Duvan -- opšta tema

Gotova prva berba,nije bila bas neka list ima dosta masnoce ali velicina nije bas neka evo da vam pokazem masinu u akciji
2i8aqtg.jpg
 
danas počeli sa branjem izlomljenih listova,to otprilike izgleda ovako,
30cxidj.jpg
33ax8o3.jpg
posle prošlonedeljne oluje ( NIJE OSIGURANO::jako_besan:spavam:. Jovice, ta tvoja i Zekina Singerica , kao da nisu iste marke?:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Zao mi je sto vas je tukao led nas je dosad hvala bogu zaobisao a sto se tice singerice Zekina je u boljem stanju imao sam problema sa koncem nije hteo da lako spada sa petljaca mada je nov orginal fabricki pa sam morao sa petljaca malo da ostruzem pa je sad u redu:osmeh: danas krecemo na zakidanje cveta pa za koje dan druga berba:bravo:
 
e kad smo kod zakidanja cveta, jel posle obavezno prskanje rojalom, pošto nisam na to računao prilikom sadnje, nisam ostavljao puteve a ni prskalicu nisam prilagio, a za leđnu je mnogo visok mada bi išlo ako se mora, sutra će biti već treći dan kako beremo ove pokidane listove,ide sporo jer mi radi samo dvoredni berač:haha:, ja i ženče
 
nije obavezno ali onda moras rucno da lomis zaperke koji rastu a to je zajebancija i po.Izmedu ostalog ja zalamam vec trecu godinu i sve radimo rucno sa malom prskalicom,jeste da sporije ide ali sigurnije je i tako dva hektara,i sad sam poceo zalamanje pre tri dana jos dva dana i 1 ha gotovo,ali malo sam zakasnio sa zalamanjem,bas cu sutra slikati pa da vidite.Pozdrav :ppozdrav:
 
zoranko šteta za duvan lepo je izgledao dali ti je led tukao celu površinu ili samo deo, alberte koja je kolicina rojala potrebna za jutro odnosno koncetracija ako to radiš ručno i koja je ceno odnosno paritet ako ,znaš ja danas polpmio cvetove i očistili zapetke zaboravio mobilni pa nisam slikao
 
ma cela površina nastradala, isto i prošle godine samo što je bio rasađen,mislim posle prvog okopavanja,ali sad ga je više nego prepolovio,strašno ali šta da se radi idemo dalje,i to nije sve,tu mi je i suncokret i kukuruz,sve na jednoj njivi od 17 kj, tako da nemam kud, koliko je dobro imati njivu u komadu toliko i nije, pozdrav:ppozdrav:
 
Potrebno je 7.5litara po jutru,a kad radim rucno onda od 2 do 2.5 decilitra na deset litara vode,cena je 7.9 eura za litar.Juce zavrsili jedan hektar i potrosio sam 7 litara rojala,i najvaznije kad se zalomi cvet onda se u roku od 24 sata mora oprskati,i ako padne kisa u roku od sest sati, treba ponoviti tretiranje.Sto se kanapa tice smemo da koristimo samo kudeljni kanap,nikako pvc.Nisam stigao da uslikam duvan pokusacu danas ako stignem,imao sam hiljadu problema crkao traktor,otisli oni zubi na zamajcu,pa nadi majstora pa beri duvan,pa na zalamanje,evo sad sam ustao prilegao sam malo.
 
čoveče kako sve to stižeš sam,ja imam sina koji mi pomaže,ali ti si u prednosti u odnosu na mene,mladost na prvom mestu:ppozdrav:
 
I evo jos jedne slike,na onoj predhodnoj slici se vidi kako sam uzan prolaz ostavio,gadno sam se zaj....o,al dobro kazu covek uci na svojim greskama,sreca moja da sa jedne strane ima strnjike a sa druge veoma los,redak kukuruz pa me gazda pustio da prodem tamo.
29e50kw.jpg
 
alberte duvan lepo izgleda zaslužio si zlatni list jer pretpostavljam da je i prošle godine bio dobar pravilno si ga zalomio ja nikada nesmem tako duboko da zalomim cvet koliko sada ima listova i koliki je prinos bio prošle godine po kj.
 
Ostalo jos od 12 do 15 listova, sa tim da sam u proseku 4 skinuo.A sto se prinosa tice ne znam ni ja, ali gledaj ovako imao sam 3 jutra i cetvrt predao sam duvana 4.5 tone,na jednoj parceli od jednog jutra samo sam pola obrao jedanput,ostalo sam istarupirao,na drogoj parceli od dva jutra i cetvrt ostalo zadnje branje(u proseku cetri lista)i to sam istarupirao jer nisam stigao da oberem,nazalost.Naisle kise, to sto sam imao obrano sporo se susilo,imao sam sedam jutra kukuruza i to sam berem,vreme je bilo da se sadi beli luk 2 jutra ,sve se skupilo nisam imao izbora duvan sam morao ostaviti.Imam slike(obicne)od proslogodisnjeg duvana pokusacu da uslikam pa da okacim da vidite.A da,moram i to naglasiti da od 4.5t duvana 3.7t bila prva klasa 700kg druge i 100kg trece.
 
Nazad
Vrh