Djubrenje u malinjaku



Ovo je moj izvestaj koji je juce (napokon) stigao...

Sve su mi tamo razlozili, napisali, imam pitanje vezano samo za fosfor... Napisali su preporuku za neko 10:50:10... Ima li nesto tako i sta uzeti?! I koji AN?
 
Neces naci taj omjer djubriva nigdje. A ja koliko vidim i Azot i Kalijum su ti iznad prosjeka, a fosfor na nekoj srednjoj vrijednosti. Ja bi tu dodao samo fosfor, a ne kombinaciju.
 
tražio sam ali ne nađe pa pitam.....
kupio sam haifin npk + mg+ još nešto, koliko vidim da sam zakasnio za razbaciti ga pa pitam smijem li ga pustiti kroz sistem kpk i ako smijem koliko i kako?
 
Uzmi vodotopivi fosfor pa pusti kroz sistem 2 gr po biljci, pa za 10 dana opet ako je u pitanju nov zasad.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ali ne mogu da verujem koliko je jbno tesko naci fosfor u bilo kom obliku u Srbiji... Kontaktirao sam skoro sve vece dobavljace, mislim da su mi se samo dvoje javili/odgovorili na mail...

Kolega @sasabrdy.mladeno, a u koliko vode? :sta: Npr. imas 2000 biljaka x 2g = 4kg (Da li je 1000L malo/puno?) :)
 
MAP i DAP su ti ja mislim najjaca fosforna djubriva,kucaj yara,kucaj haifa kucaj Zorka i trazi formulacije,MAP I DAP imaju dosta fosfora tako da ima
 
Tebi kolega po ovom rezultatu hemijske analize nije potrebno nikakvo specifično đubrivo, tako da bez problema možeš da u prvoj prihrani u malim količinama dodaš formulaciju 20:20:20 koju si spominjao da ti je dostupna.
U druga dva navrata radi visoke Ph vrednosti koristi (mala količina) već preporučeni An.
Zbog niskog procenta humusa u jesen stajnjak ili u proleće neko organsko (pelet,granule) đubrivo.
Nikakva filozofija ovde više nije potrebna, opušteno, mnogo se opterećuješ a rezultati analize su ti jako korektni.
 
A otkud znam, ja volim da je sve po ps-u :osmeh:

A stajnjaka sam bacio jesenas 4t. Naravno, stajnjak na jesen i dalje i sve sto treba, a jedino me ovo nervira... A nasao sam i kod nekih ljudi u Nisu, medjutim ni oni mi ne odgovaraju... Posle cu im opet svima pustim mail da ih napusim k'o konje... Ja radim sa u komunikaciji sa ljudima i zadnjih godina u firmama gde je to bukvalno osnova poslovanja... Tako da mi malo bode oci kada nekome ko hoce da šatro zaradi posaljem mail sa konkretnim pitanjem, a njih nema nedelju dana da odgovore :/

Nasao sam u Zemunu 11:44:11, ali im je cena bas jaka...

Hvala đađo74:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da se nadovezem na gornju poruku...

Nadjoh zadnjih 100 kila u Nikincima (doduse, meni ne treba toliko, ali toliko im jos ostalo ako nekome treba...) :osmeh:Tako da cu sutra da odem po to i resena potera za MAP-om :)

:ppozdrav:
 
Kako znate koliko ste tona stajnjaka bacili? Koliko je tezak 1 kubik stajnjaka?

Pa znas kako... To ces tesko izmeriti na kubik :) Velika razlika u tezini shodno njegovoj vlazi... Uglavnom kad se natovari puna izvrsna traktorska prikolica smatra se da ima dve tone... Bar tako kod nas u Sremu... Sve se "meri" prikolicama :)))

Ja sam ostavljao u dzakove ranije onog sitnog sto mi pretekne s'jeseni za prolece da bacim u paradajz... I dzak od 50kg koji nabijes u jesen i jedva odneses do šupe, u prolece moze malo dete da ga iznese napolje kada se osuši :osmeh:
 
Pozdrav ljudi, imam jedno mozda glupo pitanje, mada kazu da ne postoji glupo pitanje vec samo glupi odgovori.
Sta mislite o humusu, komprostu iz sume, stavljati u redove uz malinu. Verujem da je stajnjak prava stvar, ali u nedostatku istog kao alternativa za humus. Pozdrav.
 
Da, da, dobra je to stvar. Vrv za koji dan idem da potovarim bar 10dzaka u auto. Nije nesto ali svakako znaci. Neko ga izmesa sa golubijim ili kokosjim stajnjakom, ostavi na gomilu pa kad prevri to bude odlicno djubrivo.
 
Bar kod mene na planini, stoletne bukove sume bas i nemaju travke ispod sebe :D
 
Ne brine me korov, vec neki mikroorganizmi, patogeni i tome slicno. Probac na par metara pa nekad za godinu-dve javljam rezultat.
 
Nazad
Vrh