E-Agrar

Podneo sam zahtev jos 4.4 za unos JMBG, rekli za 10 dana.Jos nisu odradili.
Cekam to da ubacim parcele koje se vode na dedu i da obnovim gazdinstvo i apliciram za podsticaje.
Kao da unose 1000 baza podataka a ne pisljivi JMBG.
 
Pitanje za @Petar Petrovic ili za bilo koga ako zna.

19.3. sam obnovio gazdinstvo sa starim ziro racunom, pre toga je efg banka spojena sa direktnom bankom, stari ziro racun je bio u efg banci.
24.3. je napravljen dopis od strane eurobank direktne da nam se menja ziro racun, a taj dopis smo postom dobili tek pre koji dan.
Zahtev za subvencije sam naravno popunio sa starim ziro racunom.
Odmah danas sam u e-agraru promenio ziro racun, prihvatio je, ali mi trazi verifikaciju novog racuna.Posto nikakvu karticu jos nismo dobili, za potvrdu promene racuna sam slikao taj dopis gde se vidi ime, prezime, stari i novi broj racuna.
Moje pitanje je da li je ovo dovoljno da bi se potvrdila promena racuna?
 

Pozovite ove brojeve (Napisali smo vam te brojeve ali nema veze ponovo smo dali) tamo sve lepo obljasnite.​

+381 11 30 20 100

+381 11 30 20 101

+381 11 30 20 118

uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs

од 7:30 до 15:30 часова.

Srdačan pozdrav
Zvali smo na jedan od ponudenih brojeva i rečeno nam je da gazdinstvo postoji i da je aktivno. Rečeno nam je da eAgrar treba da povuče podatke o gazdinstvu.
 
Pitanje za @Petar Petrovic ili za bilo koga ako zna.

19.3. sam obnovio gazdinstvo sa starim ziro racunom, pre toga je efg banka spojena sa direktnom bankom, stari ziro racun je bio u efg banci.
24.3. je napravljen dopis od strane eurobank direktne da nam se menja ziro racun, a taj dopis smo postom dobili tek pre koji dan.
Zahtev za subvencije sam naravno popunio sa starim ziro racunom.
Odmah danas sam u e-agraru promenio ziro racun, prihvatio je, ali mi trazi verifikaciju novog racuna.Posto nikakvu karticu jos nismo dobili, za potvrdu promene racuna sam slikao taj dopis gde se vidi ime, prezime, stari i novi broj racuna.
Moje pitanje je da li je ovo dovoljno da bi se potvrdila promena racuna?
Da to je dovoljno (Bitno je da se vidi stari i novi tekući račun, ime i prezime).

Da li su vam rekli kada ćete dobiti novu karticu ?

Srdačan pozdrav.
 
Ako je tako da stvarno može da se čeka i 30 dana, da li će ako obnovim gazdinstvo i podnesem zahtev za subvencije dok još nije verifikovana parcela, i ta parcela ući za subvencije?

Šta ako bude odbijena na verifikaciji, da li onda ta parcela ispada iz spiska za ovogodišnje subvencije?
 
Ako je tako da stvarno može da se čeka i 30 dana, da li će ako obnovim gazdinstvo i podnesem zahtev za subvencije dok još nije verifikovana parcela, i ta parcela ući za subvencije?

Šta ako bude odbijena na verifikaciji, da li onda ta parcela ispada iz spiska za ovogodišnje subvencije?
Ta parcela ulazi u subvencije (Bez obzira da li je verifikovana ili nije >Čim je sistem ubacio na ePodsticaji bez prijavljene greške sve je u redu<)

Ako bude odbijena za tu parcelu dobijate sledeće godine subvencije.

Srdačan pozdrav.
 
Petre ja imam racun u agricole banci ali sad se spojila sa rajfajzen i od 28.04 prestaje taj broj racuna da vazi.menjaju se brojevi racuna- dobio sam ja papir koji jedrugi broj racuna ali za kartice mi rekli dok ne istekne kartica a 29.04 nece moci na stari racun da legnu pare

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Meni i dalje stoji zahtev za subvencije primljen,jel nekome vec promenili u prihvacen?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
@Petar_Petrović
Поштовани, у цајтноту смо. Нема се више шта чекати, догорело је до ноката. Један од рокова за пријаву за подстицаје истиче за који дан. Или нека еУправа коначно деблокира "привремено деактивирано" и "онемогућено за приступ" еСандуче по хитном поступку, или нека еАграр омогући пријаву на еПодстицаје без активације еСандучета, такође по хитном поступку. (Уосталом, тако смо сви и обновили газдинство.) Све остале опције су исцрпљене, укључујући и то да будемо стрпљиви. Били смо максимално стрпљиви већ 15 дана. Ако ће системски проблем са еСандучетом и онако и овако некада бити решен од стране еУправе, онда нема апсолутно никаквог разлога да еАграр и даље онемогућава пријаву на еПодстицаје. Ваљда верујете колегама из еУправе да ће успети да некада реше тај системски проблем са еСандучетом? :)
 
Јеси ли пробао да пишеш директно Канцеларији за информационе технологије и електронску управу која одржава еУправу и еСандуче? Значи не преко Министарства пољопривреде?

Њихова адреса је office@ite.gov.rs. Раније су одговарали на њу.
 
Јеси ли пробао да пишеш директно Канцеларији за информационе технологије и електронску управу која одржава еУправу и еСандуче? Значи не преко Министарства пољопривреде?

Њихова адреса је office@ite.gov.rs. Раније су одговарали на њу.
Да писао сам им на ite.kontakt@gov.rs. Доставио сам и ЈМБГ, корисничко име и слике предње и задње стране личне карте. Све то још пре десетак дана. Ово су ми одговорили:

mail.png

proton.png
 
@Petar_Petrović
Поштовани, у цајтноту смо. Нема се више шта чекати, догорело је до ноката. Један од рокова за пријаву за подстицаје истиче за који дан. Или нека еУправа коначно деблокира "привремено деактивирано" и "онемогућено за приступ" еСандуче по хитном поступку, или нека еАграр омогући пријаву на еПодстицаје без активације еСандучета, такође по хитном поступку. (Уосталом, тако смо сви и обновили газдинство.) Све остале опције су исцрпљене, укључујући и то да будемо стрпљиви. Били смо максимално стрпљиви већ 15 дана. Ако ће системски проблем са еСандучетом и онако и овако некада бити решен од стране еУправе, онда нема апсолутно никаквог разлога да еАграр и даље онемогућава пријаву на еПодстицаје. Ваљда верујете колегама из еУправе да ће успети да некада реше тај системски проблем са еСандучетом? :)
Поштовање господине @FPM верујте нам и ми смо у фази :mad:::jako_besan:: стално нам говоре биће решено па биће решено будите без бриге (Ако се не реши морамо да нађемо алтернативну замену).

Сада да пробамо да помогнемо вама и осталима са сличним проблемом:

Проблем са еСандучетом коjе је онемогућено за приступ

Најчешћи узрок проблема је раније регистровање у еУправи са маил адресом коју никада више после тога нисте користили и оно је постало онемогућено за приступ(заказивање преко агенција за личну карту, пасош итд...).

Како решити проблем са еСандучетом које је онемогућено за приступ је данас актуелна тема. Покушаћемо у неколико корака да помогнемо у решавању овог проблема корак по корак.

Покрените ваш налог на еУправи (Пријавите се помоћу ConsentID апликације или преко Личне карте). Кликните на еСандуче.

167a7cce6ead417f9.png


Кликните на подешавања.

2a140194aa37ef8ca.png


На оба места упишите вашу маил адресу коју користите.

42c30924cb3512a4a.png


Снимите промене.

Вратите се на почетну страну еУправе.

Кликните на икону Мој налог.

53d73b0957d7d1e48.png
Измените ваше податке.

6a09c3a494f4ca757.png
7fdd810a407aabb9d.png


Унесите ваш број мобилног и кликните за верификацију вашег броја. Када вам стигне петоцифрени број, унесите га одговарајући квадрат и верификујте број.
892368ecef1075ce8.png
Измените вашу маил адресу и кликните да измените податке. Сада је све измењено и подешено.

Следећи корак је да путем мејла office@ite.gov.rs обавестите еУправу да су подаци измењени и да желите да вам се еСандуче активира. Биће неопходан ваш ЈМБГ број и број личне карте. Уколико вам се затражи још неки податак, пошаљите га путем мејла office@ite.gov.rs.

Деактивација налога, брисање и поновно инсталитање апликације ConsentID са новим параметрима такође може да буде једно од решења уколико прво не упали.

Срећно.

Само да напоменемо за ово још немамо решења (А ни сама еУправа)
510a5f9c2d329eba5cd8473417eeb4507.png

Срдачан поздрав.
 
Poslednja izmena:
Petre ja imam racun u agricole banci ali sad se spojila sa rajfajzen i od 28.04 prestaje taj broj racuna da vazi.menjaju se brojevi racuna- dobio sam ja papir koji jedrugi broj racuna ali za kartice mi rekli dok ne istekne kartica a 29.04 nece moci na stari racun da legnu pare

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Stvarno ne znamo šta da vam odgovorimo, iskreno se nadamo da će vam stići pare na stari račun pre gašenja. Zamolite banku da vam odrade što pre (Recite razlog).

Srdačan pozdrav.
 
@Petar_Petrović Извињавам се што морам овако, али немам други начин. 😊 Рођака не може да обнови газдинство пошто се парцеле нису виделе (свекрва, која је власник и члан газдинства, нема уписан ЈМБГ у катастру), а након што су додате уз документе и даље, после пар недеља, чекају проверу регистратора. На броју за помоћ су је откачили и рекли да поново позове за недељу дана. На мејл не одговарају.

Проблем је што рок за премију за млеко истиче у понедељак тако да треба да обнови до тада. Можеш ли да ми са сигурношћу потврдиш да ако обнови сада, без парцела, а након тога парцеле прођу проверу и постану део газдинства, она може да се пријави за субвенцију по хектару иако парцеле нису биле у газдинству у тренутку обнове?

(Ако можеш и нешто да ургираш било би још боље. :))

Живи са свекрвом и ћерком, муж је преминуо, сама обрађује то мало земље што имају и чува краве тако да им сваки приход значи.
 
@Petar_Petrović Извињавам се што морам овако, али немам други начин. 😊 Рођака не може да обнови газдинство пошто се парцеле нису виделе (свекрва, која је власник и члан газдинства, нема уписан ЈМБГ у катастру), а након што су додате уз документе и даље, после пар недеља, чекају проверу регистратора. На броју за помоћ су је откачили и рекли да поново позове за недељу дана. На мејл не одговарају.

Проблем је што рок за премију за млеко истиче у понедељак тако да треба да обнови до тада. Можеш ли да ми са сигурношћу потврдиш да ако обнови сада, без парцела, а након тога парцеле прођу проверу и постану део газдинства, она може да се пријави за субвенцију по хектару иако парцеле нису биле у газдинству у тренутку обнове?

(Ако можеш и нешто да ургираш било би још боље. :))

Живи са свекрвом и ћерком, муж је преминуо, сама обрађује то мало земље што имају и чува краве тако да им сваки приход значи.
Ajao gospodine @D.i M.e pa zašto ste čekali do sada (A pritom ste znali za tu informaciju da svekrva nema upisan JMBG u Katastru) sada zakažite termin preko eZakazivanje do sada bi gospođa (Svekrva) mogla da napravi na svoje ima Poljoprivredno gazdinstvo i da dobije svoj BPG (Parcele bi automatski prešla na nju pa ona ako nekom želi da da na Zakup Ustupanje to bi bilo rešeno).

Katastar u vašoj opštini je dostupan za primanje stranki tek 27.04.2023

1ca0b5cdeb36fa864.png

Zahtev.jpeg

Od priloga vam treba:

1. Zahtev (Dobićete na šalteru a i mi smo vam stavili u prilogu)
2. Očitana Lična karta
3. Dokaz o plаćenoj taksi (550 din)

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Samo da dodamo izgled same uplatnice (Dobićete tamo kako izgleda ali nema veze objavićemo i ovde):

uplatnica.rs-840-742221843-57.png


Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh