Duvan -- opšta tema

Sta se najbolje pokazalo za gusenicu i u kojoj dozi po ha?

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Kod nas ove godine je dobro djelovao nurelle d doza 1.5 l po ha. Litar oko 20e , ali nema ga vise u nabavci moze samo na crno.
 
Ja sam isao Savanur 2l po ha i dobro je odradio, a to je isto sto i nurel d

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Ekipa kako izlazi duvan sad posle kise? Kod nas djubre. Da li mijenjate nacin susenja kad ima kise i kad je susa? Kod nas je prije kise izlazila ekstra boja.
 
Pa logično jer je aktivirao hranjiva i proradio pa pozelenio, treba se sad opet ustabiliti. I ja lagano stagniram sad dok trebam najviše brati. Uglavnom ova sezona je zadnja, energenti su rekli svoje....
 
I kod nas se bas iskvario mada mi ne stajemo sa branjem jer ima mnogo pozutelog a ne stizemo sve obrati, nejednak je neke parcele sl nedelje skidam sve do kraja a neke samo podbir odradjen

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Nema kod nas zrelog nikako. Do sad sam trebo nabrati 30-35 susara a mi nabrali samo 6. Imam jos 4 hektara nije ni podbrano.
 
Pa nece ni biti obrano. Jer prije ove kise ga nije ni bilo za branje. Nevjerovatno da je za 15 dana izguro po 20 listova. Zalamali smo nesto ima bruka lista. Ovih dana smo u izolaciji potkacila nas korona pa tek kad izadjemo iz izolacije od 5 og pocinjemo sa branjem. Sve se sastalo jbg. Jedina nada nam je da do kraja oktobra ne bude mraza. Otprilike kako smo racunali svake sedmice treba da beremo po pet susara da zavrsimo do kraja oktobra.
 
Da znam. Ali ovo smo prskali malo jacu dozu da ga hemija proba natjerati da uzri barem nesto.
https://postimg.cc/2143C0Cg][/url]
Ovakog imam 4 ha u komadu nije ni podbrano. Do prije kise nije bilo nista skroz maleno bilo. Ovo je izguro sve za 15-20 dana. Nema teorije da sazri.
 
Neka dobra sorta čim tako dugo može čekat kišu. Kod nas takvi odu mali u cvijet, e onda ako napuni listove poslijw zalamanja super, ako ne, onda je loše...
 
Hevesi 9 je Madjarska sorta.Od Madjara smo sijali 17ku nije ni ona losa ali brzo zuti i propada nema tezinu.Mi sijemo Hrvatske DH-9
Mislim da u ponudi budu jos i DH 17 DH 27
 
Mi smo ove godine posejali 70% francuz 683 i 6184 a ostalo brazilac 2310 i madjar 19

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Imate li neku tablicu za susenje duvana ili znate iskustvom.?

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh