E-Agrar

Poštovane kolege
Da li neko zna šta tačno treba poslati od dokumenata za epodsticaj kada je tov junadi u pitanju? Pozdrav i unapred hvala.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
ako je prodato klanici: Prijemnica za otkupljena grla i Specifikacija za tovnu junad (brojevi usni markica i broj bileta od veterinara},( mada ja imam slucaj kod komsije da je umesto specifikacije od klanice dobio kopiju potvrde o pracenju kretanja zivotinja, a u uredbi je naglaseno da treba specifikacija)
 
Jedno pitanje za Petra Petrovića
Da li ja (koji imam svoje gazdinstvo i sve u redu sa e agrarom)mogu nekako da budem privremeni nosilac očevog gazdinstva koji je umro pre dve godine i nije zavrsena ostavinska rasprava?
I sta bude sa tim očevim gazdinstvom kad zemlja predje na moje ime u katastru?


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Jesam baš kad sam dobio 17-og,iz poreske su već otkucale rešenje.
Ja dam napravio grešku pravopisnu ,banka je mesec i 2 dana kasnije tj 17 sledećeg meseca promenila broj i odma su obavešteni knjigovođa i tada trezor o promeni ali u međuvremenu za tih 32 dana službenici PU su doneli rešenje i pokušali da uplate para ali račun nije bio validan.
Pitam pošto je takva situacija kod mene. U Aprilu podnet zahtev za povraćaj PDV, a sada se u banci menja račun. Dostavio sam odmah knjigovođi nov broj računa, sad videćemo hoće li biti problema.
 
Jedno pitanje za Petra Petrovića
Da li ja (koji imam svoje gazdinstvo i sve u redu sa e agrarom)mogu nekako da budem privremeni nosilac očevog gazdinstva koji je umro pre dve godine i nije zavrsena ostavinska rasprava?
I sta bude sa tim očevim gazdinstvom kad zemlja predje na moje ime u katastru? Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Poštovanje gospodine @hrnciar da možete, poljoprivredno gazdinstvo automatski prelazi na vas. Naš predlog je da imenujete nekog drugog člana pošto vi već imate svoje poljoprivredno gazdinstvo.

Prijatelj ima problem sa jednom parcelom koja je njegovom vlasništvu, prošle godine je bila u sastavu gazdinstva ove godine nešto izbacuje, pa smo sve ubacili šta treba međutim provera traje već dve nedelje.

Probao sam Petroviću da pošaljem brojeve potrebne ali ne mogu poruku da mu pošaljem, verovatno je zatrpano sanduče. Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Poštovanje gospodine @Murtin_ parcelu stavite na

Zemljište u svojini nosioca koje nije uređeno u Katastru (Potrebni dokumenti):
  • Rešenje / Izvod iz katastra ili zemljišnih knjiga
*Na svaku opciju vam piše šta trebate da dostavite od dokumenata ali nema veze red je da odgovorimo kada ste pitali.

Pozovite 0800 106 107 (I javiće se neko).


Da li je neko imao slucaj da je zavrsena ostavinska ali jos nije doslo do promene u katastru. Da li bi mogao napraviti ugovor o zakupu sa naslednicima a priloziti resenje sa ostavinske?

Takodje koji dokumenti se prilazu ako se bira opcija Zemljiste u svojini nosioca koje nije uredjeno u katastru?
Poštovanje gospodine @Nesus pozovite Katastar da to što pre odrade, dostavite i ugovor i rešenje

Zemljište u svojini nosioca koje nije uređeno u Katastru (Potrebni dokumenti):
  • Rešenje / Izvod iz katastra ili zemljišnih knjiga
*Na svaku opciju vam piše šta trebate da dostavite od dokumenata ali nema veze red je da odgovorimo kada ste pitali.
 
Nedam na Petra.
Pomogao nam je čovek puno oko E-agrara i vidi se da je iz IT sektora, a što se tiče finansija i plaćanja, preneo nam je ono što su i njima rekli njihovi šefovi.
OK. Pomogao je. To mu je posao. Poštujem.
Još samo da kaže ministarki da nas ne laže! Nismo mi ovde blesavi.
 
Ljudi to lično ne zavisi od nas kada će kome biti isplaćena subvencija, kojom brzinom i kojim redosledom će ići isplata (Da zavisi od nas već sutra biste dobili vaše subvencije).
Jasno nam je sve da ste nezadovoljni ali stvarno ovo više zavisi od Uprave za Agrarna Plaćanja nego od nas (Mi služimo samo za pomoć oko snalaženja na platformi eAgrar).

Srdačan pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Poslao si njima i oni su rešili?
a pre toga sam odradio ovo:
Покрените ваш налог на еУправи (Пријавите се помоћу ConsentID апликације или преко Личне карте). Кликните на еСандуче.

167a7cce6ead417f9.png



Кликните на подешавања.

2a140194aa37ef8ca.png



На оба места упишите вашу маил адресу коју користите.


42c30924cb3512a4a.png



Снимите промене.

Вратите се на почетну страну еУправе.

Кликните на икону Мој налог.

53d73b0957d7d1e48.png

Измените ваше податке.

6a09c3a494f4ca757.png


7fdd810a407aabb9d.png



Унесите ваш број мобилног и кликните за верификацију вашег броја. Када вам стигне петоцифрени број, унесите га одговарајући квадрат и верификујте број.
892368ecef1075ce8.png

Измените вашу маил адресу и кликните да измените податке. Сада је све измењено и подешено.

Следећи корак је да путем мејла office@ite.gov.rs обавестите еУправу да су подаци измењени и да желите да вам се еСандуче активира. Биће неопходан ваш ЈМБГ број и број личне карте. Уколико вам се затражи још неки податак, пошаљите га путем мејла office@ite.gov.rs.
 
Nedam na Petra.
Pomogao nam je čovek puno oko E-agrara i vidi se da je iz IT sektora, a što se tiče finansija i plaćanja, preneo nam je ono što su i njima rekli njihovi šefovi.
Ceo tim je odgovarao na pitanja. Za to su dobijali platu. Kao pomogli su nam, a nikad veca zabuna i neizvesnost nije bila.
 
Nazad
Vrh