Deutz-Fahr

evo i moga kombajna DF4065 HTS 192 KS


06092011124.jpg


07062011011.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima df 2680 ali nemam secku. Resio sam da je ugradim ove godine pa sam nasao firmu koja ih pravi. Dobijam sve ono sto ide pozadi ali me interesuje na cega idu remenici od motora? Kako izgleda ta redukcija tako da je nazovem ili kako vec, idu dva remenika sa motora pa na tu redukciju pa sa nje na secku? Dali neko moze to da slika?
 
Kolege interesuje me gde može da se kupi, varijator vožnje za konbajn Deutz-fahr 922 ? Jednom mom drugaru treba.
 
Ova rucka sto ima dugme na sebi (kao rucna kocnica) tu stelujes vetar, npr. ja stavin na 650 kad ili 600 kad radim jecam, zito na 750 zato sto je teze tj. sve zavisi od godine i od rastura, kukuruz na najvisi nivo. Ova rucica pored, sto ima ovu kapu na njoj stelujes obrtaje. Kad tu kapu povuces prema sebi i okrenes za 180 stepeni na gore ili na dole ide teze znaci na taj nacin povecavas ili smanjujes obrtaje. Ne znam sad napamet dali kada pumpas na dole smanjujes ili povecavas obrtaje ili obrnuto. Samo kad to radis moras pratiti na sat da bi naravno znao dali povecavas ili smanjujes idte. Nadam se da sam bio jasan?
 
Ova rucka sto ima dugme na sebi (kao rucna kocnica) tu stelujes vetar, npr. ja stavin na 650 kad ili 600 kad radim jecam, zito na 750 zato sto je teze tj. sve zavisi od godine i od rastura, kukuruz na najvisi nivo. Ova rucica pored, sto ima ovu kapu na njoj stelujes obrtaje. Kad tu kapu povuces prema sebi i okrenes za 180 stepeni na gore ili na dole ide teze znaci na taj nacin povecavas ili smanjujes obrtaje. Ne znam sad napamet dali kada pumpas na dole smanjujes ili povecavas obrtaje ili obrnuto. Samo kad to radis moras pratiti na sat da bi naravno znao dali povecavas ili smanjujes idte. Nadam se da sam bio jasan?


Hvala puno,jasnije nisi mogao :bravo:. tako sam i sam mislio, al buduci da mi je sve ovo novo vredi proveriti
nego, jos jedno pitanje- kada uključiš vršilicu pod punim gasom, u mestu, da li ti vibrira, trese puno kombajn
 
Pitanje za vlasnike DF 2680(a i ostale naravno).Kako ste zadovoljni sa seckom za slamu,da li imate problema sa grejanjem motora,da motor moze bez problema da je nosi?
Ja se dvoumim da li da ugradim secku na svoj 2580,posto je fabricki bez nje.2680 i 2580 nose iste motore pa sam zbog toga ovako formulisao pitanje.
Bio bih zahvalan za savet,da li da ugradim secku ili ne?
 
Drugar je dosta godina terao 2680,secka lepo radi ali hoce motor malo da se greje,jedva ceka kipovanje da malo dodje sebi.
 
Ima li neko da prodaje senzor varijatora za Fahra m1002, ili neko zna gdje ima da se kupi? Koliko si platio Dragane kombajn, ako se moze znati, koja godina? :osmeh: :ppozdrav:
 
Pitanje za vlasnike DF 2680(a i ostale naravno).Kako ste zadovoljni sa seckom za slamu,da li imate problema sa grejanjem motora,da motor moze bez problema da je nosi?
Ja se dvoumim da li da ugradim secku na svoj 2580,posto je fabricki bez nje.2680 i 2580 nose iste motore pa sam zbog toga ovako formulisao pitanje.
Bio bih zahvalan za savet,da li da ugradim secku ili ne?

Nemam druze ni ja secku na mom df 2680 ali sam zvao ove u beceju da mi ugrade i treba da mi se jave ovih dana. Jbg, sad si me bas uplasio sto se tice tog grejanja!?
 
Ma nece se kombajn grejati , ja sam optimista. Same. nebi nista govorio o ceni kombajna . Inace kombajn ima 1600radni sati i 1983god.
 
dragane kolko svajcarci rade kad im kombajni imaju tako malo sati a imaju dosta godina ,kako im se isplati da drze masine a da skupljaju prasinu
 
Jel Dragane a koje su godište ove ispod? Aj kači slike preko nekog drugog servera,zakačiće mi komp neki grip a i ovako je prehladjen. 950dana nije video docu. :)
btw deluje očuvan deutz. I stvarno kako je moguće da ima tako malo rs?
 
Nazad
Vrh