Duvan -- opšta tema

Zeko imam problem sa stepalicom nece da pravi petlje izgleda da je problem do petljaca nije podesen molim te napisi ako znas kako se podesava:osmeh:
 
Jovice prvo moraš da vidiš dali osovina koja nosi iglu nema lufta jer ako ona ima lufta džaba ti posao mučiće te celu godinu bolje to odmah otkloni ako je to dobro ja tako naštelujem da ručno okrećeš remenicu na glavi i kada igla dođe u doljnu mrtvu tačku petljač treba da je na sredini znaci vrh petljača treba da prođe do polovine tako ga fiksiraj o polako okreći dok nevidiš da sve lepo ide ako petljač udara u iglu pomeri ga malo nazat ili napred dok neprođe lepo i vrh petljača mora biti što bliže igli ustvari na njenom zarezu ne više od 1mm u svakom slučaju ako ima lufteva biće teško naštelovati neznam dali sam ti nešto pomogo pitaj ako ti nije jasno:ppozdrav:
 
e jesam se namučio sa mojom Standarkom, jedana strana lepo petlja a druga po dvaput, triput, pa je rastavljao podešavao, namučio se i opet se desi da okrene dva puta,pa tu ima stotinu caka, sad je faza uhodavanja svaki savet poželjan, Albert ima tu iskustva pa kad se nađe malo vremena npr. kad bude kiša padala:kisa: da malo uštelujem ja ovu moju, podbir se suši, ujutro odosmo u pravu berbu dok sunce ne izađe, ove temperature napraviše neke ožegotine na mladom listu, al tu nemožemo ništa,ajde uzdravlje :ppozdrav:
lha2p.jpg
neće me slike i to ti je, vidi oće,ova je od pre desetak dana
 
..bem ti vreme,nikako da pokisnemo,odosmo ja i sin večeras da zalijemo duvan,inače ću ga brati svaki drugi dan,zvezda upekla a oblaka nigde
u583r.jpg
(moja supruga i njen tajo)
 
Hvala vam drugari savet je bio koristan tako da sada radimo punom parom pa se malo kasno javljam jer ima dosta da se bere idem na nizanje pozdrav:ppozdrav:
 
aha, zeko i jovica imaju iste makine,a ja i albert standarke,samo da je kiše ili bar da zahladi,vidim viržinija procvetala 80%,kod mene berlej počeo ponegde
 
Ja zavrsavam prvo branje tamo gde je piskovita zemlja dosta je podgoreo ali sada je pala kisa pa ce valjda da krene :ppozdrav: a slike cu staviti malo kasnije:cao:
 
zoranko kako radi masina? Nisam uspeo da pisem nesto slabo sam imao vremena,spremamo mesto za duvan, u cetvrtak pocinjem da berem,majstor mi tu zida nesto u totalnom sam haosu,i da sutra cu pokusati da slikam masinu za nizanje gde je najcesci kvar kad hoce da vrti i po dva puta.Pre par dana doneo mi svoju masinu stric da popravim iz kikinde ali na kraju je ispalo da i nije toliki kvar ali u svakom slucaju uslikacu pa cu nakaciti da sad ne pisem toliko.Pozdrav
 
radi Standarka,još smo u fazi upoznavanja, ide bogami ja sa jedne a supruga sa druge strane. Nego da vas pitam kako se snalazite za sušenje, ja zauzeo kotobanje po selu, tu mi je najlakše pošto nemam adekvatne šupe, uslikaću moje sušare čim stignem, sutra opet lagana berba,ostalo 12 redi pre ovih -tzv. kiša. pozdrav :ppozdrav:
 
evo mene nakratko,umoran sam ko pas,cim ugrabim priliku uslikacu i susaru sto sam napravio.Sutra pocinje berba kod mene ali danas smo vec poceli i sa zalamanjem cvetova,da bih imao sto ruku ni to ne bi bilo dosta u p..m... Pozdrav:osmeh:
 
alberte koje dimenzije ti je sušara, i ja imam u planu tako nešto da pravim,moram zbog priključaka da napravim garažu poput tvoje
 
to je 8 puta 12 metara podeljeno na cetri dela tako da su nizovi od 4 metara,betonski stubovi su visine 3,5 metra plus krov 2 metara stane oko 630 nizova odjedanput a suvog duvana stane oko 3,5 tone
 
hvala na informacijama Alberte,meni opet pomogao led oko berbe,neznam kolika je šteta,ali nije ni važno, bitno da je bilo i kiše inače od kukuruza ništa,ovako će biti nešto,pozdrav
 
Nazad
Vrh