Duvan -- opšta tema

valjala bi jedna lepa kiša, kod nas bi mogla da pada svaki drugi dan, nebi je bilo previše,prognoze su neke za nedelju i nadalje, a gde će padati videćemo.
 
jučer odrađeno prvo špartanje sa prihranom, imam problema sa nekim životinjkama, seku mi rasad,mislim da je popac-cvrčak ili već, jer pored mi je suncokret:sta:
 
e zdravo ljudi konacno da se javim imao sam problema sa kompjuterom crkla maticna ploca,ali bio sam i zauzet sadio sam duvan,juce zavrsio 2ha.Izmedu ostalog bio sam i na sajmu na dodeli zlatnog duvanskog lista.sad ce i slika.
 
11ka549.jpg
 
obilazi nas kao oko Kragujevca,svuda okolo pada a ovde kod mene ništa, moraću da razvučem ovu zmiju sa slike neka poliva, druge mi nema.
 
pozdrav ljudi konacno imam malo vremena pa da pisem nesto,pre pet dana sam oprskao duvan sa fuzilajdom jer imam divljeg sirka iz rizoma ne nesto preterano ali ga ima ali koliko vidim moracu i sa konfidorom jer su neki insekti prisutni to cu verovatno sutra odraditi.Neznam kod vas ali ovde kod mene ni kapi kise nije bilo,duvan se jos drzi neznam dokle ce ali ako ovako ostane bice problema.Kad budem isao do njive uslikacu pa cu okaciti
 
kod mene isto ima na jednom delu sirka, oprskan u prošli ponedeljak,kiše ni za lek tako da je zalivanje neizbežno i to najverovatnije u sredu, nego imam jedno pitanje, kako nižete duvan, planiram da kupim mašinu , mislim da je MIO Standard ona što ima sa obe strane da se niže, odnosno plete, tip (čitaj švercer) mi traži 200 eura, tu u selu, dali toliko vredi , pozdrav
 
Poslednja izmena:
mi nizemo na takvoj masini jako su dobre,ovde je sto se cene tice moze dobiti za 100-150 evra a mozda i manje.Prosle godine moj komsija uzeo za 50 evra od neke dede jako malo je radio cini mi se da je rekao da je deda imao po pola jutra duvana dve godine.Mogu da se raspitam.Pozdrav. P.S. jos uvek nista od kise.
 
danas prskao duvan protiv insekata dobri bi bilo da padne jedna kiša mada se junački drži ja nižem sa šteparicom iako sam bio skeptik dobro se pokazala


Uploaded with ImageShack.us
 
alberte, ajde raspitaj se ako ima neko da proda takvu mašinu pa mi javi, što se kiše tiče palo nešto noćas ali jako malo, ja sam prskao sirak sa Globusom-Galenikinim, 1 lit/kj sve ok zasada,sirak pao
 
e konacno kisa,palo je dosta u zadnji cas juce.Dobro zoranko raspitacu se.Sto se tice prskanja protiv sirka najbolji je Fusilejd ja ga godinama koristim poceo sam i sa drugim(pantera,fokus ultra,agil)ali vratio sam se fusilejdu nije dzabe skup ali isplati se.Ja inace idem sa dozom od 0.5 do 0.7 lit. po jutru zavisi od zakorovljenosti.
 
Nazad
Vrh