E-Agrar

Ajao gospodine @D.i M.e pa zašto ste čekali do sada (A pritom ste znali za tu informaciju da svekrva nema upisan JMBG u Katastru) sada zakažite termin preko eZakazivanje do sada bi gospođa (Svekrva) mogla da napravi na svoje ima Poljoprivredno gazdinstvo i da dobije svoj BPG (Parcele bi automatski prešla na nju pa ona ako nekom želi da da na Zakup Ustupanje to bi bilo rešeno).

@Petar_Petrović Можда нисам лепо појаснио. Парцеле сам одмах убацио у еРПГ користећи опцију "Земљиште у својини које није уређено у Катастру”. За сваку парцелу сам унео податке и извод из еКатастра. Тај поступак сам урадио за доста људи, у почетку се чекало на проверу, касније није ни тражена провера него је одмах било доступно, па опет понеком тражи проверу, неком не. Баш јуче сам додао парцеле човеку које се воде на његову супругу, која је члан газдинства, и одмах је прошло, укључујући и додавање њене изјаве.

Суштина је да је на крају парцела без ЈМБГ-а додата свакоме, и онима који су чекали проверу, само у овом случају из неког разлога се чека недељама.

У катастру је већ поднет захтев али је речено да се на решење чека месец-два. Био сам заказао одмах пошто тада још увек нисмо знали да ли ће моћи да се додају парцеле на овај начин, па пошто је већ заказано хајде да се и то одради.

На крају, предлог да направи своје газдинство баш и није логичан. Зашто би прошла кроз цео процес (који се исто чека и који није јефтин) за неколико хектара земље? А ово газдинство постоји 15-20 година са овим парцелама које су грешком људи који су планирали еРПГ избачене из газдинства.
 
Pokusao malopre da udjem u E podsticaje, samo bela stranica.
Kako je kod vas ?
E agrar otvara.
Poštovanje gospodine @goranpejcic platforma ePodsticaji je tada bila na održavanju (Kratko vreme) a sada radi normalno. Ako i dalje imate problem pređite na drugi Internet pregledač (FireFox, Opera), ugasite AdBlocker (Blokator reklama), pređite sa računara na telefon ili obrnuto.

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
... Ako i dalje imate problem pređite na drugi Internet pregledač (FireFox, Opera), ugasite AdBlocker (Blokator reklama), pređite sa računara na telefon ili obrnuto.

Srdačan pozdrav.
Ja kad imam problem, pređem kod komšinice na kafu, i problem rešen.
Misllim, gleda žena u šolju i sve pogodi, da ne poveruješ ....
 
Petre jel bih moglo na kanalu ministarstva na jutjubu,da objavite kako se podnosi zahtev za tov svinja? Znacilo bi,ko radi sam od kuce,da se ne cima po pss stanicama.
 
Nemam nikakve potrebe da ulazim u e agrar sve sam završio ali sam čisto radi probe pokušao i sa telefona neće a sa kompjutera bez problema i sanduče otvara.
 
Petre jel bih moglo na kanalu ministarstva na jutjubu,da objavite kako se podnosi zahtev za tov svinja? Znacilo bi,ko radi sam od kuce,da se ne cima po pss stanicama.
Поштовање господине @Lole














Само да напоменемо да је поступак за Подстицаји у сточарству за тов свиња у потпуности исти као и за Подстицаји у сточарству за тов јунади (Што смо објавили и овде). Ако желите упутство можете да одштампате па да имате увек ту код вас.

Срдачан поздрав.
 
Poslednja izmena:
Petre ja ne mogu da verujem da se toliko zakomplikovalo. ZAR VI U MINISTARSTVU MISLITE DA SMO MI SPOSOBNI I OBUCENI DA SVE OVO PRATIMO?? Jel ste vi ono rekli da se sa par klikova prijavljuje i aplicira?????? Da li znate koliko ljudi misli da su nesto uradili, a ustvari su nesto brljali po telefinu????
 
Jedina bitna stvar u vezi e-agrara je to da od njegovog uvođenja nijedan poljoprivrednik nije dobio ništa. Ulazimo u maj setva se završava bez i jednog dinara pomoći države posle najsušnije i najgore godine od kada se bavimo ovim poslom. Umesto pomoći igramo se sa sandučićima i el.sertifikatima kao mala deca. O gubljenju vremena i novca po katastrima, polj.stanicama, trezorima da ni ne govorimo. Kada bih mogao da biram na koji način da unazadim i osakatim poljoprivrednike odabrao bih upravo ovo što se trenutno dešava. Nikada nisam ni očekivao istinsku pomoć države ali ovakvo lomljenje nogu nisam mogao ni da naslutim. Neću se više javljati na ovoj temi verovatno ni na ovom forumu stoga želim svima mnogo sreće u proizvodnoj godini i neka nam je Bog u pomoći pošto samo on može da nam pomogne.
 
Do kog datuma je moguća obnova gazdinstva i podnošenje zahteva za subvencije za biljnu proizvodnju? Ne znam da li sam dobro pohvatao da je to do 31. maja?
 
Jedina bitna stvar u vezi e-agrara je to da od njegovog uvođenja nijedan poljoprivrednik nije dobio ništa. Ulazimo u maj setva se završava bez i jednog dinara pomoći države posle najsušnije i najgore godine od kada se bavimo ovim poslom. Umesto pomoći igramo se sa sandučićima i el.sertifikatima kao mala deca. O gubljenju vremena i novca po katastrima, polj.stanicama, trezorima da ni ne govorimo. Kada bih mogao da biram na koji način da unazadim i osakatim poljoprivrednike odabrao bih upravo ovo što se trenutno dešava. Nikada nisam ni očekivao istinsku pomoć države ali ovakvo lomljenje nogu nisam mogao ni da naslutim. Neću se više javljati na ovoj temi verovatno ni na ovom forumu stoga želim svima mnogo sreće u proizvodnoj godini i neka nam je Bog u pomoći pošto samo on može da nam pomogne.
Samo da podsetim na jedan drski odgovor virtuelnog Petra Petrovica da ako nam se ne svidja njihova pomoc oni mogu i da se povuku sa foruma. Sad se zbog njih povlace posteni ljudi.
 
Jedina bitna stvar u vezi e-agrara je to da od njegovog uvođenja nijedan poljoprivrednik nije dobio ništa. Ulazimo u maj setva se završava bez i jednog dinara pomoći države posle najsušnije i najgore godine od kada se bavimo ovim poslom. Umesto pomoći igramo se sa sandučićima i el.sertifikatima kao mala deca. O gubljenju vremena i novca po katastrima, polj.stanicama, trezorima da ni ne govorimo. Kada bih mogao da biram na koji način da unazadim i osakatim poljoprivrednike odabrao bih upravo ovo što se trenutno dešava. Nikada nisam ni očekivao istinsku pomoć države ali ovakvo lomljenje nogu nisam mogao ni da naslutim. Neću se više javljati na ovoj temi verovatno ni na ovom forumu stoga želim svima mnogo sreće u proizvodnoj godini i neka nam je Bog u pomoći pošto samo on može da nam pomogne.
Iskreno nam je žao ako je bilo nekih nesuglasica, problema oko platforme eAgrar, dodatnih troškova (Sve će biti ispravljeno na današnji dan >Od 12:00 pa na dalje<).

Srdačan pozdrav.
Do kog datuma je moguća obnova gazdinstva i podnošenje zahteva za subvencije za biljnu proizvodnju? Ne znam da li sam dobro pohvatao da je to do 31. maja?
Subvencija za Biljnu Proizvodnju traje do 31. Maja

Srdačan pozdrav

Petre ja ne mogu da verujem da se toliko zakomplikovalo. ZAR VI U MINISTARSTVU MISLITE DA SMO MI SPOSOBNI I OBUCENI DA SVE OVO PRATIMO?? Jel ste vi ono rekli da se sa par klikova prijavljuje i aplicira?????? Da li znate koliko ljudi misli da su nesto uradili, a ustvari su nesto brljali po telefinu????
Ako su vam naša pisana uputstva teška (Što smatramo da nisu) kolege iz Poljoprivredne Savetodavne i Stručne Službe će vam rešiti bilo koji problem pa čak i podneti zahtev za određenu Subvenciju na platformi epodsticaji.eagrar.gov.rs

Srdačan pozdrav

Samo da podsetim na jedan drski odgovor virtuelnog Petra Petrovica da ako nam se ne svidja njihova pomoc oni mogu i da se povuku sa foruma. Sad se zbog njih povlace posteni ljudi.
Nije problem mi i možemo da se povučemo (I bili smo se povukli ali su nas ljudi molili da se vratimo pa smo to i učinili). Samo nam nađite post (Komentar) gde smo mi nekog vređali ili slično !?
 
Verbalno niste nikog direktno uvredili, ali vredjate nam inteligenciju. Vi necete da shvatite da je dosta ljudi jedva pismeno, a da je informaticka pismenost katastrofalna. Ne moze se za svaku sitnicu ici u PSS. Ovde na forumu ima fakultetski obrazovanih ljudi koji su se vama obracali po desetak puta za pomoc i vi ste pomogli, ali shvatite da su pojmovi koji se ovde koriste za mnoge spanska sela. Ako je neko nesposoban za ovakav vid registracije rebalo je ostaviti mogucnost da se kao i do sada to obavi u trezoru.
 
Petre niste mi odgovorili na post sta da radimo jer još nije povučena dokumentacija za gazdinstvo registrovano 16.03. 2023 god.. Ponavljam da imamo potvrdu o registraciji aktivnom statusu i strukturu setve. Dali se to nekom može poslati da se ubrza sam proces.
 
Petre niste mi odgovorili na post sta da radimo jer još nije povučena dokumentacija za gazdinstvo registrovano 16.03. 2023 god.. Ponavljam da imamo potvrdu o registraciji aktivnom statusu i strukturu setve. Dali se to nekom može poslati da se ubrza sam proces.
Pozovite 0800 106 107 i bićete među prvima.

Srdačan pozdrav.
 
Podneo zahtev za tovnu junad, ima jedna stavka trazi se ugovor izmedju kupca i drzalaca zivotinja, za sad niko ne zna o cemu se tu radi i da li ce biti problem, da li neko zna o cemu se radi.,?
 
Nazad
Vrh