Deutz-Fahr

Što ga brže ganjaš po njivi toliko ti više seje iza.
 
Da li zna neko kolika je razlika u ceni polovnjaka između originalnog DF-a i Đure Đakovića(koji je rađen po njihovoj licenci)?
 
Potrebna mi je pomoc oko problema sa hidraulikom. Naime, pre dva dana sam dolio u rezervoar hidraulicnog ulja 2 litre SAE 30 ulja (neznam koje je unutra vec bilo, jer sam kombajn kupio proletos) jer je na sigurnosni ventil izbacio zbog pologa itd. Onda mi se pojavio problem sa slabim odzivom (sporo podizanje) podizanja vitlova i slabog reagovanja hidr. cilindra varijatora. Podizanjem adaptera do krajnje tacke i drzanjem rucice kada dostigne istu, tek onda mi je reagovao hidr. cilindar varijatora (ubrzanje varijatora, usporenje se odvija normalno, jer ga pogonski kais sam vrati).
Naime, sve radi normalno, do trenutka dok se ulje u hidr. sistemu ne zagreje i onda se manifestuje kao sto sam naveo.

Hvala unapred za bilo kakvu pomoc.
Post je spojen: [time]четвртак, 15. јул 2010. 01:35:14 MST[/time]
_________________________________________________
Zaboravih da navedem da je kombajn Fahr M900. Na 14. str. je postovana fotografija od proletos, kada sam ga kupio. Odradio je sezonu odlicno.
 
@pepsi1968
Prvo sto bi trebalo uraditi je da se izmere pritisci na odredjenim mestima i tek onda bi sa sigurniscu moglo da se kaze sta nije ispravno_Ovako samo mogu da predpostavim da je hidraulicna pumpa i to po tome kada se ulje ugreje slabije radi hidraulicni sistem.

Ovako sematski izgleda hidraulicni sistem na Vasem kombajnu.Ima jednostepenu hidraulicnu pumpu i prioritetni ventil kao na traktorima koji raspodeljuje ulje na upravljac i na radnu hidrauliku.Probajte otvoriti filter koji se nalazi na povratnom vodu hidraulike i nalazi se na vrhu rezervoara i vidite da li ima metalnih opiljaka.
Ove godine je dosta hidraulicnih pumpi stradalo . :cao:
 
Da li neko ima katalog DEUTZ FARH kombajn 2780 iz 1985godine ili mozda zna kako se i gde moze nabaviti??Unapred hvala!!
 
PA nemora biti iz 1985,tako mu pise u saobracajnoj,moze bilo koje godiste samo da je 2780.. :cao:
 
treba mi informacija za deutz fhar iza kukuruznie korpe sta se montira češaj ili lim i koja je dužina češja ili lima i koje sito se stavja gore idole gornje sito mi je samoštelovajuća a donje je fiksna
Post je spojen: [time]1281259672[/time]
_________________________________________________
ja imam katalog za deutz fahr 2780
 
janose kako doci do kataloga DF2780 da li mozes poslati emailom ili nekako drugacije.Unapred hvala
 
Da li neko moze da mi pomogne u vezi nabavke pogonskog lancanika sa 22 zuba za vrsenje soje. U pitanju je kombajn Fahr M900 i potreban mi je da dobijem broj obrtaja bubnja koji je dat u tablici na kombajnu za vrsenje soje. Kombajn je dodao sa parom lancanika z1-z2 = 18-27 za vrsenje psenice.

Probao bih prvo da nadjem originalni, a ako ne onda sledi masinska obrada, tj. da ga napravim.
 
http://i54.tinypic.com/123qmma.jpg ne znam dali sa uspio ubacti sliku (molim administratora za pomoć) nadam se da ti bude koristilo DF M1000
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]недеља, 19. септембар 2010. 14:58:51 CDT[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
Može mi neko pomoći oko ubacivanja slika. :cao:
Evo ja kosim soju sa 410 obrtaja loma nema.
 
AGRO PLUS 95 je napisao(la):
123qmma.jpg
ne znam dali sa uspio ubacti sliku (molim administratora za pomoć) nadam se da ti bude koristilo DF M1000
Post je spojen: [time]недеља, 19. септембар 2010. 00:58:51 CDT[/time]
_________________________________________________
Može mi neko pomoći oko ubacivanja slika. :cao:
Nisam moderator ali mogu da pomognem, evo je slika :D Za postavljanje slika na forum pogledaj ovde http://poljoinfo.com/caffe/postavljanje-slika-na-forum/75/
 
Nazad
Vrh