Duvan -- opšta tema

Nisu kontejneri ovakvi. Nego u jednom bude sta znam 10-15 sitnih. Zavisi od kontejnera u nekim nema nikako. I to kad vratimo kuci baka se zanima oko toga. Prije dvije godine skoro 200 kontejnera nije niklo uopste. I onda smo ove sitne ostavljali i sa njima posadili oko hektar. Jedino sto ta sadnja dosta kasni ali kvalitet ubranog lista na toj parceli je bio vrhunski.
 
Ja stavljam Karate odmah dok idem i sa Kalifom. Stavite Karate Zeon, Actara ili od kontakta Nurelle...
 
Ja ne radim duvan pa nemam vise informacija, vec sam to snimio kod prijatelja kad sam isao po sadilicu, jer sam sa istom sadilicom sadio papriku.
 
U ponedjeljak smo zavrsili sadnju. Sad pauza do kopanja. Kod nas par ljudi je vec pocelo sa kopanjem. Mi necemo jos rano je dok trava iznikne. Vecina njih kopa dva puta jer prvi put rano krenu. Probao sam na 1ha prskanje sa Komersantom nakon sadnje vidjecemo da li ima razlike kad je bez inkorporacije.
 
Sve je to dobro dok ima ko da kopa,najcistije kad dobro uspe prskanje i nema potrebe za kopanje, eventualno neka korekcija posle novog ponika korova i spartanje

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Sve to zavisi od parcela. Nekad se desi da se zapitamo da li smo uopste prskali koliko je lose uspjelo prskanje. A opet u nekim parcelama nema trave nikako. Da nemamo ovoliki problem sa ambrozijom skoro da uopste ne bi morali kopati duvan.
 
Sve to zavisi od parcela. Nekad se desi da se zapitamo da li smo uopste prskali koliko je lose uspjelo prskanje. A opet u nekim parcelama nema trave nikako. Da nemamo ovoliki problem sa ambrozijom skoro da uopste ne bi morali kopati duvan.
Evo kako to izgleda kod mene
62b9089cc1be05250f20f0e323aa18e2.jpg
bf956b4850410e607d975a689fbcc0fd.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Naš je podsipan nitratom, i sad stari šparta i kopa se. Dalje idemo sad u zagrtanje 2 ili tri puta i još ćemo podsipat sa nitratom u jednom od tih prohoda.
 
Naš je podsipan nitratom, i sad stari šparta i kopa se. Dalje idemo sad u zagrtanje 2 ili tri puta i još ćemo podsipat sa nitratom u jednom od tih prohoda.
Zar mu ne smeta toliko nitrata.? Koji koristite i u kojim kolicinama po hektaru.?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh