Deutz-Fahr

Verovatno je mislio na 36.10?

@MARKO KUBA
Pa nije bas mala razlika...3580 ima jaci motor,drugaciji vetar,drugaciju lulu za kipovanje...
 
Naravno .Neću da ispravljam 9-ku, nek stoji zbog narednih postova.Ja sam jednom nekoga ispravio i još se tu nanizalo postova ,a posle čovek prepravio ,tako da su naši postovi kada se čita u kontinuitetu ispali ko da su pali s;marsa.
 
Poslednja izmena:
@MARKO KUBA, ovde se vide neke razlike u modelima.
http://konedata.net/df.htm

E sad sta mislite dali treba gledati ove sa dzojstikom?
nije mi problem da drndam one palice i dalje, al ako su i ovi sa dzojstikom uradjeni bez mane, vrlo rado bi njih gledao :osmeh:
mislim na modele 3580 i 3610
 
Ovaj je pravi lepotan iz Švajcarske sa 1800 sati,za manja gazdinstva.:ppozdrav:

e6fd9c3b61e9-100x75.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas2977865/deutz-fahr_m3480/?
 
Ako kupuje samo za sebe možda bolje da plati 30 god. usluge .Treba to i održavati treba šupa itd.Po meni ko kupuje za sebe bolje je kupiti nešto od 5000 pa se malo i mučiti.Po meni svaka mašina u koju se uloži treba da se zaradi za 3-4-5- god.
 
A gde piše to da mora zaraditi sebe za 3-4-5 godina,ako tako gledaš na stvari onda uvek ćeš imati krševe u dvorištu i menjaćeš za drugu kršinu u svakih 3-4-5 godina.:ppozdrav:
 
Ako kupuje samo za sebe možda bolje da plati 30 god. usluge .Treba to i održavati treba šupa itd.Po meni ko kupuje za sebe bolje je kupiti nešto od 5000 pa se malo i mučiti.Po meni svaka mašina u koju se uloži treba da se zaradi za 3-4-5- god.

Zaradi sebe samim tim da vršiš kad želiš a ne kad mogu drugi. Ponekad to zna mnogo značiti. To što je u startu skuplje dugoročnije je jeftino, ko razume shvatiće...
Ni zemlju više nemožeš otplatiti za tako kratak rok a ipak se otimate,otimamo za nju.
 
Zavisi sta znaci mali :D da li je to 20-30-50 ili 100 jutara ali mislim da za te novce se takodje moze naci veceg kapaciteta u dobrom stanju ako naravno nije brdo ili slicno,ima kom velik mozda nebi nista znacio dok nama na ravnom samo da je sto vece i brze :D mada ovaj je stvarno sacuvan,ali kad se doda adapter za kukuruz jos 5000e poprilicna je to svota da se skupi za nekog manjeg,a racunajte kredit na 5 godina jos 25% na cenu...
 
Bez daljnjeg ali kada pogledas 3580 je super kombajn drugar uzeo u sloveniji sa 2200rc za 24000e +6000e adapter sestoredni radi s njim oko 400 jutara godisnje,ono je konbajcina spram ovoga maloga,ili sad taj mali da neko izdvoji 30hilj za 40 jutara.A da uzmes masinu da bi imao u njoj odredjeni kapital,zemlja je zemlja,sutra se nesto desi zatreba para prodaces je odma a kome ces prodati opet taj kombajn za te pare,hoces mozda ali ces se nacekati.To je resenje za nekog srednjeg ko ima jako usitnjene parcele po meni,pa da ne voza veliki kombajn svuda nego onda s njim moze da uspara na transportu s njive na njivu.No u biti svako zna svoje,i svako ima razlicito misljenje i za svako misljenje se moze reci da je tacno,ali ne moramo opet svi da mislimo jednako.
 
Na tim skupim mašinama se brzo gubi .Kad ga isteraš novog iz fabrike čim potpišeš račun i doteraš ga kući izgubio si 10 % .Kad bi trebao da ga prodaš za leka nemožeš dobiti te pare.Ovaj će isto za 5 god da zgajza dosta ,imat će skoro 30 god.Kod auta je to još opasnije.Komšija kupio pasata za 15000 e. pre dve godine ,nije puno ni prešao .Sad da ne poveruješ takvi auti 8000 e. Do čega mu je bilo da gubi 7000 za dve god. Zato i neradimo svi isto nego kako možemo i mislimo da je najbolje.
 
@igordulic
Pričamo o istoj stvari...svako mora sebe naći šta voli i šta mu godi.

@spasoje
Tačno je kako kažeš o gubitku na vrednosti, no nemoj zameriti,
znam bezbroj priča gde ljudi žale što su u startu uštedeli a naknadno i više uložili u istu mašinu. Sad kome je više sreća naklonjena...

I jednom i drugom :ppozdrav:
 
ljudi slazem se sa vama u potpunosti,al sve ima svoju cenu pa tako i nov kombajn sednes i teras ne razmisljas o remenjima i lezajevima,ali kod nas kombaji oko '90-og godista imaju prihvatljivu cenu koliko toliko i vec par godina cene se krecu u nekoj normali tako da mislim da tu moze naj manje para da se izgubi,jer za sezonu zaradi on i vise nego sto mu padne cena...
 
Nazad
Vrh