Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Sve je to propaganda, a mi smo narod koji sve veruje.
verujem u prinos dekalba koji je dosta veci od konkurencije, a pritom se nista cudno a i carobno ne desava, sve dok je takao bice na mojim njivama.
a u konje i motike neveruje ni malo dete a ne zreli ljudi.
 
Ajd' i ovde da turim malo nos...
Ne sejem DKC hibride. Znam da nije GMO ovo što je kod nas, tj ne znam, ali verujem. Verujem da su jako rodni hibridi, među vodećim. Znam i to da nije Monsanto jedini koji se bavi GM proizvodnjom, da je tu i Pioneer kojeg sejem, da je Syngenta, pa LG i td.
Ali Monsanto je svojom politikom, svojim pristupom u Americi doprineo tome da kažem sebi- (iako sam prošle godine tražio DKC hibride, na svoju sreću nisam našao) je*eš to što će mi roditi više i što ću trenutno biti bolji za- lupam sad, 500kg po jutru. Videvši koliko su pokvareni, zašto bih rizikovao i sejao nešto što je možda zaraženo, da zarazim svoju zemlju i zemlju svojih potomaka- zbog 500kg kukuruza više po jutru? I čak i da nije zaraženo, ja filozofiram, lupam..., zašto bih dao pare takvoj kompaniji koja se toliko puta dokazala u negativnom smislu? Za ostale kuće nisam čuo slične stvari kao npr o ovoj kompaniji. Neću da budem deo toga, je*eš novac, on je među ovim stvarima koje sam nabrojao najmanje bitan.

E sad, nisam ovo hteo da pišem u temi o GMO jer mislim da joj je mesto ipak ovde u DKC hibridima. Ovo je neko moje viđenje stvari, naravno neka svako seje šta hoće, poštujem sve, ali što se mene tiče: hvala, ali ne hvala!
 
Vreme i rok setve definitivno nije odgovaralo kukuruzu!
Danas pazario 5276 i 5143 (po prvi put, za probu) a pocetkom nedelje 5783. Svi iz Rumunije! To bi bilo to za ovu godinu.
Cene su za 5783 i 5143 16.350 din (146 evra) a 5276 17.050 din.(152 evra)

20130308192132.jpg
 
Poslednja izmena:
Preuzeo danas 4795 i 5276, oba rumunska proizvodnja.4795 ima 27,2kg a 5276 samo 18kg.
 
Vidim da se cene dosta razlikuju,kod nas je 5276 20.000 din sa poncom 0.5...rekose mi da ni nema ove godine netretirani 5276...gore vidim da je Peet platio 17050 din...jel moguce da je to netretirani???I kakvo je to zrno ako ima cak 9 kg manje od 4795???
 
Danas stiglo seme dkc 4795
Čekam još da jave za dkc 4608 mada mislim da od toga nema ništa,al' ajd videćemo.
 
Mni danas stigao 5143 i 5783, od 4590 i 5276 ništa tako na sam uzeo ova dva... Sa 5783 sa bio zadovoljan prošle godine, a jel neko sejao 5143? Kako se pokazao prošle godine?
 
Mni danas stigao 5143 i 5783, od 4590 i 5276 ništa tako na sam uzeo ova dva... Sa 5783 sa bio zadovoljan prošle godine, a jel neko sejao 5143? Kako se pokazao prošle godine?

Imas dve stranice iza o 5143..

Peet ako si tu negde mozes li reci da li je taj 5276 koji si uzeo netretiran...i meni su rekli da ove godine nema netretiranog a nesto mi niska ta cena koju si platio
 
Nazad
Vrh