E-Agrar

Ja mislim da se ne dobija nista.Ja sam proveravao eSanduce par puta,nema nista.
 
Pomazem komsiji oko e agrara. Posto nije imao upisane mat. brojeve u katastru nisu se videle parcele pa je podneo zahtev za upis. Juce su mat. br. upisani, proverio u e katastru, ali se jos uvek ne vide parcele u e agraru. Koliko dana je potrebno, odnosno koliko cesto e agrar povlaci nove podatke iz katastra?
udjes u dodaj parcelu nosioca gazdinstva,unosis katastarsku opstinu,i ispod u padajucem meniju broj katastarske parcele vidis sve brojeve pacela i uvozis jednu po jednu i one se pojavljuju u

3. Земљишни фонд и биљне културе​

 
опет ја.... морам да мењам структуру биљне производње. Не у целокупном газдинству, само на појединим парцелама. Да ли је то дозвољено? Мислим ок, неће ме хапсити и слично али с једне стране, могли би смо се свакодневно глупирати и мењати по ћефу, али са друге стране унапред сам пријавила одређену културу али услови не дозвољавају сетву те културе а важно је због осигуравања. Плус, ако има будале и не уме да чита када муж напише пшеница, жена чита соја 8-).
 
@dusanboss Ne dobijas nista. Mozes da istampas zahtev, a u e-sanduce ces da dobijes resenje kada se obradi zahtev za isplatu subvencije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako kežete da je dobio BPG kada ode na njegov eRPG-eAgrar sistem još nije povukao podatke strpite se (Mogli ste da sačekate da se omogući opcija Registracija novog gazdinstva na vaše ime >Sin je samo trebao da ode do pošte za eID parametre i onda se loguje na eRPG-eAgrar pa će biti njegovo ime i prezime bez BPG, zatim kada se omoguči opcija za registaciju klikne na to).

Pozovite da rešite to kod njih
  • +381 11 30 20 100
  • +381 11 30 20 101​
Srdačan pozdrav.
Petre ništa se ne dešava i dalje nije ubačen u sistem eAgrara BPG, može li neka mejl adresa kome se obratiti.
 
Petre ništa se ne dešava i dalje nije ubačen u sistem eAgrara BPG, može li neka mejl adresa kome se obratiti.

Pozovite ove brojeve (Napisali smo vam te brojeve ali nema veze ponovo smo dali) tamo sve lepo obljasnite.​

+381 11 30 20 100

+381 11 30 20 101

+381 11 30 20 118

uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs

од 7:30 до 15:30 часова.

Srdačan pozdrav
 
Da podelim moje iskustvo sa vama, možda nekome bude od koristi. Registrovao PG, podneo zahtev za podsticaj, otvorio E-sanduče, dobio već tri dokumenta u njega... Prijavio i suprugu kao člana i kada je posle 3 nedelje verifikovana, pokušao da "dodam" zajedničku parcelu gde smo nas dvoje suvlasnici. Pokušavam tako 10 dana i zapne mi odmah na startu kod polja za unos KO. Vrti i na kraju izbaci da ne postoji... Ludim ja tako i na kraju pozovem onaj broj, i gle čuda bio četvrti na čekanju, i ubrzo se javi muški glas, ispričam mu ukratko i on uze moj mail, prijavi se i kaže mi (stalno smo bili na telefonskoj vezi) da je njemu odmah izašla KO i ta parcela i da je sve ispravno. Obrni okreni, ispostavilo se da sam ja kao "pravi patriota" sve kucao na ćirilici, a i cela aplikacija je na ćirilici, i da zato on nije prepoznao moju KO, već da to uradim na latinici. Ukucam ja i stvarno sve se odmah otvorilo i pokazalo. Bem ti državu. Ovamo stalno promovišemo ćirilicu, a ono...
Sad čekam verifikaciju itd...
 
Još jednom pitanje na koje nisam dobio odgovor. Da li nakon uspešne obnove gazdinstva i podošenja zahteva za subvencije dobijam neki odgovor u eSanduče ili ne?
Poštovanje gospodine @dusanboss u eSanduče dobijate rešenje koje je potpisao direktor iz Uprave za Agrarna Plaćanja sa sadržajem da vam je isplaćena određena suma (Za tu i tu subvenciju koju ste podneli zahtev na ePodsticaji).

*Takođe u eSanduče se dobija rešenja da vam je odobreno otvaranje novog Poljoprivrednog Gazdinstva pa kroz par dana dobijate i broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG).

Srdačan pozdrav.
 
Poštovani Petre,
uzgred da priupitam, kad se za desetak dana ova parcela i zvanično verifikuje, jel se može onaj zahtev za podsticaj, odrađen prošle nedelje, korigovati i uvećati površina zemlje sa subvenciju ili to tek za sledeću godinu?
Inače sam malo ćaskao, dok je operater proveravao moje podatke, sa tim gospodinom iz E -agrara i pitam za Petra, kaže mi da je to dobar čovek i da smo imali sreću što nam je on "zapao" na ovom forumu i da je mnogo stvari rešio bez našeg pozivanja info centra. Pitao ga i šta obično pije, kaže mi da nije neki velik ljubitelj pića. 😉
 
Poštovani Petre,
uzgred da priupitam, kad se za desetak dana ova parcela i zvanično verifikuje, jel se može onaj zahtev za podsticaj, odrađen prošle nedelje, korigovati i uvećati površina zemlje sa subvenciju ili to tek za sledeću godinu?
Inače sam malo ćaskao, dok je operater proveravao moje podatke, sa tim gospodinom iz E -agrara i pitam za Petra, kaže mi da je to dobar čovek i da smo imali sreću što nam je on "zapao" na ovom forumu i da je mnogo stvari rešio bez našeg pozivanja info centra. Pitao ga i šta obično pije, kaže mi da nije neki velik ljubitelj pića. 😉
Možete da korigujete (Da poništite zahtev) pa da onda ponovo podnesete s tim novim parcelama >I ako nisu verifikovane one će se naći na ePodsticaji< (Ali zašto biste to radili kada počinje u Ponedeljak isplata pa možda baš vi budete među prvima koji su dobili Subvencije). Naš predlog je da vi to lepo ostavite za sledeću godinu.

Na vama je da odlučite.

Srdačan pozdrav.
 
Možda je nekada i bolje poslušati mlađe, mada je u pitanju 0,6ha ali opet nije sve ni u parama.
Nekada davno, u moje vreme, bila je izreka " Imam para kao Džaja"...
 
Petre da li bi mogao da mi kažeš kada će biti odobreno/verifikovano gazdinstvo u slučaju preminulog lica a postavljen je privremeni nosilac, koji je bio član gazdinstva. Posto baka ima pčele a aktivni nadzor se radi do kraja aprila ukoliko to ne uradimo neće moći da konkurišu na subvencije od 1. maja po košnici.
Hvala puno unapred na pomoći
 
Ako neko ima problema sa esanducetom koje je neaktivno tj onemoguceno, treba da se ponisti kompletna njegova registracija na eupravi. To se uradi ocas posla ali ne mozete sami vec preko psss.

Kada se ponisti registracija, uradi se ponovna registracija, i sanduce postaje aktivno.

Ako vam neko izdaje nove parametre, time ne dobijate bas nista. Potrebna je deregistracija i nova registracija na eupravi.

p.s. Ovaj postupak nece uticati na sve sto ste do sada uradili na eagraru tj sve oko podataka i parcela. Sve ce biti netaknuto.
 
Ako neko ima problema sa esanducetom koje je neaktivno tj onemoguceno, treba da se ponisti kompletna njegova registracija na eupravi. To se uradi ocas posla ali ne mozete sami vec preko psss.

Kada se ponisti registracija, uradi se ponovna registracija, i sanduce postaje aktivno.

Ako vam neko izdaje nove parametre, time ne dobijate bas nista. Potrebna je deregistracija i nova registracija na eupravi.

p.s. Ovaj postupak nece uticati na sve sto ste do sada uradili na eagraru tj sve oko podataka i parcela. Sve ce biti netaknuto.
U mojih nekoliko slučajeva sa neaktivnim i onemogućenim e-sandučetom, bilo je dovoljno da pošaljem e-mail na office@ite.gov.rs u 2 rečenice ih zamolim da aktiviraju pa posle dan dva radi.
 
U mojih nekoliko slučajeva sa neaktivnim i onemogućenim e-sandučetom, bilo je dovoljno da pošaljem e-mail na office@ite.gov.rs u 2 rečenice ih zamolim da aktiviraju pa posle dan dva radi.
Ja imam taj problem i pre desetak dana sam poslao meil Eupravi, odgovorili su da budem srpljiv i da će rešiti problem. Juče im pisao ponovo i odgovorili su mi, rećeno je da poverim da li je sanduče aktivno, ako nije da im pošaljem podatke, JMBG, korisničko ime... i da će podaci biti prosleđeni kolegama nadležnim za Esanduče pa kada oni njima odgovore, meni će biti prosleđen odgovor. Još nema nikakvog odgovora. Bojim se da će, ukoliko se nešto ne promeni, mnogi ostati bez subvencija jer rokovi uveliko teku a mi smo nemoćni da išta uradimo.
 
@Petar Petrovic :
Koliko se ceka kad treba da se ubacuju nove parcele mislim na odgovor katastra?
Ubacio sam neke parcele pre 2nedelje i ni dan danas nikakav odgovor 🙈
 
Nazad
Vrh