Dunja

Voleo bih da cujem misljenja koji nacin formiranja krosnje smatrate pogodnijim za dunju na srednje bujnoj podlozi (razmak 4x4) kotlastu krunu ili poboljsanu piramidu?
 
Ove godine na dunji sam imao 3 ploda a prosle bilo oko 20-tak a bilo i susenja par grana -_-




 
I vecito pitanje da li kupiti sertifikovane sadnice dunje u Cacku po 360 dinara ili u nekom rasadniku po 160?
 
Mislim da ne treba kupovati sertifikovane,u ostalom,sertifikat mozes da dobijes kod skoro svakog proizvodjaca koji je registrovan....A povoljnije je mnogo,cak i jeftinije od tih 160din. .Ako ti trebaju Kalemovi javi mi se na pm. Pozdrav ! :)
 
sve knjige kazu poboljsana piramida,moje licno misljenje je da je vaza odlicna,ja sam prosle godine posadio 300 komada i formiracu kotlastu krunu-vazu!
 
Postovani, @aca.r

Nemam iskustva sa dunjom , ali imam sa ostalim vocem,sljiva,jabuka..itd...po meni je to neprevezadjen oblik, u smislu ordzavanja, obuke za rezanje...itd..itd..Inetresuje me dunja,zasadio bih 20-30 ari dunja (Leskovacka i Vranjanska...u odnosu 6:2)..Interesuje me tvoje iskustvo sa ovim uzgojnim oblikom sto se tice dunje.Kako se pokazao uzgojni oblik u 2-3 godini..u smislu vitalnosti biljke ,napredovanja...itd..

Pozdrav Misa
 
miso pozdrav i tebi,ali meni za sad super napreduju,kakva je bila zima i kakvo leto odlicno su krenule,pa videcu i ja kakve ce biti,ali moje licno misljenje je da je taj oblik ok,mozda ima nekog strucnijeg od mene pa pomogne i meni i tebi!pozdrav!!!
 
pa svake godine,prvo kratis na oko 80cm,pa kad izbiju sledece godine ostavljas 3-4 grane i tako dalje,najbolje ukucaj na netu,formiranje kotlaste krune i tu ces videti,objasnjeno!
 
Nemam nikakvu kolicinu samo pitam da li ima otkupa jer imam zelju da sadim Dunju. Imam kuci nekoliko stabala one stare sitne dunje ali to je sa svoje potrebe.
Po kojoj ceni je otkupljivana dunja rod 2012?
 
Moj drugar koji se bavi proizvodnjom rakije placao je 45 din. Bas sam bio prisutan had su mu doterali 7 tona iz okoline Cacka. Dobra je to cena.
 
Nazad
Vrh