Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

ns 6010?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

manite se price 6010 to je najveca prevara NS instituta,ja sam s njim zavrsio i zato gledam a i sejem strane hibride
a i nemojte mesati FAO grupe
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Uz duzno postovanje svim hibridima sve jednog proizvodjaca ali ja ne znam ni jednog coveka u mojoj okolini koji je imao 16 i vise tona. Ajde i do 14 t da je neko imao, ali ga ovi preterase.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

bas bih voleo da vidim kako je ta njiva izgledala pre zetve..
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

18 t po hektaru,znaci oko 10,5 tona po jutru:haha:?Pa jako tesko ,NEVERUJEM!
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ljudi iz južnog Banata (Banatsko Novo Selo) kažu da može toliko da rodi, 10t/kj (oni seju Pionir D12). :sta:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

2moawcg.jpg

2m6jpcx.jpg
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

moj komsija je imao prinos dekalb-a na jednoj parceli 9.3 t/kj,sa vlagom od 19%
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

@amac86rs
Koji hibrid dkc-a je sejao tvoj komsija?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Dolovac je napisao(la):
nikad nemoze da rodi toliko... a 12 km sam od novog sela
Ja sam jedno 15km od BNS ali neverujem ni ja u to tu do 7-8 t/kj ali 10 je stvrano mnogo mislim nije realno i svakidasnje i cesto....nek se oglasi neko odatle pa da vidimo sta kaze... ::namigivanje::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

bojcetic je napisao(la):
@amac86rs
Koji hibrid dkc-a je sejao tvoj komsija?

Poslao sam mu poruku ali nista ne odgovara ,sutra cu ga pitati pa javljam
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja sam na samo jednoj parceli imao nesto preko 8 t/KJ sa vlagom 17 , ali samo na jednoj parceli. Tako da u te price od 16,17 t/Ha ne verujem. U ostalom sejacemo koje jutro dekalbsa pa cemo videti. Ne verujem da je bolji od pionora za 25 %
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Stvarno liči da pretjeruju Američki rekord je oko 24bu/acre mislim da je to oko 15t/ha a još imaju GM hibride.Samo kod njih su uslovi za takmičenje pri ACGA udruženju strožiji , npr površina mora biti prillično veća ,nesjećam se tačno ali mislim 40-50ha a ne kao kod nas na 200mkv , pa onda čova zaore stajnjak na 1m dubine ,ručno dosije koji fali , zaliva i kaže evo rekorda :haha: :haha:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

To sa mikroogleda ne računaj.
Svako može na 1 aru da ostvari dobre prinose,pričamo o realnoj situaciji na njivi.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Normalno. Postujem i cenim sve proizvodjace hibrida, a narocito pionir i dekalbs, ali mislim da im takva reklama uopste ne treba jer poljopreivrednici nisu bas ovcurine za sisanje (bar sto se tice ovog) .Dolaze mladji koji dosta citaju po internetu i ne mogu se bas lako prevariti, mozda stariji koji tesko menjaju navike i poveruju.
Tako da ako bi imao prosecan rod od nekih 12 t/h suvog zrna (kad prodje kroz susaru) bio bih prezadovoljan :veseljak::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Da li ova kuća ima neki sajt za informacije? Tražio i nisam mogao da nađem? Kako organizuju prodaju semena, jel imaju promotere? :sta:
 
Nazad
Vrh