Deutz-Fahr

Prvo, ko ti meri lom i kako, a drugo koja je vlaga kukurza koji vršiš ?
 
Moze biti razlog los kvalitet kukuruza,kod nas na otkupu se nista nemeri sem vlage upravo iz tog razloga. Jednostavno kvalitet je uzas...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Uzorkuje jugoinspekt.Vlaga je bila 14-14,6.Mada sam i prosle god imao vise loma od drugih ali ne kao ove godine.
 
Odneses tu gajbu piva,paket soka i par kutija Noblica na otkupno mesto i ako ti i posle toga kombajn bude imao loma-promenis otkupno mesto.
Imao sam nekad Zmaja 161 koji nije imao loma,ali je obrtaj bubnja bio 280 ob/min,sto je za sve danasnje kombajne misao.
 
Da potpalim vatru?Ja znam da su crveni kombajni najbolji,imam dva komada...I prethodni je bio crven,mislim da ce i sledeci biti crven,kad dodje vreme za to.U nekoj daljoj buducnosti.
 
Određivanje loma se radi na situ od 5mm, samo sejanjem, nevadi se ništa rukama, i sa vlagom ispod 16% drastično se povećava lom pri radu.

- - - - - - - - - -

Kakve su ti blinde na dobu, je li skroz zatvaraju ?
Noviji DF-ovi imaju kukuruznu korpu sa okruglim šipkama, možda baš za HTS-a.

- - - - - - - - - -

nešto ovako
deutz-fahr-3610-kukuruzna-korpa-slika-35167651.jpg
 
Blinde su ok.Nije da bas dihtuju ali nemam u bubnju masu ako na to mislis.Ima jos jedan u selu istu korpu i isti kombajn samo bez ts.Moram da pitam sta se kod njega desava.
 
Ima i dve vrste blindi na DF-u, ovi noviji imaju bolje zatvaranje, tako da se dobije pravilan pun krug doba, verovatno zbog manjeg loma na HTS-u.
 
Kod prijema kukuruza što propadne kroz sito sa okruglim rupicama od 5 mm smatra se da je lom...a primese što propadnu na 1 mm širine sa uzdužnim otvorima...:ppozdrav:
 
A mogu li ja npr uzeti sito od 5mm i uzmem 100kg kukuruza i ako bude 3,4,5kg loma, da je to 3,4,5% loma?
 
To je to...možeš naravno i sa manje npr. 10 kg..nemoj baš 100 kg. da drndaš zaboleće te ruke...:osmeh:
 
Zahvaljujem :ppozdrav: . I jos nesto ima li neka normalna granica u % za lom koliko je kao dozvoljeno?
 
Kukuruz se prima do 8% loma,za svaki procenat lomljenih zrna preko 4% odbija se procenat primljene količine u odnosu 1:0,5 :ppozdrav:
 
Samo što se većinom kod nas odbija 1% za 1% ::lose::.
Uzorak se uzima sondom, pa se od te količine na stolu uzima nasumično lopaticom po malo, da bi se dobio kakav takav prosek, i to se podmeri na 100 grama, pa se to prosejava, i posle meri lom i primese u gramima = %
 
Nisam stigao pre da pisem, u sezoni mi se javljao problem kod dajca 3540 posle aktivnog rada nekih 4-6 sati krece polako volan sve teze da mota i cuje se neki zvuk tokom motanja kao da reze, i polako gubi sve, podizanje hedera, varijator, i otvaranje lule dok ne izgubi celu funkciju, posle ni volan ne moze da se okrene, posle toga ga ugasim na 5-10min upalim i bude sve normalno i ponovo tako 4-5 sati tera.
Sta moze biti problem? Ulje ili neki ventil zataji?

- - - - - - - - - -

I neko bas da da neki odgovor!?
 
Da ne fali ulja? Da ti ne pusta negdje ulja, pa zrak vuce? Kod mene se zna desiti nekad kad motam volanom da se cuje nesto kao tr tr tr tr tr..
 
Nazad
Vrh