Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod mene na plavoj etiketi od DKC 6120 piše da je datum uzorkovanja (date of sampling) oktobar 2012. Da li to znači da je seme prepakivano?
Na etiketi od MK komerca pise da je datum vazenja deklaracije jun 2013 i ne piše da je prepakivano.
 
To je dobro ,treba manje sredstva za treturanje semena.:osmeh:
Mi smo kupili DKC 5276 ,takođe Rumunski, 80000 zrna teško 16 kg.
 
Mi smo kupili DKC 5276 ,takođe Rumunski, 80000 zrna teško 16 kg.

Manja opna zrna,lakse probijanje i velike sanse za brzo nicanje,utrosak mnogo manje energije...i ja se sa tim srecem prvi put ali sam nesto razgovarao sa "strucnjakom" koji je imao vrecu od 36kg prosle godine a katastrofa nicanje
 
Ja nisam gledao odakle je moj 6089 ali sam uradio ogled sa probnim klijanjem. Tezina vrece je 26 kg i od 50 zrnki posle pet dana iz zemlje je izaslo 41 kom a stavio sam u kucu temp. 23-31 stepen. A pored njega sam stavio jos kws-ove od prosle godine sto mi je ostalo sjemena 3381 i klimt, 3381 100% nikao a klimt 96%, i sto je zanimljivo kws je za tri centimetra veci i ima nekih sa otvorenim listom, dok DKC kasni za njim. Na DKC-u pise energija 100% i klijavost 100% ali jos nije ni blizu te kvote. Za to ljudi oprez to mi je rekao covek da probam jer on svaka godine radi usluzno branje za NS institut, i kaze da je bilo problema jesenas sa manjkom vlage i da su svi morali brati u zrnu sto se obicno ne radi sa kukuruzom za sjeme. Sutra cu pogledati odakle je moj DKC pa se javim.
 
12.03 stavljeni na test i evo:

od 100kom. samo jedno nije klijalo i to zbog ostecenja zrna. vidi se gore pored papirica.
attachment.php


takodje 100kom. i ovde jedno osteceno zrno a drugo je nabubrilo mozda i klija.
attachment.php


e ovde ima dosta, al izlazi i na tim zrnima polako klica, pa cu jos malo sacekati da vidim sta ce sve izaci, da napomenem da je kod 5783 vreca teska 24kg, a kod predhodnih 2 ispod 20kg.
mozda je to razlog manje klice i sporijeg proklijavanja?

attachment.php
 
Ja danas malo zagledao seme:

5143 made in Rumunija, teško 20,3 kg...
5783 made in Francuska teško 23,3 kg...

Šta će bolje nići videćemo kad posejemo...
 
I meni jedan objasni da sitnije lakse proklija zbog manje opne,mada mi bilo nelogicno u pocetku rekoh mu pa zar krupnije zrno nema vecu energiju u sebi ali eto gornji primer pokazuje suprotno
 
Provjerio sam moj DKC sultanov turski, ali je energija 98%, i danas iznikao jos jedan ukupno 84% niklo
 
Nazad
Vrh