Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

kod nas cena dkc semena 150e+pdv mada nije sigurno dal je konacna a 5276 kog sam trazio kazu nece ni biti jer ga je jako malo ove godine
 
Ja narucivao danas,trebaju mi 5276 i 4590.
Na jednom mestu rekose 5276 je vec narucen i ne primaju porudzbine vise za njega.Tamo sam narucio 4590,a na drugom mestu kazu da ce sigurno imati 5276 u dovoljnim kolicinama,njega tamo narucim,e sad ko tu koga j... videcemo.
Mada ako se ostvari navedena cena od gore,debelo cu razmisliti da li da ga sejem,ima tu jos hibrida koji su se dobro pokazali ove godine .
 
100% je iz uvoza. Tacne zemlje porekla ne znam. 4590 mislim da je bio iz Fr (to je rodbina sejala), za ostale hibride ne znam.
 
Ja sam uzimao Rumunsko...a sad koliko je dobar i nije se pokazao prosle godine,uzimam ga u nadi da ce biti normalna godina a ne susa,kako je krenulo po Australiji temperature rekordne ko zna kakav ce biti ove godine...podbaci li opet ode njima prodaja Dekalba na ovim prostorima
 
Cini mi se da je cena prosle god. bila 127e za vrecu!
ako bude ova cena od 150e + 12e pdv, sto je ne opravdano poskupljenje i pritom nemoze se dobiti seme koje se zeli, pa brate nismo se mi vencali!!!!
tu je moja omiljena Singenta...
 
@mikulaš
'el bi mogao da slikaš strane kataloga gde su dkc 4608(fao340) i dkc 5401(fao500) da vidimo njihove karakteristike.
 
Nazad
Vrh