Deutz-Fahr

imam kombajn DF M770 i preradil bi si otvaranje kiper cijevi na hidrauliku. Sad bi molil kolege koji su to več možda radili ili imaju original na nekom sličnom kombajnu kako to izgleda (slika, video). Gledam na YT videe i nema ništa iz bliza. hvala
 
ako moze par pitanja za iskusne vlasnike DF kombajna;stelovanje zitne korpe(ulaz-izlaz),vratanca na neovrsenoj masi(koja idu za zito-jecam)rapava ili glatka i jel potrebno skidati gumenu zavesu iznad slamotresa?u pitanju je 1302.unapred zahvalan!

 
Poslednja izmena od urednika:
vec sam bio pitao di prave sito za psenicu da deutz fahr 1600,samo sto niko nije odgovorio :sta:
 
ako moze par pitanja za iskusne vlasnike DF kombajna;stelovanje zitne korpe(ulaz-izlaz),vratanca na neovrsenoj masi(koja idu za zito-jecam)rapava ili glatka i jel potrebno skidati gumenu zavesu iznad slamotresa?u pitanju je 1302.unapred zahvalan!
Ja neznam sta smatrate pod iskusnim ali cu napisati kako ja radim.Prvo od najjednostavnijeg .Na povratu za psenicu ide rebrasti poklopac a max brzina.
Korpu podesavam tako sto obadve rucice u kabini zategnem do kraja .Tada mi je izlaz zatvoren potpuno a ulaz8mm.To se podesava vijcima na polugama ,i naravno mora biti paralelan podbubanj .Gume nista nediram .Stoje uvek na mestu...
 
Kombaj sam kupio prosle godine u decembru,tako da mi je ovo tek prva sezona pa jos nema utisaka.Predpostavljamo da je nesto uvukao posto su lopatice izkrivljene i malo je ulubljen pa bi da ga menjem. Jedino sam nasao u hrvackoj da ih rade a u srbiji jos nista.
 
Kombaj sam kupio prosle godine u decembru,tako da mi je ovo tek prva sezona pa jos nema utisaka.Predpostavljamo da je nesto uvukao posto su lopatice izkrivljene i malo je ulubljen pa bi da ga menjem. Jedino sam nasao u hrvackoj da ih rade a u srbiji jos nista.
raspitacu se sutra u toku dana ovde kod mene ima par privatnika sto rade delove za kombajne da li mogu to da ti naprave ali verovatno bi morao ti doneti taj tvoj za uzorak da bi mogli napraviti javim ti sutra u toku dana
 
@zile sm
Skini lopatice i napravi po uzorku,nadji nekog ko savija lim na presi,ja sam pravio na klasu...
 
imam jedno pitanje, varijator sa slike pri svojoj vrtnji nije u centru, odnosno kad se vrti "naskakiva" al ovaj gore gumeni ublaživač lipo odrađiva svoj poso, pa me zanima koliko je to normalno? inace kombajn (df 2680) lipo radi i nema nikakvi problema sa njim
dsc02941g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
@zile sm
Skini lopatice i napravi po uzorku,nadji nekog ko savija lim na presi,ja sam pravio na klasu...
Koliko ja znam kod njega lopatice nisu ko na claasu jesu indentične ali se biter vari lopatice se ne postavljaju sa šarafima vec se komplet biter vadi s osovinom sve se vari vani i balansira :)
Evo vidi se kakav je biter na Df kombajnima :
mkfx5g.jpg
 
biter se mora skroz izvadit van i na njega se vare tzv.lopatice...al tu ima velikog posla dok se to izvadi van,ako ti kombajn ne trese pod punim gasom dok je dres upaljen onda nema potrebe ga mjenjat,znaci da je u centru jedino ak jako trese onda je van balansa

- - - - - - - - - -

imam jedno pitanje, varijator sa slike pri svojoj vrtnji nije u centru, odnosno kad se vrti "naskakiva" al ovaj gore gumeni ublaživač lipo odrađiva svoj poso, pa me zanima koliko je to normalno? inace kombajn (df 2680) lipo radi i nema nikakvi problema sa njim
dsc02941g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

najvjerojatnije lezaj dobio lufta
 
Ja bih zamolio za pomoc ako ima neko od forumasa katalog od fahr-ova nekih manjih ili zna za koji fahr se koristi remen sa oznakom
KHD FAHR 0620 4307 H X B, jer ovaj remen je kod mene na Koli postavljen kao vucni remen,pa bi mi bilo lakse da trazim remen po modelu kombajna
 
A valjda ce se naci za koji je model pravljen,jer ovaj je dobio par pukotina a ne skida mi se remene pa da po njemu trazim jer ako ne nadjem, opet ga moram postavljati.
 
Nazad
Vrh