Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Има л' ко ове године ДКЦ 5222 (или искуства са њим из претходних година)? Им л' он неку дисквалификујућу особину у односу на хибриде ФАО групе 400-500 који се гаје код нас?
 
Imao ga prošle godine dkc5222 preko 6500kg po kj.košen krajem avgusta sa 14%vlage....pretprošle sušne mi bio oko 2500kg po kj. što je tada isto bilo dobro.
 
Ljudi ako imate nisko i kvalitetno zemljiste bez premca naj bolji hibrid 5830! Naravno obavezno staviti kontrolu tipa 5632,5075, 5068,5031 da se vidi ko jos parira.
 
5031, setva 10 jun .Mislio sam da od njega nece biti nista ali opalise ove kise pa ce se izvuci, u njemu jos uvek maltene blato.
Od djubra dobio 100kg ureje/kj jer je trebao tu biti suncokret koji sam 2x presejavao_Odustao od suncokreta i posejao kukuruz , i predusev bio kukuruz

2da1be97e2761aec5898b1599801ba82.jpg
 
Je, imam 5830,odličan kao i 4717......imam i jedan iz 600 grupe, moram slikati koji su to klipovi, bolji od 5830.....

Ove godine ću posijati i njihovu uljanu repicu, kažu da je odlična....
 
Poslednja izmena:
Ljudi kazte mi koliki razmak ste isli od biljke do biljke a koliki od reda do reda. Fao 300 i 400 grupa dekalb


Meni je sejao covek i sad gledam kad je ovrseno. Od biljke do biljke 30cm a od reda do reda 62cm. Imao sam 4 tone na jutro ipo. Njiva je livada 4 klase i jedan deo njive ima tomak i vlaga ga ubi.

Zanima me da li bi imao 8t na jutro ipo ako bi poduplao gustinu
 
Жељко, је л' та сетва била ручни рад, "под мотику", што се каже?

Како 62 сантима? :D

Произвођач за сваки свој хибрид препоручује броја семена по јединици површине (или од искуства људи колико њихова земља може да изгура, када ће да сеју и слично), па се онда прерачунава колико је то растојање у реду, ако је размак измећу редова толики и толики. То ти је читава мудрост.

А сад, оно са мењањем сетвене норме..... Да л' би било више? Што каже мој комшија - "мож' да буде (ређе), ал' мож' и да не буде (чешће)". Ја некада видим резон (и разлог) да неки хибрид посејем на први наредни већи размак на који сејалица може да подеси, у односу на оно препоручено растојање у реду, али нешто се не усуђујем да сејем већу сетвену норму од препоручене. У ствари, јесам једном на малој површини... и све је било по ПС-у, чак и изненађујуће добро, док није упекла звезда и засушило... Онда се догодила Хирошима...
 
Lepo druze moj. Izmerio od reda do reda i ima 62cm a u redu od biljke do biljke 31. Sejao je nodet 6rednom. I kad je zavrsio sejanje ostalo je dosta semena. Zato mi se cini da su preveliki razmaci i time manji broj biljaka po povrsini = manji prinos. Zato bih da sta bi bilo kad bi se dogodine posejalo na gusce duplo
 
Lepo druze moj. Izmerio od reda do reda i ima 62cm a u redu od biljke do biljke 31. Sejao je nodet 6rednom. I kad je zavrsio sejanje ostalo je dosta semena. Zato mi se cini da su preveliki razmaci i time manji broj biljaka po povrsini = manji prinos. Zato bih da sta bi bilo kad bi se dogodine posejalo na gusce duplo
Zar je moguće da si primetio redak sklop tek sada kad je kukuruz ovršen ? :) I kako si ga špartao ako su redovi na 62 cm ?
Po preporuci trebao bi da ti bude sklop razmag između redova 70cm a u redu oko 19-22cm
 
Дај мало да се до'ватимо рачуна...

Им'о си размак између редова 62 сантима, а размак у реду 31 сантим. То ти је.... шеснаес'и кусур километара по 'ектару.... три на карте... подељено на нула-триес'један... Испада да си им'о склоп од око 52 'иљаде биљака по хектару, што није лоше за нпр ФАО групу 600 и више. За ране хибриде, са твојим мајстором за сетву и његовом размаком батерија, требало би сејати на размак у реду од 18 сантима, па навише. Мислим, пре сетве свакако зграби каталог хибрида где пише сетвена норма и дигитрон у шаке, оцени каква ти је земља, па калкулиши. Нема ти друге.
 
Lepo druze moj. Izmerio od reda do reda i ima 62cm a u redu od biljke do biljke 31. Sejao je nodet 6rednom. I kad je zavrsio sejanje ostalo je dosta semena. Zato mi se cini da su preveliki razmaci i time manji broj biljaka po povrsini = manji prinos. Zato bih da sta bi bilo kad bi se dogodine posejalo na gusce duplo
Kako je taj stručnjak uspeo da poseje na 62 cm,sve mašine su kod nas na 70 cm.Treba da bude ovako kako je Mikulaš napisao.Koliko djubriva bacaš i u kakvom je stanju njiva?
 
Lepo druze moj. Izmerio od reda do reda i ima 62cm a u redu od biljke do biljke 31. Sejao je nodet 6rednom. I kad je zavrsio sejanje ostalo je dosta semena. Zato mi se cini da su preveliki razmaci i time manji broj biljaka po povrsini = manji prinos. Zato bih da sta bi bilo kad bi se dogodine posejalo na gusce duplo
Proveri da li je izmedju baš svih redova razmak 62cm. Može biti da je sejačica šetala na jednoj ili više baterija i pravila nepravilne razmake ili su sastavni redovi bili nejednaki. Setva FAO 300 i 400 na 31cm je svakako previše retka ako je njiva u dobrom stanju. Mikulaš je objasnio na kolikom razmaku se seje.
 
Nazad
Vrh