Duvan -- opšta tema

Ovo je isto francuz ITB, ne znam koji broj. Imam DH-27 u drugom, on je niknuo dobro, ali sporije od ovog...
Pa da i kod mene je fest dobro nikao on ali hevesi 9 nikako katastrofa 50%nije niklo.. Cekaj koji je taj dh27.? Brazilac ili?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam prvi put ove god posejao Itb francuza sad videcemo sta ce biti, ne znam kakav je na kilazi i klasu kakvu daje

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hevesi 9, pre 5 dana slikan
df4369435d4d51a9b520cc7cda3aa62b.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da, Itb je veci. Ja sam cekao sa prihranom i sad prvi put kosim kako koji dolazi, ko zna kad ce se sadit. Mislim i da sam prvi u selu cak..
 
Ja se nadam da ce stici oko 10og da se pocne iznositi, da probamo sadilicu...
bfc2f09e9f19d972bd1cc4e870dcbe46.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
I kod nas su neki prošlih godina sadili već u ovo vrijeme, imali grijane plastenike. Prošle sezone sam žurnuo, bilo pogodno, krenuo 4.5. u sadnju i to mi je najveća pogreška bila i najgora i godina.
 
Ja sam djubrivo rasturio u februaru pred zatvaranje brazde.. Sutra 4put sisam a u sl subotu krecem da iznosim

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
40 cm u redu, 90 cm red od reda. Znam po kašetama otprilike, cca 28000 po ha. Puteve ostavljam za zemljama zbog prskanja svakih 20 redi.
 
Kod mene ima na 35cm pa na 43cm pa 45cm na ovoj masini sto sam kupio, nzm na koji da probam inace na 70 sadim.. Ako bi mogao da mi slikas tablicu na tvojoj da vidim kako idu zupcanici za 40cm razmak?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
A ne znam bome. Ja ovako godinama i to mi se najbolje pokazalo, probao sam i gušće i rjeđe, ali ovo neka sredina najbolja na 40 cm. Kod nas u razmaku redova najčešće 90 i 100 cm, neko tko ima malo radi na 70-80 cm da nema zezancije sa širenjem traktora, a kombajneri na 110 cm, ali oni u redu ga sade na 30.
 
A kod mene ovde u kraju standard na 70cm,i ja sam tako sa onom starom sadilicom sadio na nekih 40cm oko 34000 biljaka

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh