Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Grafik im je zaista pravi marketinški potez. Uzeli 6 lokaliteta gde su bili odlicni i uprosecili ih sa svim ostalim kucama na tim lokalitetima, pa se prave pametni.
 
Kod nas 17.000 vreća i nema 5276 i neće ga biti. Nude 5143, 5401, 5783 i 6089. Šta raditi?
 
Mislim da se pise za sad, kad sam cuo da nema 5276 nisam ni pitao. Provericemo.
 
ko zna da racuna, videce da dkc nije nista skuplji od nekih drugih solidnih sem. kuca, a mislim da se kvalitet dorade u srbiji ne moze porediti sa recimo francuskom ili rumunijom ( nazalost) ....ako vec placam hocu da je naj bolje sto moze da se za pare kupi, zato samo dkc i majzadur sejem!
 
Kakv su vam iskustva sa doradom u Rumuniji?Ja sam predprosle godine sejao 5143, a prosle 5276 i u oba slucaja dorada Rumunija.Bilo je to manje vise dobro_Ove godine doduse samo 2t po jutru ali veci deo oko mene je potarupan.Seme je u oba slucaja bilo jako sitno tj,sa vrha klipa,skoro okruglo kao lopta,
dok je seme iz Francuske(drugih DKC hibrida) koje sam video bilo normalno zrno.Da li ovo sitno seme ima veze sa rodom i da li bi rod bio bolji da je seme bilo normalne velicine?
Prijatelj je radio oglede i kod njega je doneseno regularno seme a mene su ubedjivali da je moje bolje zato sto je zrno malo pa mu treba manje vlage da klija a da iz tog semena nastaje potpuno ista biljka kao i iz ovog sto su ovi iz semenske kuce doneli.
jesam li ja gresio i da li je trebalo da pronadjem seme koje nisu sami ovrsci?
 
@Dilkofen , ti reče da ti je 6089 totalno izgorio ? samo mi reci kad je sijan , na koju gustinu i jel bilo kiše ? Planiram najviše njega , a prošle godine mi je bio solidan .
 
Dorada semena nema veze sa prinosom,to je 1000000% tacno!Dorada ima veze sa klijavoscu i cistocom semena i nicim vise!Naravno ne dovodimo u sumnju kompletnu semensku proizvodnju!Ako je klijavost preko 93-94% i cistoca preko 98-99% moze se slobodno reci da je to seme ODLICNOG kvaliteta.Ostalo je sve stvar domacina i onog od gore...
 
Ima li veze sa kog dela klipa je seme tj. da li su ona sitna zrna sa vrha klipa jednako kvalitetna kao i zrna sa sredine,pod pretpostavkom da su jednako doradjena?
 
Nazad
Vrh