Deutz-Fahr

Gornje uvijek treba biti vise otvoreno od donjeg. Donje mu gotovo i ne treba u kukuruzu...
 
Zato i treba donje da se otvori maksimalno da nebi vraćao na povratnu masu jer sa donjeg sita se vraća na povratnu masu a ne sa gornjeg
 
Na tim DEUTZ FAHR je naj bolja opcija otvoriti ili čak izvaditi donje sito u kukuruzu, jer oni povratnu masu vraćaju na sabirnu ravan a ne u bubanj kao ostali

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja gornje otvorim vise od pola. Radio sam bez donjeg znas biti sitnih dijelova stabljike. Dole stavim fiksno 16mm i nikakvih problema sa lomom i povratom nema...
Zato u psenici imam da kazem problem, posto kod nas musterije traze da psenica bude bas cista. Gornje sito moram bas zatvoriti, a donje stavljam 9-1mm. Ali kad tako zatvorim gornje sito onda dosta ide na povrat, a i posle kise se fino zeleni iza kombajna. Trazim donje da kupim podesavajuci, pa bi gornje vise otvarao a na donjem zatvarao...
 
Ja gornje otvorim vise od pola. Radio sam bez donjeg znas biti sitnih dijelova stabljike. Dole stavim fiksno 16mm i nikakvih problema sa lomom i povratom nema...
Zato u psenici imam da kazem problem, posto kod nas musterije traze da psenica bude bas cista. Gornje sito moram bas zatvoriti, a donje stavljam 9-1mm. Ali kad tako zatvorim gornje sito onda dosta ide na povrat, a i posle kise se fino zeleni iza kombajna. Trazim donje da kupim podesavajuci, pa bi gornje vise otvarao a na donjem zatvarao...
Колико наплаћујете требао би да ти ДФ меље одмах у брашно,и то тип 500,пудер :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kaze moj jedan kolega, do kad vise da radimo po ovoj cijeni, treba to podignuti...
 
Donja sita u pšenici fi 8, a gornja od polovine i više otvorena, i bude ekstra čisto u bunkeru, a iza kombajna nema ništa rastura.
 
Postavljao sam donje od 7mm, i cim otvorim gornje odmah ide pljeva.. Zato mislim kad bi imao i donje podesivo, gornje otvorim a donje zatvorim, i ne bi trebalo biti rastura..
 
Hmm, imam samo limove s kojim se moze otvoriti i zatvoriti otvor na ulazu vjetra. Vjetar pojacam do kraja. Nije to problem samo kod mene, vec i kod kolege na istom kombajnu.
 
Hmm, imam samo limove s kojim se moze otvoriti i zatvoriti otvor na ulazu vjetra. Vjetar pojacam do kraja. Nije to problem samo kod mene, vec i kod kolege na istom kombajnu.
Druze kog dajca imas, sto se tice podesavanje vetra ima dosta faktora sto ti se pojavljuje rastur, a i prljavo, ima dosta faktora i od sorti psenice, neradi se svaka na istim obratajima doba i max vetar, ali zato smo tu da pomognemo jedni drugima...

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Imam 1080, kolega takodje 1080, na mome prosom 1002, ista situacija sa svima. Znamo mi razlog zasto se pojavljuje rastur zato sto zatvaramo gornje sito skroz na minimum. Neko otvori gornje sito na pola, kod nas ona bude puno pljeve...
 
Kod mene vatar na maksimum, i samo gornja sita malko podešavam. Rastura ne sme biti skoro ništa, nikada se nije zazelenelo iza mene.
Kako vam stoje ti usmerivači vetra ispod, kod mene su na srednju rupu. I na vratima pozadi se dosta može dobiti u podešavanju, u zavisnosti da li su izvučena na gore
 
Imam samo limove koji se mogi pomjerati da vise i manje otvore rupe sa strane gdje ventilator od vjetra.
Evo kako moramo drzati gornje sito da bude bas cisto..
 
Nazad
Vrh