije zbog same brzine).
 
Nema potrebe za žurbom, setva je završena sada može opušteno da se čeka na verifikaciju ako ne bude ove godine biće sledeće ili 2025. E-agrar je odličan sistem, veoma efikasan i brz problem je što su poljoprovrednici jako nestrpljivi:) Samo malo strpljenja, sad će to sačekajte još malo, jun, jul, avgust... Leti vreme da ni ne osetite.
 
Juče stiglo obaveštenje u E-sanduče od Uprave za agrarna plaćanja, Rešenje za biljnu proizvodnju na tri kucane strane sa sve površinom i novcima koja će biti isplaćena, samo ne piše kada. Ali zato stoji velikim slovima NALAŽE SE ISPLATA.....
ČEKAMO.
Danas oko 15 h stiže poruka iz banke da je legao priliv na poljoprivredni račun. Priča završena za ovu godinu. Onu parcelu što mi je supruga ustupila, svoju polovinu, još nisu aktivirali tj proverili, tako da ona ostaje da se prijavi za iduću godinu, ako još bude subvencija i ako ja poživim.
 
Danas mi je verifikovan novi racun Rajfajzen banke umesto Kredi Agrikol. Proveravao sam danas, sve je okej, nema onog zutog znaka uzvika. Medjutim kada udjem u ePodsticaje, i u moj zahtev, stoji i dalje stari racun.

Je l trebam i tu da menjam zahtev ili ce se po automatizmu odraditi na novi racun?
 
Ugovor o zakupu zemljista mora biti overen kod notara za upis u e agrar?

Poštovanje prihvata se i bez overe kod notara (To vam piše i kada odete na vaš eRPG).

Zemlju u zakupu možete dodati uz prilaganje (slikanje) ugovora o zakupu (bez obzira da li je ugovor overen kod notara). Ne zaboravite, zemlja koja je u zakupu od države je automatski dodata u Vaš zemljišni fond i ne treba je dodavati ručnim unosom. Ukoliko ne vidite zemlju u zakupu koju ste imali unetu u prethodni Registar, unesite je ponovo.

Srdačan pozdrav.
 
Danas mi je verifikovan novi racun Rajfajzen banke umesto Kredi Agrikol. Proveravao sam danas, sve je okej, nema onog zutog znaka uzvika. Medjutim kada udjem u ePodsticaje, i u moj zahtev, stoji i dalje stari racun.

Je l trebam i tu da menjam zahtev ili ce se po automatizmu odraditi na novi racun?
Šta vam piše na Zbirni prikaz ?

Podneti zahtevi
Detalji
Zbirni prikaz
Račun
 
Stvara mi nejasnoce registrovan,podnet zahtev za subv.7maj u 9,45 i nikakav mail nisam dobio samo pise primljeno.Ne pitam zbog para znam da ce stici nego da nisam negde omanuo.Hvala
 
Pored sve dostavljene dokumentacije, maltretiranja sa katastrom i unošenjem JMBG-a više od mesec dana čekam na verifikaciju parcele u porodičnom vlasništvu. Na telefon 0800106107 se niko ne javlja a na svaki mejl dobijam isti odgovor da je potrebno samo malo strpljenja. Ohrabruje odgovor sa ovog foruma koji glasi da ako se ne verifikuje do kraja meseca onda će sledeće godine. Od novca naravno i dalje nema ništa biću presrećan ako se neko smiluje da ubaci u zemljišni fond parcelu koja je u njemu više od 30 godina. Odličan je e-agrar nije mogao biti bolji, ogromna pomoć za poljoprivrednike.
 
Stvara mi nejasnoce registrovan,podnet zahtev za subv.7maj u 9,45 i nikakav mail nisam dobio samo pise primljeno.Ne pitam zbog para znam da ce stici nego da nisam negde omanuo.Hvala
Poštovanje gospodine @kalman 58 ako nešto nije dobro (Kako kažete da nisam negde omanuo 😀) pozvaće vas kolege iz Uprave za agrarna plaćanja.

Srdačan pozdrav.
 
Pored sve dostavljene dokumentacije, maltretiranja sa katastrom i unošenjem JMBG-a više od mesec dana čekam na verifikaciju parcele u porodičnom vlasništvu. Na telefon 0800106107 se niko ne javlja a na svaki mejl dobijam isti odgovor da je potrebno samo malo strpljenja. Ohrabruje odgovor sa ovog foruma koji glasi da ako se ne verifikuje do kraja meseca onda će sledeće godine. Od novca naravno i dalje nema ništa biću presrećan ako se neko smiluje da ubaci u zemljišni fond parcelu koja je u njemu više od 30 godina. Odličan je e-agrar nije mogao biti bolji, ogromna pomoć za poljoprivrednike.
Vaš predmet je prosleđen kolegama iz verifikacije pa očekujte da će vam parcele biti verifikovane (Imaju puno posla pa vas molimo za strpljenje).

Pozovite još jednom i neko će se javiti.

Srdačan pozdrav.
 
Pozdrav i vama, ovo je najmanje peti put da dobijam isti odgovor da će biti ubrzo samo što nije... U svakom slučaju hvala vam na odgovoru lakše je kada se malo ispričamo.
 
Meni isto nista se ne desava,ni sa parcelama nit sa zahtevom za subvencije a drugima sto sam sredjivao dobili

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh