sinisa1979
Član
Ali taj potisak ti drži zadnji kraj spremača. Dubina na imt-u se podešava i na točkovima i na rotorima. U nekim situacijama može da ide i bez točkova.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
Ja to ovako vidim, ti sad nisi ništa poravno, dobio si veću površinu zemlje koju će vetar lakše osušiti, klinovi su isparali zemlju i napravili male bregove (nove neravnine), ovo oranje je lepo izmrzlo, lepo složeno tako da ovo bi i laka drljača sa 1 redom rotora lepo poravnala, možda i grešim ali no.
ja obicno radim marta zatvaranje i ovo je druga godina da radim berz rotora i odlicno se pokazalo.. tako da ima prilike opet da pokisne i prodjem ga drugi put sa rotorima bude extra...Ja to ovako vidim, ti sad nisi ništa poravno, dobio si veću površinu zemlje koju će vetar lakše osušiti, klinovi su isparali zemlju i napravili male bregove (nove neravnine), ovo oranje je lepo izmrzlo, lepo složeno tako da ovo bi i laka drljača sa 1 redom rotora lepo poravnala, možda i grešim ali no.
U pravu si, ali kod mene je piramida fiksirana, pa zadnji kraj drži topling, tako da rotori samo obavljaju posao sabijanja, i najbolje je da "žive" kao kod tupanjca, jer tako bolje iskopiraju teren. I kad se menja dubina, nema šta da se čačka oko rotora, eventualno našpanuje opruga, dok kod imt-a gde su fiksni rotori, treba da se je*endišem pola dana da ih prestelujem.Ali taj potisak ti drži zadnji kraj spremača. Dubina na imt-u se podešava i na točkovima i na rotorima. U nekim situacijama može da ide i bez točkova.
Kako ti radiš? Podeli sa nama tvoje iskustvoАу све ти пољубим да сам јуче умрио тачно не би знао како се дрљачи, спремачи и затвара влага, каквих сам ође мемоара прочитао...
Џаба вама све то ако непаде киша, после 3 недеље има да буде сувотиња после са чиме год да сте ишли...
Mislis da na imt spremacu tockovi uvek drze istu dubinu? Po meni imt sistem rotora jako lose resen.Ali taj potisak ti drži zadnji kraj spremača. Dubina na imt-u se podešava i na točkovima i na rotorima. U nekim situacijama može da ide i bez točkova.
Tačno tako. Kada odrediš dubinu na rotorima u onom izbušenom flahu, toplingom izravnaš ram, ostaje da na točkovima koriguješ dubinu tj održavaš je. A taj rupipičast flah vrlo malo njih podešava, klateću piramidu da i ne spominjem, samo se vrti mehanizam točkova i kao to je to. Podešena dubina.U pravu si, ali kod mene je piramida fiksirana, pa zadnji kraj drži topling, tako da rotori samo obavljaju posao sabijanja, i najbolje je da "žive" kao kod tupanjca, jer tako bolje iskopiraju teren. I kad se menja dubina, nema šta da se čačka oko rotora, eventualno našpanuje opruga, dok kod imt-a gde su fiksni rotori, treba da se je*endišem pola dana da ih prestelujem.
Нерадим ја, ради буразер... Шалим се наравно.Kako ti radiš? Podeli sa nama tvoje iskustvo
Ми само једне године до 5 марта затворили влагу са спремачем( док смо само радили са спремачем). Мислим да је 6 или 7 пала киша, и онда месец дана ни кап.Tačno tako. Kada odrediš dubinu na rotorima u onom izbušenom flahu, toplingom izravnaš ram, ostaje da na točkovima koriguješ dubinu tj održavaš je. A taj rupipičast flah vrlo malo njih podešava, klateću piramidu da i ne spominjem, samo se vrti mehanizam točkova i kao to je to. Podešena dubina.
@Shale okačiću, sliku samo da stignem i da je pronađem, gde je prošlo minimum 4 nedelje bez kapi kiše i vlaga je sačuvana perfektno u jednom prohodu spremačem (zatvaranjem zimske brazde-vlage). U tako pripremljeno je i posejano na 5-6cm dubine a vlaga je bila već na 2-3cm. Znači zrno je bilo dobro obezbeđeno vlagom. A kada se tako poseje, svako ispravno zrno će nići.
@zektor , približnu dubinu da. Sistem jeste tupavo rešen, ali tako ga Kongskilde konstruiso pre Bog zna koliko vremena a ovi naši se toga drže slepo.... jbg.
Лака дрљача са ротором само остави равнију површину земљишта у односу без ротора, али неможе да има исту дубину рада, односно неможе да нашрави сервени слој, док о полутешка и тешка то ураде, зато што имају дуже клиновеIma li velike razlike izmedju lake drljače i lake drljače sa rotorom? Možda je glupo pitanje ali u selu imamo lake drljače bez rotora i teške drljače, ništa između
Ми само једне године до 5 марта затворили влагу са спремачем( док смо само радили са спремачем). Мислим да је 6 или 7 пала киша, и онда месец дана ни кап.
Влаге знам да је било ал тек на око 5 а можда 6 цм,ал смо свакако смо морали још једареда јел смо морали Уреу да затрпамо.
Шта сам рекао, а да није истина?E kolega sad sam se i ja svašta naslušo ali no.
Сале, са прве 4 речи овог поста си све рекао,а све ово остало што си написао стоји!Sve si u pravu, možeš ti kolega i sa lakom drljačom da napraviš setveni sloj (u tvojoj zemlji i mojoj), dužina klina nema veze sa tim pošto kod lake drljače je klin dugačak od 20-22cm a kod teških-poluteških 25-30cm (koliko se sećam) znači TEŽINA samog priključka određuje koliko ćeš moći duboko da radiš e sad kod lakih drljača nemaš mogućnost da podešavaš koliko plitko će ti zadnji kraj drljače raditi a prednji podešavaš toplingom dok kod poluteških i teških možeš na rotorima da podešavaš zadnji kraj a prednji toplingom (ali sve je to samo približno), predsetvenu pripremu sigurno neradiš na 10cm dubine nego što pliće tojest u zavisnosti od kulture koju seješ a to sa drljačom pa i setvospremačom nemože može samo približno, jedino germinator tu može nešto da uradi ali on je druga priča.Neko uradi jedan prohod i seje ali tu nema priče o nekoj idealnoj pripremi i formiranju setvenog sloja ma koliko to lepo izgledalo na oko (ravno, usitnjeno) a kad seješ osetiš svaku brazdu ispod sebe ( ljulja jer je samo navukao zemlju u rupe od brazde i zemlja uopšte nije ravnomerno zbijena) i opet to sve nikne lepo kad pokisne i ima vlage.Teška drljača kad prođe u dva prohoda ona sabije zemlju ljudcki pa posle bude problem setva sa raoničastim sejalicama (ponaročito sa lakim baterijama) ponaročito sa uvratinama a taj slučaj može da bude i sa germinatorom.Mogla bi ovde rasprava da se vodi u nedogled ali činjenica je da bi se dobio neki setveni sloj (što idealniji) treba oranje da se obavi na vreme što kvalitetnije pošto nema boljeg zbijanja, sleganja zemlje dok ne odleži normalno uz pomoć padavina a onda je lakše i spremati zemlju, normalno izbor oruđa sa kojim uraditi a veličina radnog organa (izbor da) i nije toliko bitna (sem ako žetveni ostaci nisu dobro sakriveni) ali težina priključka je bitna kao i mogućnost podešavanja radne dubine a opet u zavisnosti od tipa zemljišta i oruđa sa kojim će se obavljati setva.Najgore je to što mi finansiski nemožemo sve to ispratiti (ulaganje u mašine) i na žalost sve se na kraju svodi na isto tojest finansiska dobit je manje više ista i onaj što radi sa fensi i krš mašinama ali je jako bitno kako se odradi (tu mislim na volju, želju i neko znanje), ima ona narodna" U rukama Vuka Mandušića svaka puška ubojita". Nadam se da će nekom koristiti ovo pošto nisam otkrio vruću vodu ali mislim da neće da škodi kao mali podsetnik i da nelažemo sami sebe jer sve što radimo u ovom našem poslu možemo samo da mislimo da smo nešto uradili idealno (jer se nama na oko sviđa) a u stvari je samo približno i bez pomoći Svevišnjeg je sve ovo uzalud što radimo.
Ovim putem bih zamolio kolege da ne reaguju tipa"e svašta se ovde piše, lupa, trabunja..." jer nije lepo, mnogi još uče (kao i mi što tobož nešto znamo) i nekad nesvesno nešto napišu i odmah podjebavanje, normalno uđi u polemiku (ili nemoj) može i sa šalom ali da čovek zna da je šala jer nemožete suditi odmah o nekom samo po pisanju a u stvarnom životu je ok, verovatno je i ovo moje-a pisanje lupanje za nekog ali samo malo tolerantnosti.
Još nešto, ajde kad napišete poruku malo je pročitajte pošto se potkradu slovne greške pa treba dešifrovati , hvala.