Drljače

Uh,ta da, pogotovo sad leti,brzo se suši.
Obrati pažnju na noževe ako su novi i optri trebalo bi da bude dobro.Mebi lično se samo ne sviđa kako izbaci gore žetvene ostatke.Napravi setveni sloj par cm to nije problem,mislim da će ići.Takođe planiram 40 kj postrno ako bide sve po planu. I skinem useve tu do 15.7.
 
Nešto mi to sumnjivo direkt obrada sa Rd po strnjiku, jeste da se ne gubi vlaga ali kako to podnosi Rd, pogotovo uvratine i tragovi kombajna.
 
Zavisi kakav momenat ubodeš,može se desiti d bude optimalno za rad može biti haos.
Najgora varijanta ako kombaj kosi posle kiše i gazi mekan teren.Generalno ako je bila koja operacija rađena po mokrom i mekanom,biče problem.
Ja probam da tempiram tragove da ne ide mašina u njih
 
To isuši zemlju ,kod nas na dobrom delu tetena nema vajde.
Imam 4 kj u ritu uzete u feb,državna,poorane posle 3 dana sređene RD,posle prve kiše još jednom nicanje 50% sad niče ostatak posle dobre kiše.Kad se razgrne zemlja uopšte nije lepljiva nego ko da su agregati veličine pšenice i graška ko sunđer da je prođe voda kroz nju,trebs baš velika kiša.
Komšijina bila užas spremna sve grudve ko pesnica al orana jesenas,nicanje 101%.
A recimo druge dve bliže selu lakše zemlje isti dan orane,urađene isto,niklo sve normalno.
Slačicu sam radio direktno u strn posle prve kiše je nikla ,do jeseni je bila kepo u cvetu.Sve te teže zemlje isto radim slačicu direkto spremio sam seme samo čekam .
 
Riješenje tifon, pratio sam komšiju prošle godine postrni kukuruz sa tifonom, nije se pokorio ranom kukuruzu.
 
Problem je voda,imamo kanale tj ianačsku mrežu bukvalno u celom ataru,voda se namenski pušta u odremene kanale, većina su neodržavani i van funkcije.
 
Kakav saldo na 10g, daleko je to, ja radim povrće preko 30g, samo jedna godina na krastavcima je bila 0, da su bile 3g sa nulom ja to više nebih radio. Nekada sam držao i krmače i kad sam sabrao jednom za 3 godine 0 zarada sve sam rasprodao i nikad više nisam držao svinje osim dvije tri zimine za kuću. U ratarstvu za mog života imao sam minus u pšenici samo prošle godine, na kukuruzu bila je jedna teška suša isto zarada 0, znači ratarstvo još ima prolaznu ocjenu, ali na svojoj zemlji a ne na zakupu.
 
Nazad
Vrh