Duvan -- opšta tema

Nije problem branje, nego vegetacija i zrelenje...
Kod nas toplo vreme, kise nema tako da zrelenje nije problem, poneka liska izadje zelenkasta ali uzetece ona dok bude otkup sledeci, a to ko zna kad ce biti

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kako ga tako odgajite, i ja sam zalivao ali nije takav, visok jeste i ima veliki broj lista ali je sitniji list dosta

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Odlican video kao i uvijek. Primas li radnike u berbu besplatno 😁 takav duvan brao bih sa uzitkom. Mi smo polovinu ocistili do poslednjeg branja. Malo cemo cekati na ovaj vrsni list. Kako vagaju susare ima li promjena? Mi smo danas izvagali jednu 415kg. Bez nekog velikog trpanja kontam ova tura sto berem trebala bi izaci blizu 500kg.
 
Jos pre 2 nedelje je kilaza skocila, Itb sto sam skidao sve su merile 500+kg, a madjar je tu oko 420kg

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Propade nedelja za branje, po svemu sudeci ce i sledeća biti ista kao ova

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kod nas uzas. U 9 dana nabrali samo dvije susare. Kisa ne prestaje, danas smo poceli branje od 11 sati. Za cetvrtak javljaju 0° tako da lako moze biti i kraj.
 
Mi smo danas poceli sa branjem i imamo jos 9 susara sto znaci ova nedelja i sledeca i krajjjjjjjjjjjjj

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Vjerovatno danas zavrsena berba duhana. Nazalost na njivama ima sigurno 15 susara. Ali jednostavno nema plina. Cijena mu je 0.7€ sto je puno i racunica je nikakva. Bolje je dzaba sjediti. Radimo duhan vise od 25 godina i ovo je definitivno najlosija godina. Nikad manji prinos nismo imali.
 
Vjerovatno danas zavrsena berba duhana. Nazalost na njivama ima sigurno 15 susara. Ali jednostavno nema plina. Cijena mu je 0.7€ sto je puno i racunica je nikakva. Bolje je dzaba sjediti. Radimo duhan vise od 25 godina i ovo je definitivno najlosija godina. Nikad manji prinos nismo imali.
Pazi kako je krenula berba ja sma se najezio, ali kako smo se približili kraju i nije to toliko lose sto se tice prinosa, čak sta vise ono sto sam zalivao je poklopilo ono sto nisam i dosao sam na proslogodisnju cifru. A sto se tice susenja kod nas je pelet drsticno skocio i nema ga, ali sam se snasao odmah uzeo kospice od sljive i visnje.. Reci mi koliko ti potrosi 42 plina?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Trose mnogo s obzirom da su to sve stare susare. Prosjek 30 godina. Prosjek je preko 450litara. Racunica slaba. Vrsni list vaga 350kg. Na ovakvu cijenu plina vjerovatno sledece godine vracamo se na ugalj.
 
Колега @Savic83 имате ли искуства са ложењем коштица. Надам се да имате...питам јер је мој колега са краткотрајним ложењем коштицама развалио нов котао.

Можда је о овоме раније писано, али је моја намера да упозорим на нека лоша искуства.
 
Колега @Savic83 имате ли искуства са ложењем коштица. Надам се да имате...питам јер је мој колега са краткотрајним ложењем коштицама развалио нов котао.

Можда је о овоме раније писано, али је моја намера да упозорим на нека лоша искуства.
Pa sta znam ovo mi je druga godina da ih lozim, po meni su se pokazale odlicno.. Ove godine sam nabavio nesto manje jer je bio los duvan u pocetku i potrosi sam ih do septembra, tada sam presao na pelet do pre 2 ned kada je i njega nestalo i ponovo se vratio na kospu

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ако већ имате искустава без неких последица, тим боље. Има логике јер су коштице вишње „слабије“ (може се видети да после дужег стајања на земљи брже „пропадну“). Коштице плавих шљива су ипак јаче...

Не желим да вас обесхрабрим, ако то „ради“ јер је повољан начин грејања (по цени). Мој другар је ипак ставио мало „јаче“ коштице: кајсија и орах...и добио то што је добио.

ПС

Сва срећа он то није трагично схватио (иако га је коштало новог котла) и смејао се када нам је препричавао на шта му је личио претходни (не баш стар котао, чак и он је релативно нов био).
 
Kod nas je juce ujutro sastavio domacinski. Steta je sigurno 3tone suvog lista. Ali nije do nas. Mi smo uradili sto je do nas bilo.
 
Nazad
Vrh