DEUTZ

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
313
Solidno ga ceni, ne razumem se bas u opremu i nzm sta mu sve fali ali ovako po onome sto sam ja do sad gledao bilo ih je u tom rangu za dosta manje para...

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
32.556
Teško da ih je bilo za dosta manje para u tom rangu i godištu.Možda oni MK2 ispod 2000 godine mogu da se nađu ali je pitanje šta mu konkretno fali jer drže lepe cene i preko.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
313
Da, ispod 2000og, tipa 1998 godiste je pocetkom godine bio jedan koji je izgledao dobro. Pa sta znam, ovako na prvi pogled se ne vidi sta mu fali, gume nisu lose videh da ima reverzer, spolja nije u losem stanju. Ako mislis da cena nije jaka onda je verovatno nesto unutra problem :unsure:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
32.556
Nisam im pratio cene niti bilo šta o njima dok nisam kupio jednog.Sada se raspitujem, čitam razne komentare što iz iskustva što iz rekla kazala priča i tako, ne može da škodi.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
313
Pa da, treba sad odrzavati masinu, sto vise znas lakse ce da ti bude. Cak i te price rekla-kazala nekad mogu da budu od koristi jer i ako nisu tacne mogu da ti daju ideju.. Da me ne ceka 10ha za setvu psenice isao bi da ga pogledam ako nista drugo da sticem iskustvo..

mbranko

Zaslužan član
Učlanjen(a)
11 Apr 2011
Poruka
1.625
Mali i veliki "dajo" mali je 5090.4D GS a veliki 6205TTV

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.852
Izvinjavam se za off, ali mozes li napisati par reci o hali, dimenzije, cena?kolikonce trajati ova cerada?
Kakva je situacija sa snegom, vidim da je dobar ugao?
A sa gradom, da li kod vas pada grad?
Ako je lakse mozes napisati u temi o objektima za mehanizaciju, verujem da ce mnoge zanimati?

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
32.556
Ima u Sr.Mitrovici firma koja radi hale tog tipa.Cena po kvadratu im nije ništa manja od metalnih koje većina pravi.Imam prospekt negde pa ako ga pronađem kačim ovde.

mbranko

Zaslužan član
Učlanjen(a)
11 Apr 2011
Poruka
1.625
Kako je Matić napisao cijena je otprilke ista kao i za metalnu (cca 15% jeftinije) ali za takve objekte u Hrvatskoj ne treba građevinska dozvola pa to bitno pojeftinuje cijenu objekta i ubrzava izgradnju. U selu je još jedan takav star deset godina i još nema nikakvih problema s njime a inače firma koja ih najviše po Hrvatskoj radi daje garanciju 7 godina na konstrukciju i ceradu, https://arosagrande.hr/ . Ne mogu naći snimak za nevremena (udari vjetra 130+ km/h) ima kod mene dosta grada ali izdrži .

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.975
@mbranko: Kako je brat zadovoljan sa Deutz traktorima (pogotovo sa manjim) općenito i u odnosu na Fendt-ove koje je kolko se sjećam imao? Imam uskog doticaja sa jednim 5090.4 DF i nekako mi je trom, ljen.

mbranko

Zaslužan član
Učlanjen(a)
11 Apr 2011
Poruka
1.625
6205 je kupljen 2018 i za sad nije bilo nekih većih problema bilo je nešto u vezi struje ali dok je bio pod garancijom, djećje bolesti jer je njihov ako se ne varam peti po redu proizvedeni traktor od te serije. 5090 je tek stigao (prije mjesec dana) pa će se vidjeti kako će se pokazati, on je kupljen u zamjenu za MF 178 koji će vjerojatno u invalidsku mirovinu, znaći mikserica te međuredna obrada, prskanje , sjetva i sl. Imaju još uvijek Fendtove stari 510 i prošle godine su kupili novi 516, jedino je 312 prodan.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.545
Branko ako mozes vise o subvencijama koje ima brat za traktore? Secam se kroz maglu da je za 6205 dobio tipa 80% nazad?

FIlip DF

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Okt 2020
Poruka
89
Kod nas uzmu cevi i motaju ih i naprave kao plastenik samo sto je visinia preko 4m i sirina preko 5m a okolo obloze lim. Vecinom to ljudi rade sami sebi.

FIlip DF

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Okt 2020
Poruka
89
Dali neko zna gde bi se moglo nabaviti sito ac pumpe na deutz fahr kombajnu. Jedino sam uspio naci cijelu ac pumpu za deutz-a.

Vrh