Dunja

Evo komsija prekoputa pregovara o prodaji plodova sa nekim covekom, dunja, leskovacka,stara 30 god. 250 kg ubrao i prodade po 80 din...E sada ono najbitnije, nikada prskana, cak ni bakrom... Slikao sam , pre branja to stablo...Da vidim za slike pa cu postaviti, meni deluje nestvarno, vec godinama je tako,,,,
 
Nestvarno dok ne krene da sece plodove a unutra crnilo :D

Nego kako znate kada je dunja za berbu? Meni je cvetanje bilo oduzeno pa tako i sada sazrevanje plodova, neki jasno vidim imaju zelenkastu boju a ima i zutih, kako da znam da je pravi momenat?
 
Pa kad je žuta skroz onda je zrela, mada i te zelenkaste kad stoje neko vreme ubrane požute. I uvek neravnomerno cveta a tako i stižu plodovi za berbu.
 
Moje žute skoro sve. Skidam za vikend sve. Skinuo pre dve nedelje one zrelije eno lepo pozutele u gajbicama.

Sent from my Classic using Tapatalk
 
Trebalo bi pustiti da uzri na grani kažu da dunja naliva dok se ne obere, ja sam pola obrao juče pola za desetak dana i ostane mi negde oko 5% skroz zelenih to ostavim za kraj oktobra. Inače ako mora malo zelenija da se bere može ona da uzri i u gajbici ako je u zatvorenoj prostoriji kad počne intenzivno da miriše zrela je.
 
Imam na par stabala ovakvih tačkica. Šta je u pitanju?
f15e99b21574f868a1cb4dafa002b2ef.jpg


Sent from my Classic using Tapatalk
 
Imaš iza ploda par listova koje je zahvatila mislim Venturija pa je moguće od toga. Ako nemaš puno mislim da nije za brigu.

- - - - - - - - - -

Imam na par stabala ovakvih tačkica. Šta je u pitanju?
f15e99b21574f868a1cb4dafa002b2ef.jpg


Sent from my Classic using Tapatalk

Jutros sam nešto slično i kod mene primetio na par plodova, nisu baš tako izražene tačke ali ima crvenila i sve je sa iste strane pa sumnjam na ožegotine od sunca.
 
Hvala!
Najstarije su u 5-oj godini, pa sam svake godine vadio po par komada krzljavih i obnavljao (ove godine necu, srecom).
Ne znam za prinos, mozda nekih 12-15kg, a kada bi bilo 10kg bilo bi super.
 
Nazad
Vrh