DEUTZ

Beli76

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2015
Poruka
529
Ovo je tema o DF traktorima, raspitaj se ovde:

G

Gost 7475

Guest
Branko ako mozes vise o subvencijama koje ima brat za traktore? Secam se kroz maglu da je za 6205 dobio tipa 80% nazad?

Jel su drzavne subvencije ili ipard?

Ispričavam se obojici što tek danas odgovaram ali nisam vidio postove. DF 6205 i Fendt 516 kupljeni su uz subvencije EU za mlade poljoprivrednike (brat je prebacio OPG na sina) 70 posto u sklopu toga je još uzeo prikolicu Wielton (mislim 18T) rolobalirku, omotač i robot za mužnju , dok je mali DF kupljen iz vlastitih sredstava bez ikakvih subvencija.

Tih subvencija ima mali miljun vrsta znam da su neke strojeve (utovarivač za Fendta, prikolicu za gnoj Joskin 14T, cisternu za gnojnicu Joskin 12 000 l, mikser za gnojnicu i teleskospski utovarivač Kramer T527 ) uzeli kad bilo za nitratnu direktivu isto od EU ( 90%) a u sklopu toga izgradili su još jedno gnojište.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
719
To su razne mjere od Europe kroz koje se subvenciraju povracaji. Jednim nazivom se to kod nas zove 'Program ruralnog razvoja'.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
719
Mislim da je to ok cijena za taj traktor, treba vidit stanje detaljnije, felge su farbane.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
34.019
Jeste novija, drugačija svetla, krov, pomoćno sedište a pomerena je i napred, pretpostavljam zbog udobnosti.Kod mene na Agrotronu stoji nazad i oseti se svaka rupa na putu i dosta stvari je drugačije bar što se tiče vizuelnog izgleda.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
647
Bas lepo izgleda, ali i kosta, sve ima svoje. Treba mu srediti samo ovo zadnje staklo, ne vidim lepo da li fali samo staklo ili ceo ram. Ovo gore desno lici na motor za brisac, koji verovatno radi cim su ga ostavili tu.

G

Gost 7475

Guest
Ono prije su bile slike novog sad je malo prašnjav ali mali radi sve u 16

Slika s vjernom partnericom

Miladin

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2011
Poruka
1.141
Planiram kupiti nov Deutz Fahr 5080 D Ecoline. To je nova D serija sa novim Far Motion motorom. Ova serija valjda mijenja Agroplus seriju, dali neko zna šta o ovim serijama.

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
5.035
Koliko bi kostao onakav df bez utovarivaca, sigurno ~5000e manje, a to je vec pristupacna cena

djjova

Član
Učlanjen(a)
18 Avg 2011
Poruka
749
Planiram kupiti nov Deutz Fahr 5080 D Ecoline. To je nova D serija sa novim Far Motion motorom. Ova serija valjda mijenja Agroplus seriju, dali neko zna šta o ovim serijama.
Taj DF košta 35 plus PDV sa 10 stepeni menjačem i sve je mehanika osim gasa koji ima jednu memoriju.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Vrh