Deutz-Fahr

Resicu to za slike. Ima malo radnih sati sto je covek radio samo sebi. A takvo vreme dolazi i kod nas , samo ako budemo nastavili da kupujemo kombajne. Na kraju svako ce imati svoj kombajn.
 
Stvarno nemam pojma . Kod njih ovde je izmedju 270chf i 300chf hektar. Ali prosla su ta vremena . Sada ovde posao preuzimaju firme. Ima odredjeni likovi koji imaju 1 ili 2 velika kombajna i oni jure da urade sto vecu ektrazu. Ali i oni imaju problema , ne sme da im kombajn bude puno stariji od kombajna konkurencije , jer musterije biraju onog koji ima bolju masinu.

- - - - - - - - - -

Verovali ili ne i u moje selo sezona traje samo 4-5 dana. Pa ko sta uhvati. Nekada je sezona trajala po 20 dana , a danas vise ne. Pa samim tim sto nemamo puno musterije , mi smo se odlucili da mi posejemo sto vise psenice , kako bismo uposlili nas kombajn. I skoncentrisali smo se na prodaju kombaja.
 
Vjerovatno je radio u manjem domacinstvu. Ja sam svoj m1002 kupio u Njemakoj imao je 2570 rs, za 30 god rada, npr. kolega je kupio svoj 1080 u Francuskoj s 2800 rs a imao je 18 god...
 
Pitanje za vlasnike DF 2680(a i ostale naravno).Kako ste zadovoljni sa seckom za slamu,da li imate problema sa grejanjem motora,da motor moze bez problema da je nosi?
Ja se dvoumim da li da ugradim secku na svoj 2580,posto je fabricki bez nje.2680 i 2580 nose iste motore pa sam zbog toga ovako formulisao pitanje.
Bio bih zahvalan za savet,da li da ugradim secku ili ne?

imam ja da prodam secku fabricku od deutz fahr 2680 stoji mi u supi a necu je montirati potso kod nas se nekoristi tesko je i ovako naplatiti usluge a ne jos i da seka radi tako da nismo daleko jedan od drugog ako te zanima navrati pa ce mo se dogovoriti i voleo bih da cujem kako si ti zadovoljan sa kombajnom i iskustvo
 
Da li neko od forumas koji imaju fahrove znaju od kojeg kombajna ili za koje modele se primjenjuje remen sa oznakama
KHD FAHR 0620 4307 H X B
 
Kombajneri jel se pocelo sredjivanje kombajna za sezonu? Ja sam moj poceo polako dovoditi u red, za sta god se uvatim ne valja. Za sada imam da promenim 13-14 lezajeva, ima onih koji su otisli skroz a ima onih i koji su pri kraju. Sad me interesuje dali znate nekoga gde bi se mogli uzeti lezajevi kvalitetni? Ja imam ove u Mitrovici macva promet al brate deru kozu sa ledja, mozda neko ima nesto povoljnije?!
 
Ja sam na sajmu ganjao šine bubnja i one nazubljene limove ispod ventilatora neovršene mase.To mi je pod mus.Svi ti ležajevi sa produženim čaurama su jako skupi .Ja sam lani menjao one na kretačama lađe i bili su 25e. međutim pojavili se neki Kinezi od 5 e. i postavim njih.
 
057.jpg
[/IMG]
059.jpg
[/IMG]
060.jpg
[/IMG]
061.jpg
[/IMG]
062.jpg
[/IMG]
064.jpg
[/IMG]
055.jpg
[/IMG]
054.jpg
[/IMG]
058.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

et i moje ponove, za koji dan treba doci kuci ako bog da...
 
nisam uzeo adaptaciju za kukuruz to je plan poslije zetve uzeti, imam zitnu varijantu i stol za uljunu repicu, odlican stroj nikad nije vrsio kukuruz...
 
Nazad
Vrh