Drljače

Jeste bolji ako traktor ima snage. Čini mi se da je kod Rd Vigolo obrtaj noževa 320 na 540 kardana ulaznog.
 
Može neko objašnjenje?
Zašto misliš tako?
Evo g je primer kod nas gde je loše izmrzlo gde su ljudi ,baš mi kolega juče na njivi se sreli kaže išao je 4 puta.RD je išla jednom.Navedi razlog ako je nužno zlo što je njegov rad opravdalo.
Da se razumemo ja je kombinuju zato što je imam,po potrebi radim sa njom.Ali evo već godinama se ispostavi da je na tim parcelama bolje i nicanje i sklop i napravi bolji setveni sloj...
Ne kažem,možda i moja drljača nije kadra da joj parira ali mislim da je odličano oruđe i da je treba imati pa sad zavisi od potrebe i uslova.

Imam i ja RD i koristim ju redovno…prije 10g da me netko pitao rekao bih da ju nikad ne bih kupovao, al zbog suse, vjetrova u jesen itd kupljena 2020te i postala je neizostavna u jesenskoj i postrnoj sjetvi…

Razbija strukturu zemljista, vadi vlagu previse u proljece npr, pravi pepeo od zemljista, vece opterecenje za traktor itd..

Odlicna stvar je sto postoji hidrolift pa se ustedi u prohodima npr

Npr prosle godine 1x gruberom u kukuruzistu i drugi prohod odmah sjetva s RD+zitna..
Iako zasad psenica iza pluga izgleda puno bolje, al cekat cemo vagu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neumem.
Ima na sajti Šahtimana ili Agrouniverzala iz Gornjeg Milanovca.
U ogasima ima mnogo oglasa iz raznih mesta ali sve je isti prodavac i njegov zaposlenik sa dva-tri broja telefona, samo je pisao različita mesta. I naravno skuplje su 20-40%.
 
Za neku vrstu predsetvene obrade za postrnu setvu po skidanju pšenice. Imam no til sejalicu ali mi se na setvene ploče lepe najfiniji listovi pšenice, pucanje zemljišta.
 
Što niže da se pokosi, kvamitetno usitni slama, po mogućstvu razbaci pleva. Istog dana direktno do 5cm RD obradi i zatim setva. Tako sam ja zamislio ali ne znam da li je izvodljivo.
Posle setve sam pmanira zemmjišni pesticid i posle redovna zaštita od korova ma zeleno.
 
Mislim da ti neće valjati posao,previše izbaci na površinu žetvene ostatke.
Probao sam ja direktno u strnjišta i suncokretišta al nisam imao adekvatnu sejačicu tada.
 
Kod nas je jako šarena zemlja. Na istoj parceli od peska vejavca, preko normalnog peska, lepe crnice, smolnice pa do bele slatine. Kako se kome zalomi.
 
Nazad
Vrh