Duvan -- opšta tema

Lici ali gusenica jede nadzemnu masu a ovaj u zemljisnom delu ubusi stablo

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Uh ja nejdem toliko, 0,5-0,6 l/ha sa time da ja idem na rasađeni duhan najkasnije u roku 2 dana...
Kako se pokazalo prskanje nakon sadnje? Nama je najveci problem ambrozija, mi idemo 0.9 negdje i vise od 1 litre. Mi koristimo Komersant (ista je aktivna materija kao i kalif) i na ot jos 1.2 litre oktagon ( s-metolahlor).

@Savic83 Meni ovo crno na prvoj slici lici na sovicu. A ove prvi put vidim.
 
Poslednja izmena:
Pa jako dobro, uvjek to radim tako i uvjek dobro, ali kažem ne prelazim puno preporučenu dozu. Ako buši ispod zemlje u korijenu, to je žičnjak 100 posto, isto izgleda ko gusjenica, tu pomoći nema, jedino eventualno nekim mikrogranulama u samoj sadnji unest direkt u zemlju, prskanje ne pomaže. Za sovicu već da prskanje, uveče dok izađe.
 
Pa jako dobro, uvjek to radim tako i uvjek dobro, ali kažem ne prelazim puno preporučenu dozu. Ako buši ispod zemlje u korijenu, to je žičnjak 100 posto, isto izgleda ko gusjenica, tu pomoći nema, jedino eventualno nekim mikrogranulama u samoj sadnji unest direkt u zemlju, prskanje ne pomaže. Za sovicu već da prskanje, uveče dok izađe.
Ides samo sa kalifom ili dodajes jos nesto? Ja sam cuo da ljudi rade i tako ali jos uvijek se nismo usudili da probamo. Bas gledam video sadnje od prosle godine kako se pokazala ta sadilica? Izgleda jako dobro. Koliko kosta jedna takva? Ja se nadam da ce ovo vrijeme popustiti mi jos nismo krenuli sa sadnjom.
 
Ne znam nisam nikad imao problema do ove godine, radio sam i prestiz ali ubusi stablo nekih 5 cm od korena.. Ja sam kupio takvu sadilicu ove godine polovnu staru 1 god 2600e

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Dodajem Karate Zeon insekticid. I ja sam se prošle godine pobliže sreo sa žičnjakom, inaće nisam imao problema, vidjet ću ove godine...
Sadilica je dobra, ali je jako fina, treba biti dosta idealno od zemlje pa sve do rasada da sadi kako treba dobro.
 
Primijetio sam da je zemlja jako usitnjena i ravna. A to je tesko u nasim uslovima postici. Kod nas najvecu stetu stvaraju gusjenice. Prosle godine probali smo sa svim mogucim insekticidima i nije bilo uspijeha. Jedina dobra stvar protiv gusjenica je zalamanje. Duvan koji smo ranije zalomili nije dirala nego se hranila mladim zapercima.
 
Primijetio sam da je zemlja jako usitnjena i ravna. A to je tesko u nasim uslovima postici. Kod nas najvecu stetu stvaraju gusjenice. Prosle godine probali smo sa svim mogucim insekticidima i nije bilo uspijeha. Jedina dobra stvar protiv gusjenica je zalamanje. Duvan koji smo ranije zalomili nije dirala nego se hranila mladim zapercima.
Ja sam prosle godine zalomio posle podbrira negde oko 16jula i nisam imao niti jedne gusenice a ni zaperaka, inace berba zavrsena 15 septembra

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Znam da dosta ljudi u Hrvatskoj radi na gredice. Kod nas opet svi idu na ravno. Koje su prednosti sadnje na gredice s obzirom da si probao oba nacina?
 
Evo ovako ono belo je grcica ili ti larva gundelja... A ono crno u biljci sto je je žicar

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Prvenstveno najbitnije klin koji na gredičaru probija kanalić po sredini same gredice 40 cm u dubini tako da ga ne muči zbijenost tla, brže zagrijavanje tla i malo veća tolerancija na padavine, odnosno ako je puno kiše, voda je u medredicama ako nije velika depresija pa može koji dan duže izdržat.

 
Po svemu sudeci nece se skoro u njive. Danas cio dan kisa pada bez prestanka. Sledece sedmice takodje najavljuju kisu. Nadam se da cemo i mi sledece sedmice konacno poceti sa sadnjom.
 
Ja sutra zavrsavam, ipak dvoredna malo sporije ide... Evo slike od prvog sto je posadjen
f0579910c65d68f3f7a4353936574a23.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Mi nismo jos ni pola posadili. Trebalo bi sledece sedmice biti gotovo.
Da li one sitne strukove duvana vracate nazad na vodu?
 
Nazad
Vrh