E-Agrar

Drugari treba mi pomoc nemogu da podnesem zahtev za subvencije.Imam crvene zvezdice ispred parcela,pise mi upozorenje nisu popunjena sva obavezna polja kod jedne ili vise lokacija.Sta dalje da radim parcele su u nasem vlasnistvu
 
Drugari treba mi pomoc nemogu da podnesem zahtev za subvencije.Imam crvene zvezdice ispred parcela,pise mi upozorenje nisu popunjena sva obavezna polja kod jedne ili vise lokacija.Sta dalje da radim parcele su u nasem vlasnistvu
Verovatno ti nedostaje neki prilog uz parcele, očitana lična karta vlasnika i izod iz katastra... Pretpostavljam da je to jer sam ja imao takvu situaciju s tim što su parcele u zakupu bile pa sam pored navedene dokumentacije morao priložiti i ugovor o zakupu.
 
Evo i mog iskustva sa E-sandučetom. Uđem u petak u tu alikaciju i "malo se igrao" tj. cvakao po nekim upitima i jednom mi iskoči da sam otvorio to sanduče. Posle opet vidim da u ponudi imam i sertifikovani potpis u Claudu.. opet se nešto zaigrao, kad ono stiže meni od E uprave ni manje ni više nego mail da sam to sve završio i u prilogu Ugovor o pružanju usluga kval.sertifikata....
Pomislim ja, šta sam sad zeznuo, zvaću od nedelje našeg sveznalicu Petra da mi sve to izbriše...da ne odem još u zatvor.
Danas meni na mail stiže poruka da ima nešto u E-sandučetu, opet ja na slepo, traži to E-sanduče, nekako nabasm na njega, prijavim se, kad ono čestitka od Poreske....poslali Rešenje za porez na imovini za ovu godinu. Pokajem se ja što sam i gledao u to sanduče ali ćutim.
Vidim da ima opcija i potpisa i ja u šali snimim to moje Rešenje u PDF formatu i prikačim za dokument za potpisivanje, kad ono prihvatilo...
Kopka mene na šta liči to Rešenje, otvorim ga i na 4. stranici na kraju u dnu sa desne strane, verovali ili ne, piše elektronski potpis i moje cenjeno ime i prezime.
Izgleda da sam ja mnogo toga odradio, a verujte mi, ni sam ne znam kako...
A Rešenje za porez uvećano u odnosu na prošlu godinu - dosta.::jako_besan::
 
Jedno pitanje. Prijateljica ima problem. Treba da ubaci parcelu u gazdinstvo kao novi zakup. Vlasnik zemlje koji se vodi u katastru je pokojni a ostavinska rasprava još nije bila. Da li tu postoji neko rešenje?
 
Ја сам имао проблем око закупа парцела које су накнадно уписане и још увек од Регистратора нису потвређене. Проблем је решен данас, после ево пар дана главобоља и трчања од шалтера до шалтера (и не знања од радника на истим шта да се ради). Пошто ми из инфоцентра нису знали да објасне у чему је проблем.

Ја сам приликом убацивања тих парцела приложио на увид (сликањем телефоном из еграр аплиакције/програма) уговор о закупу оверен код нотара, прва и друга страна његова, међутим то није довољно било већ је потребан и лист непокретности да се утврди да је то ваљда власник који ми је дао земљу у закуп, иако имам ЈМБГ од власника који је уписан и који пише у уговору и који је потврђен од нотара. Данас сам то извадио и приложио, чекам сада да потврде да је са тим њивама све у реду, како бих могао да поднесем захтев за еПодстицај. Добро је да то нисам урадио прошле недеље, јер ове парцеле не би биле редовно уписане јер нису потврђене од стране Регистратора и касније би било тешко да се то исправи, када се поднесе захтев са еПодстицај.

Укратко како решити проблем ако га имате као и ја.
 
Jedno pitanje. Prijateljica ima problem. Treba da ubaci parcelu u gazdinstvo kao novi zakup. Vlasnik zemlje koji se vodi u katastru je pokojni a ostavinska rasprava još nije bila. Da li tu postoji neko rešenje?
Ako imaš podatke od pokojnika, recimo ličnu kartu može malo da se svercuje, ako Ne onda mora se sačekati da katastar prenesi parcele na nove vlasnike a to može da potraje i pola godine.
Ima takav slučaj...u prevodu za te parcele posticaja ove godine neće biti!!
 
Другари, успео сам да обновим газдинство и да поднесем захтев за 9000 по хектару (није нека философија, једино што треба ући у сваку парцелу и уписати површину, одабрати културу и одабрати конвенционално или органско). Једино не успевам е-сандуче да пронађем ал ваљда ћемо и то решити касније. За данас доста...
 
Evo i mog iskustva sa E-sandučetom. Uđem u petak u tu alikaciju i "malo se igrao" tj. cvakao po nekim upitima i jednom mi iskoči da sam otvorio to sanduče. Posle opet vidim da u ponudi imam i sertifikovani potpis u Claudu.. opet se nešto zaigrao, kad ono stiže meni od E uprave ni manje ni više nego mail da sam to sve završio i u prilogu Ugovor o pružanju usluga kval.sertifikata....
Pomislim ja, šta sam sad zeznuo, zvaću od nedelje našeg sveznalicu Petra da mi sve to izbriše...da ne odem još u zatvor.
Danas meni na mail stiže poruka da ima nešto u E-sandučetu, opet ja na slepo, traži to E-sanduče, nekako nabasm na njega, prijavim se, kad ono čestitka od Poreske....poslali Rešenje za porez na imovini za ovu godinu. Pokajem se ja što sam i gledao u to sanduče ali ćutim.
Vidim da ima opcija i potpisa i ja u šali snimim to moje Rešenje u PDF formatu i prikačim za dokument za potpisivanje, kad ono prihvatilo...
Kopka mene na šta liči to Rešenje, otvorim ga i na 4. stranici na kraju u dnu sa desne strane, verovali ili ne, piše elektronski potpis i moje cenjeno ime i prezime.
Izgleda da sam ja mnogo toga odradio, a verujte mi, ni sam ne znam kako...
A Rešenje za porez uvećano u odnosu na prošlu godinu - dosta.::jako_besan::
Ja sam za vreme korone otvorio e upravu,i od tada stiže,katastar,odvodnjavanje ,porezi sve u njega.
Doduše za vreme korone za psoš,ličnu kartu je bilo super za zakazivanje.
 
Ja sam danas nekima resavao problem sa e sanducetom tako sto sam prvo poslao zahtev za izvod o aktivnom statusu i stizao im je mail na e upravu.Posle toga nije prijavljivao problem sa e sanducetom tokom prijave na e podsticaje
 
Vec nesto cackali pa promenili
c72e431616b1666a8acfd783b413d8ce.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Kod mene sad neće da udje na epodsticaje. Piše dole u uglu crvenom "Greška, problem pri obradi zahteva. Molimo, pokušajte kasnije." Jel imao neko ovo?
 
Kod mene sad neće da udje na epodsticaje. Piše dole u uglu crvenom "Greška, problem pri obradi zahteva. Molimo, pokušajte kasnije." Jel imao neko ovo?
Kod mene "platforma nije dostupna zbog pdržavanja pokušajte kasnije" ne znam da li negde grešim ulogujem se na e agrar sve ok parcele zivotinje... Ali nikako na epodsticaj??
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh