E-Agrar

Како да урадим уговор о закупу ако на њиви има два власника по 1/2 , површина је на непаран број метара квадратних па се неможе поделити на два једнака дела за упис удела у парцели и да ли има негде примерак уговора за закуп од два власника или треба урадити са оба власника посебно уговор?
 
Како да урадим уговор о закупу ако на њиви има два власника по 1/2 , површина је на непаран број метара квадратних па се неможе поделити на два једнака дела за упис удела у парцели и да ли има негде примерак уговора за закуп од два власника или треба урадити са оба власника посебно уговор?
Ugovor uradite sa oba vlasnika.
 
Da li onda na ugovor pišem celu površinu a kad prijavljujem onda da stavim koliki je udeo na toj parceli i kako podeliti neparne metre, da li bi prošlo ako bi stavio jednom vlasniku metar više a drugom metar manje, mislim meni nebitno ali da mi zbog gluposti neodbiju zemlju.
 
@Petar_Petrović Molim Vas za informaciju, da li se od strane UAP na kucnu adresu salje “izvod - podaci o PG” potpisan i overen pečatom, a koji je potreban prilikom prodaje pšenice Direkciji za robne rezerve???
 
@Petar_Petrović Molim Vas za informaciju, da li se od strane UAP na kucnu adresu salje “izvod - podaci o PG” potpisan i overen pečatom, a koji je potreban prilikom prodaje pšenice Direkciji za robne rezerve???
Poštovanje gospodine @bulzum Uprava za Agrarna Plaćanja ne šalje više ništa na kućnu adresu, to uzimate preko vašeg eAgrar-eRPG u polju
Update

Izvod iz Registra Poljoprivrednih Gazdinstava​

Preuzmite odmah informacije o svim podacima ili podnesite zahtev za dostavu overenog Izvoda iz RPG.

*Sada važi bez pečata (Skinete overenu potvrdu u .pdf formatu i tu se nalazi naš digitalni potpis u klaudu i svaki put dajte taj dokument)

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Poštovanje gospodine @bulzum Uprava za Agrarna Plaćanja ne šalje više ništa na kućnu adresu, to uzimate preko vašeg eAgrar-eRPG u polju
Update

Izvod iz Registra Poljoprivrednih Gazdinstava​

Preuzmite odmah informacije o svim podacima ili podnesite zahtev za dostavu overenog Izvoda iz RPG.

*Sada važi bez pečata (Skinete overenu potvrdu u .pdf formatu i tu se nalazi naš digitalni potpis u klaudu i svaki put dajte taj dokument)

Srdačan pozdrav.
Hvala vam puno na brzom odgovoru. Jasna mi je procedura, vec sam aplicirao i dobio u e-sanducetu.
 
@Petar_Petrović Pozdrav, izvinjavam se ako je već bilo pitanje ali nisam naišao na odgovor. Unosim zemlju člana u gazdinstvo i traži mi da priložim izjavu člana o ustupanju zemljišta. Da li ima neki šablon obrazac kako ta izjava treba da izgleda? Hvala unapred.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
@Petar_Petrović Pozdrav, izvinjavam se ako je već bilo pitanje ali nisam naišao na odgovor. Unosim zemlju člana u gazdinstvo i traži mi da priložim izjavu člana o ustupanju zemljišta. Da li ima neki šablon obrazac kako ta izjava treba da izgleda? Hvala unapred.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
ima ovde na stranici 99, bas je petar postavio, prilog 5 se zove obrazac
 
@Petar_Petrović Mogu da uđem u e sanduče u kome nema poruka a kada probam da prijavim podsticaje po hektaru traži da aktiviram sanduče i ne mogu da podnesem zahtev.
Idite na
Update

Извод из Регистра Пољопривредних Газдинстава​

Преузмите одмах информације о свим подацима или поднесите захтев за доставу овереног Извода из РПГ.

1fde01c740eb7effe.png


Ovim postupkom će vam se eSanduče aktivirati.

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Koje je okvirno vreme cekanja provere ugovora parcele ? Ima bar 15ak dana da sam podneo i ucini mi se da fali jedna strana ugovora,posle par dana dodam sve kompletno i preko 7 dana stoji neprovereno.
 
Nisi jedini, meni isto i sto podneo zahtev za subvencije jos stoji samo primljeno

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jedno pitanje,šta se dešava za tov Bikova,kako se računa jel nema određeno koliko grla moraš da imaš bilo je minimum 3 kom? I kako ga ubaciti u podatke moj je star godinu dana,nema ga na e agraru,a u svim papirima je uveden. Da li neko zna odgovor?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Koje je okvirno vreme cekanja provere ugovora parcele ? Ima bar 15ak dana da sam podneo i ucini mi se da fali jedna strana ugovora,posle par dana dodam sve kompletno i preko 7 dana stoji neprovereno.
I ja sam jednu parcelu dodao 3.4. i sad sam proverio nema više onog žutog uzvičnika. Dodavao sam još neke parcele posle toga, i kad sam podnosio za subvencije po hektaru bile su na spisku sve. Sad ta prva što je uneta 3.4. nema uzvičnik, a ove druge još uvek imaju. Mada, kažem, sve su se videle u epodsticajima.
 
Imam jako neobican problem sa eSanducetom. Naime, na svom nalogu na eUpravi mi je sve aktivno, imam ConsentID aplikaciju aktivnu kao i kvalifikovan elektronski sertifikat. Problem je u tome sto kada na sajtu eUprave kliknem na eSanduce izbacuje mi gresku sa sledecim tekstom: "Грешка у пријави, поново унесите информације, промените тип пријаве или контактирајте администратора". Takodje, nudi mi opciju ponovne prijave preko portala eid.gov.rs, probala sam i preko lozinke i preko aplikacije, nista ne funkcionise vec danima. Vidim da je jos par ljudi na forumu juce napisalo da imaju isti problem.... Meni se to javlja od kako sam se prijavila na eUpravu, sve normalno radi samo eSanduce nece. Ako neko zna kako da resimo ovo pisitee... Hvala unapred! :)
 
Ja sam zbog specifične situacije sa plodouživanjem tek juče prijavio jednu parcelu koja je inače bila kod mene u gazdinstvu od samog početka gazdinstava. Sad pored te parcele stoji žuti uzvičnik. Tek kad nestane taj žuti uzvičnik ću obnoviti gazdinstvo i podneti zahtev za subvencije. Nadam se da neću čekati dve nedelje za verifikaciju kao kolege iz gornjih postova. I nadam se da će ta parcela ući u ukupni zbir za subvencije jer i sa njom nemam 20ha, i ne bi mi bilo drago da mi OTMU ono što sam već imao. Plus sam još zimus bio obnovio gazdinstvo u trezoru sa sve tom parcelom, a onda je došao eAgrar i puj pike više ne važi, pa sad moraš da pređeš slalom kako bi došao na ono što si već imao...
 
@Petar_Petrović
Поштовани, мени је еСандуче и даље "привремено деактивирано" и "онемогућено за приступ". Могу да се улогујем у њега (и као примарни корисник и као администратор), али не могу да га сам активирам никако. Једноставно не постоји та опција. Покушавао сам да га активирам и тражењем електронског извода из Регистра пољоприведних газдинстава, али без успеха. Из еУправе кажу да је у питању нека системска грешка, а траже и да покушам поново, иако сам већ покушавао неколико десетина пута користећи различите веб претраживаче (Opera, Firefox, Chrome, Edge). Пар пута су ми тражили да им доставим податке попут корисничког имена и ЈМБГ, иако сам претходно то учинио. И тако већ скоро две седмице, без икаквог конкретног решења... :(
Зашто не би било могуће да се пријавимо на еПодстицаје без активног еСандучета? Па када (и ако) га некада активирају, нека шаљу решења у њега. А дотад имају мејл и кућну адресу. Уосталом, газдинство је обновљено без активације еСандучета на еАграру. ;)
Каква је то системска грешка коју није могуће отклонити две недеље?! Ја сам досад веровао да ми имамо врсне ИТ стручњаке и да за њих такав проблем представља мачји кашаљ. :confused:
Исто тако, из еАграра ми је речено да не могу да исправе моје презиме. Уместо "ић", у регистру ПГ завршава се на "иц". На латиници и не изгледа толико страшно, али на ћирилици баш пара очи.
 
@Petar_Petrović
Поштовани, мени је еСандуче и даље "привремено деактивирано" и "онемогућено за приступ". Могу да се улогујем у њега (и као примарни корисник и као администратор), али не могу да га сам активирам никако. Једноставно не постоји та опција. Покушавао сам да га активирам и тражењем електронског извода из Регистра пољоприведних газдинстава, али без успеха. Из еУправе кажу да је у питању нека системска грешка, а траже и да покушам поново, иако сам већ покушавао неколико десетина пута користећи различите веб претраживаче (Opera, Firefox, Chrome, Edge). Пар пута су ми тражили да им доставим податке попут корисничког имена и ЈМБГ, иако сам претходно то учинио. И тако већ скоро две седмице, без икаквог конкретног решења... :(
Зашто не би било могуће да се пријавимо на еПодстицаје без активног еСандучета? Па када (и ако) га некада активирају, нека шаљу решења у њега. А дотад имају мејл и кућну адресу. Уосталом, газдинство је обновљено без активације еСандучета на еАграру. ;)
Каква је то системска грешка коју није могуће отклонити две недеље?! Ја сам досад веровао да ми имамо врсне ИТ стручњаке и да за њих такав проблем представља мачји кашаљ. :confused:
Исто тако, из еАграра ми је речено да не могу да исправе моје презиме. Уместо "ић", у регистру ПГ завршава се на "иц". На латиници и не изгледа толико страшно, али на ћирилици баш пара очи.
  1. To je do eUprave (Radi se na rešavanju problema, niste jedini pa vas molimo za strpljenje)
  2. Razmatramo i tu mogućnost ako se ne reši problem
  3. Za sada nije moguće ali biće i ta opcija (Ali ne uskoro).
*Za sada vam ostaje jedino kada uzmete potvrdu da vi to ispravite (Pretvorite .pdf u .jpg) i koristite bilo koji program za uređivanje slika (Možete da koristite i program koji je došao zajedno sa sistemom Windows 7, 8, 8.1, 10 i 11 >Zove se Paint<).

Srdačan pozdrav.
 
  • Like
Reagovanja: FPM
Nazad
Vrh