Drljače

Paracinac jelbi mogla biti malo šira od 4,4 m traktor je ako se nevaram 110 ks.
 
Sto se tice zagusivanja na njivi zbog zetvenih ostataka tu jedino agrofur drljaca ide jer ima duza krila nego tupanjac i ova turska pa bolje propusta. Ima covek u susednom selu tu tursku vidim da pravi pepeo e sad kakav je kvalitet nemam pojma.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Da se nadovezem na ovo po pitanju Agrofour drljace. Kako god okrenete to cudo se zove drljaca sto znaci da ima neke mane a i prednosti. Po meni setvospremac je zakon.
Najbolja stvar je prvo ravnanje setvospremacem a posle moze drljaca koja taj gornji sloj zemlje odlicmo usitni i pospremi.
U slucaju neravnog oranja sto je bio slucaj kod mene prosle godine zbog velikih grudva posledice suse, slaba vajda od ravnanja njive.
Radim sa Agrofour 6 m poluteske i obavezno mora parcela biti bez zetvenih ostataka jer u suprotnom zagusi i ona.
Prednosti su joj to sto brze odradi i bas usitni povrsinski sloj jako dobro. Ali zato zahteva idealno ravno oranje sa nikakvim zetvenim ostacima na vidiku.
 
Nisu turske ,KP dom ih pravi.nema ležajeva na čauram se vrte rotori i za razliku od tupanjca i A4 dots dobro guta žetvene ostatke.Ja kad sam tražio bio zalepio za polutešku mećutim odvratio me jedan kolega na tešku baš zbog žetvenih ostataka.Inače i moj glas ide za spremač.
 
Imam ja šta te zanima? Moja 5m teška,imam malo da porade na detaljima i užasno široka u transportu.Ima 3 polja pozad.
Vidim da su isti kao dubrava drljače..rekoh možda neka turska kopija. Izgleda da će tupanjac da pobedi ,kolilo god da je skuplja. Spremač imam,germinator imam(ne klasičan već ovi "evropski" ) znači ostaje drljača .

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Dubrava je nije turska.Gledam kod nas ima svega tupanjca,agrofoura,teških i poluteških,nešto ne vidim neku razliku.Ali obrati požnju zbog transporta Dubrava jako,jako nezgodno,bar ove sa tri polja pozadi.Ja sam je uzeo na telefon nisam ni gledao uživo.
 
Sto se tice zagusivanja na njivi zbog zetvenih ostataka tu jedino agrofur drljaca ide jer ima duza krila nego tupanjac i ova turska pa bolje propusta. Ima covek u susednom selu tu tursku vidim da pravi pepeo e sad kakav je kvalitet nemam pojma.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Koja turska?to je Dubica,ima u selu jedna,ok je,u rotorima ima caure,znaci nema lezaj-i klinovi hoce da puknu samo.
 
Ma kakvi Bora to je Dubrava. Oni nadenulu ime da budu in. Pogledaj nalepnice na slikama. Meni se te čaure recimo svuđaju nejako su mi praktičnije od ležajeva. Klinovi su im nekako slabi iskrivio sam par kom. Vrhovi su isečenu u špic nisu kovani.
 
Nazad
Vrh