Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ja sam danas nabavio 5170,cena 17600 vreca,nisam mnogo toga nasao o njemu,ali kolko vidim po njihovim ogledima,tu je negde kao i 5276,negde malo bolji,negde losiji,pa cemo videti.
Inace ako nekome trebaju sledeci hibridi iz okoline Zrenjanina i Beceja neka javi na pp da mu kazem gde,imaju:
5170,5783,6101,6120,5707.
 
5143 je osrednji hibrid...dobre osobine su odlicna oplodnja(meni u onoj proslogodisnjoj susi) i veoma brzo otpustanje vlage..poceo je sa dva klipa ali ni onaj jedan nije bog zna sta...manji ali su bar svi bili popunjeni...mislim da je 5276 bolji ali sam gledao njive sa 5276 gde nije bilo ni jednog klipa...

- - - - - - - - - -

Zaboravih reci da je to stara genetika semena ali uvek daje prosecne rezultate...kod nas izmedju 6-7t u normalnoj godini
 
Ovaj 5170 u dosta lokaliteta tukao 5276, al bas u j.banatu kontra!
nemam neki izbor pa ce mi on biti uteha, ako se snadjem za neku kesu 5276 da ih stavim u mini ogled na vise poteza i sam uvidim razlike.
 
Dragane sutra idem po DKC. Danas ga istovarili! Zvacu te sutra!

- - - - - - - - - -

Danas (Ponedeljak) stigao 5783, do kraja nedelje stize 5276 i 5170!

20130305154034.jpg


20130305155117.jpg


Ovde mozete skidati Dekalbov Katalog za 2013 god. http://www.mkgroup.rs/mk_group/oblasti_poslovanja/ostale_oblasti_poslovanja/mk_seeds.1066.html
 
Poslednja izmena:
Danas mi ćerka od 5 god našla Pioneer katalog u autu i pita me : "Oćeš li sijate ove kukuruze ?" , Reko "..pa oću" , a ona će " Pa što , zar nećeš više zelena krila "?

"Oću , reko , kad nema zelenih krila dovoljno "
"Trebo si zelena krila , ovaj ti neće niknuti " :haha:
:sta::sta:
 
Ti leka si poljoprivrednik i siješ ono što se traži na tržištu , isto tako ovi što snimaju filmove ...
Kad bi neko snimio film kako to ništa nije tačno , nebi uopšte bio popularan .
Kukuruz ko i svaki drugi , jedan od boljih to sigurno , hrani veliki dio zemaljske kugle , pusti filmove.

Nešto što je toksično za jednu životinjsku grupu , npr insekte , nemora uopšte da se razgradjuje jer uopšte nije štetno za druge životinje ili ljude , kad već to citirate .
Takvih primjera ima čak i ljekovima .
Drugo ovi ovde hibridi nisu GMo , treće nije Monsanto tu jedini , ...
 
Ti leka si poljoprivrednik i siješ ono što se traži na tržištu , isto tako ovi što snimaju filmove ...
Kad bi neko snimio film kako to ništa nije tačno , nebi uopšte bio popularan .
Kukuruz ko i svaki drugi , jedan od boljih to sigurno , hrani veliki dio zemaljske kugle , pusti filmove.

Nešto što je toksično za jednu životinjsku grupu , npr insekte , nemora uopšte da se razgradjuje jer uopšte nije štetno za druge životinje ili ljude , kad već to citirate .
Takvih primjera ima čak i ljekovima .
Drugo ovi ovde hibridi nisu GMo , treće nije Monsanto tu jedini , ...

ja ga druze necu sejati sigurni ni sad ni u buduce ,niste ni svesni sta ta multinacjonalna kompanija radi u svetu a sada pokusava i da se uvuce u evropu naravno sa gmo,cak imaju i svoje lobiste ovde kod nas a verovatno nas i prate na forumu.ali ipak to je samo moje misljenje
 
Ja planiram ove godine sve pod DKC.Jest da je najgadnije izgledao prošle godine,ali na kraju najviše je i dao.:ppozdrav:
 
У неким земљама где се дуже сеју ГМО, ено их већ полако чупају корове рукама пошто Глифосат више не делује. А како стоје ствари, изгледа да ће ЕУ у овим преговорима дозволити ГМО усеве, тако да ћемо опет добити застарелу технологију.
 
Nazad
Vrh