Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Mozda mu je pobegao markir a zeljko merio bas na sastavu. Ja sam imao situaciju ovog proleca da mi se olabavila jedna baterija i pobegla je 5cm a posejao 3 njive dok sam primetio.
 
Provericu sutra ponovo na vise mesta da budem siguran. Njiva je bila parlog u sikari vise od 30 god. Ocistio bagerom povadio panjeve, zito bilo prosle god sad kukuruz. Od prihrane urea samo obe godine 2 ciklona.
Vrseno je case interacional kombajnom.
Sorta je 5075 dekalb
 
Poslednja izmena:
Да је мало гушћи склоп био, сигуран сам да би у принос био макар просечан за ову годину.

И преслишај сејача како му је подешена сејалица.

И не дај му малигане пре него заврши сетву. :)
 
Ma ne pije alkohol ( takvi su najgori) :D

Nisam pametan sta raditi. Greota mi da je dam u arendu za 100e godisnje. A opet mi je vredjanje inteligencije da je radim sa mizernom zaradom godisnje.
 
Drugar ove godine imao 8500 kg po jutru neki dkc 5830 ,bem li ga .Ja u zivotu nisam video takav kukuruz,takav sklop ,sav jednak ,ma nesto. Svaka mu dala,probacu i ja dogodine,e da bacio 150 urea i 150 3*16
 
Ali kod mene u ogledu 2017 u susnoj godini nije bio najbolji.

CcOa5ua.jpg


Dledece 2018 godine sam vrsio ogled kod drugara i potukao je sve druge hibride.
 
Poslednja izmena:
Ova godina mu je isla na ruku. Pisao sam vec da sam isao u prevoz i da je nacurilo takodje 8+ t/kj kod drugara.
 
5830 trazi nesto bolje uslove za odlican prinos a to pored dobre zemlje, solidnog djubrenja neizostavna je svakako i kisa u pravo vreme.
Skidao sam i ja ove godine na jednoj parceli od 2 kj 8143 kg/kj sa vlagom od 14.1% (ove godine jus je bio od 14 do 15% kako gde)
2014 isto na jednoj parceli od 2 kj 5222 je dostigao 8200 kg/kj ali sa vlagom od 16% i do sad nikad vise nisam imao veceg prinosa.
 
Tuborghito;)
Da li je neko imao 4351 i 4670 kakva su iskustva?
Otpustanje vlage,poleganje,kvalitet zrna.
 
Znači to organizuju po delovima Vojvodine?U četvrtak je dan za Bačku,dolazi li neko?
5526106467f5ca4ae72eff98f316e82b.jpg
 
Nazad
Vrh