E-Agrar

Цоци, имаш оно упутство на "Јутјубу" у коме је објашњено како да унесеш или избациш неке парцеле из захтева и чак пријавиш само део одређене парцеле/парцела, па ти није проблем да напакујеш да имаш тачно 20 хектара у свом захтеву са субвенције. За више и немаш потребе.

Него, зашто сам се јавио... Малочас сам поднео пријаву за субвенције - лична са чипом, "Виндоуз 7", "Хром" и све је прошло из прве. Чак сам и кликнуо за даунлоуд потврде о пријему захтева и очас посла је портал генерисао ту потврду у .pdf формату и сместио је у даунлоуд фолдер мог компа. Укратко - са својим хардвером и софтвером нисам имао ни један проблем са процедуром.
 
Čemu uopšte besmisleno podnošenje zahteva, pogotovo na ovaj način?
Mislim na čitav zaplet sa odabirom parcela i sve pride.
Prethodni niz godina je išlo automatski, bez zahteva, sad je bilo potrebno zakomplikovati bez konkretne svrhe.
U redu, treba uvesti red.
Ali to podrazumeva da servis koji se uspostavlja bude precizan i definisan.
Ako je limit 20Ha, treba da to bude javno i vidno objavljeno, te da aplikacija obavesti korisnika ako je premašio i da ne dozvoli podnošenje takvog zahteva.
Ovako sve izgleda nedorečeno i bespotrebno.
Nije to greška ljudi koji su izradili aplikaciju, već onih koji su im naložili kako da izgleda i radi.
Nadam se samo da nije namerno tako izvedeno.
Inače su u nas i papirni obrasci često loše dizajnirani i zamišljeni, pa nije neko čudo ni što su elektronski u istom maniru.
 
Cemu sve?
Zato sto smo podpisali pristup EU i ovo su sve procesi i standardi koje moramo ispuniti i uvesti.
Da li se to nama dopada, ili ne, nije ni bitno. Naprosto tako je u civilizovanom svetu. To sto smo mi nepismeni i nespremni niko drugi nije kriv.
Kad ima volje ima i nacina.
Po meni ovde treba razdvojiti drzni aparat od ovih EU standarda.
Znam neko ce odmah reci kako nam ne daju odmah i nihove subvencije. Jbg, sve po zasluzi 8-)
 
Petar je dao odgovor
1. Posetite ovu adresu eSanduče
2. Kliknite na Prijavi se preko portala eid.gov.rs
3. Izaberite prijava preko elektronskog sertifikata ili mobilne aplikacije
4. Upišite vaš email
5. Stisnite Prijavi se
6. Uđite u ConsentID
7. Upišite vaš PIN
8. Stiže vam zahtev od Robon
9. Potvrdite
10. Izaberite Primarni korisnik

To je to
U slučaju da ne želi da aktivira eSanduče pošaljite ovako na
Kontakt forma. Ako ste pravili nov eID treba da dostavite očitanu ličnu kartu ili slike sa obe strane, popunite ostala prazna mesta.
eSanduce50361dc4978b308d.png
Ovo pod 10 tu opciju gde da izaberem ne vidim je nigde?
 
@paorpaor
Nije reč o potrebi postojanja eagrara već o načinu na koji je izveden, odnosno konkretno o nedorečenosti u delu epodsticaji koji se odnosi na podnošenje zahteva za subvencije po Ha.
Ako se nešto uvodi i pravi, onda treba da bude valjano i prečišćeno, jasno i bez dvosmislenosti.
Ako se već ugledamo na "civilizovani" svet.

A to što je "tetkino dete" trčalo da potpiše nešto za čega nismo bil spremni, to je tek duga i druga priča.
 
Cemu sve?
Zato sto smo podpisali pristup EU i ovo su sve procesi i standardi koje moramo ispuniti i uvesti.
Da li se to nama dopada, ili ne, nije ni bitno. Naprosto tako je u civilizovanom svetu. To sto smo mi nepismeni i nespremni niko drugi nije kriv.
Kad ima volje ima i nacina.
Po meni ovde treba razdvojiti drzni aparat od ovih EU standarda.
Znam neko ce odmah reci kako nam ne daju odmah i nihove subvencije. Jbg, sve po zasluzi 8-)
Nit smo mi necivilizovani, nit smo zasluzili ovako malo… kolega nemoj suditi nikom…
Kad bi islo po zasluzi u svetu bi bilo mnogo lepse…
 
1. Posetite ovu adresu eSanduče
2. Kliknite na Prijavi se preko portala eid.gov.rs
3. Izaberite prijava preko elektronskog sertifikata ili mobilne aplikacije
4. Upišite vaš email
5. Stisnite Prijavi se
6. Uđite u ConsentID
7. Upišite vaš PIN
8. Stiže vam zahtev od Robon
9. Potvrdite
10. Izaberite Primarni korisnik

To je to

U slučaju da ne želi da aktivira eSanduče pošaljite ovako na
Kontakt forma. Ako ste pravili nov eID treba da dostavite očitanu ličnu kartu ili slike sa obe strane, popunite ostala prazna mesta.
eSanduce50361dc4978b308d.png
Samo da napomenemo da ovo nije do nas (Čitamo na forumu da su mnogi krivili nas "Zato je platforma i bila na održavanju").

Srdačan pozdrav (Toliko od nas za sada). Sutra će biti par pitanja i odgovora koji ste nas najčešće pitali (I to je to što se tiče našeg profila na forumu pošto su nam ☎️📧 usijani od pitanja pa ne stižemo i ovde da odgovaramo).
Dobar dan,
Nakon ulaska na e-podsticaje sa stranice e-agrara iz gazdinstva, dolazim do izbora gazdinstva i stalno mi trazi da se aktivira e-sanduče. Kada se uđe ka e-sandučetu, može da se uđe u sanduče bez problema. Zašto stalno traži sanduče?
 
  • Službeniku pošte ćete dati vaš mail i ličnu kartu ili pasoš
  • Službenik će vam dati papir sa eID parametrima
  • Kada dođete kući instalirate na vaš uređaj (Tablet ili Mobilni telefon) ConsentID aplikaciju
  • Pokrenete ConsentID
  • Kliknete na Skeniraj QR
  • Telefonom ili tabletom dođete do papira gde je QR kod
  • Kada ste ga iskenirali ukucajte željeni PIN kod
  • Odete na računar (Laptop ili Desktop)
  • Posetite sledeću adresu eRPG ili ePodsticaji
  • Otvoriće vam se eid.gov.rs
  • Napišete onu mail adresu koju ste dali službeniku u pošti
  • Uključite WiFi ili mobilne podatke na vašem uređaju
  • Stiže vam na telefonu ili tabletu ConsentID obaveštenje od eRPG-eAgrar ili ePodsticaji
  • Ukucate pin kod koji ste kreirali (Nemojte da ga zaboravite)
  • Odobrite prijavu na eRPG-eAgrar ili ePodsticaji-eAgrar
  • Automatski vam ulazi na vaš profil na eRPG-eAgrar ili ePodsticaji
Srdačan pozdrav.
Petre poslusao sam tvoj savet i poslao ovo na kontakt formu.Moguce da nisam aktiviraoEsanduce u predvidjenom roku kad sam otvarao eupravu.Medjutim nisam dobio odgovor od euprave povodom moje molbe za aktoviranje sanduceta a ono i dalje nije aktivno.Sta dalje?Hvala
 
Premetio sam da u tacki na e agrar 1.2. Sediste imam pravilno uneto opstina i selo u njoj, ali na epodsticaji u zahtevu na 3 koraku pise adresa i broj poste mog sela, ali ne pise ime sela nego ime opstine. Jel to ok tako?
 
1. Posetite ovu adresu eSanduče
2. Kliknite na Prijavi se preko portala eid.gov.rs
3. Izaberite prijava preko elektronskog sertifikata ili mobilne aplikacije
4. Upišite vaš email
5. Stisnite Prijavi se
6. Uđite u ConsentID
7. Upišite vaš PIN
8. Stiže vam zahtev od Robon
9. Potvrdite
10. Izaberite Primarni korisnik

To je to

U slučaju da ne želi da aktivira eSanduče pošaljite ovako na
Kontakt forma. Ako ste pravili nov eID treba da dostavite očitanu ličnu kartu ili slike sa obe strane, popunite ostala prazna mesta.
eSanduce50361dc4978b308d.png
Samo da napomenemo da ovo nije do nas (Čitamo na forumu da su mnogi krivili nas "Zato je platforma i bila na održavanju").

Srdačan pozdrav (Toliko od nas za sada). Sutra će biti par pitanja i odgovora koji ste nas najčešće pitali (I to je to što se tiče našeg profila na forumu pošto su nam ☎️📧 usijani od pitanja pa ne stižemo i ovde da odgovaramo).
Pokušao sam da aktiviram e Sanduče pvom opcijom koju ste naveli, ali kad hoću da se prijavim preko eid.gov.rs to ne mogu jer mi izbacuje : "Neuspela prijava! Proverite korisničko ime i probajte ponovo."Pokušavao sam više puta i nisam uspeo. Napisao sam molbu kao što ste naveli u drugoj opciji pa videćemo. Inače kad uđem preko eUprave u eSanduče, piše da mi je sanduče privremeno deaktivirano. Pozdrav!
 
Nazad
Vrh