Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Najboli je 5783. U kišnoj godini i dobroj zemli garantovano najboli hibrid na svetu. A brzo i otpušta vlagu, samo ovaj hibrit je isklučivo za branje u zrnu lako se kruni. Kombaj radi kao na prazno a bunker za 25% puniji od bilo kog hibrida.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

mikulas
Koliko je to brzo otpustanje u odnosu na druge hibride, npr pionire?Imam neke prijatelje u tvom kraju i nemogu da mise nahvale Dekalba ako se dobro secam govoro je o nekom hibridu kojeg reklamiraju kao "formula 1" medju kukuruzom
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

mikulaš je napisao(la):
Najboli je 5783. U kišnoj godini i dobroj zemli garantovano najboli hibrid na svetu. A brzo i otpušta vlagu, samo ovaj hibrit je isklučivo za branje u zrnu lako se kruni. Kombaj radi kao na prazno a bunker za 25% puniji od bilo kog hibrida.

Ali zato u susnoj godini podbaci al redovno.
Po meni su najbolji 5143 i 5276.Sigurniji su.
Vlaga im bude 1-2% ispod Pioneera.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Znate kako ja svake godine sejem pionirove hibride za skidanje u zrnu i zadovoljam sam sa prinosima. Ove godine sam prvi put sejao Dekalb 5783,5143 i 6040. Seme je bilo za 30 % skuplje od Pionira ali prinos extra . Od 12-13,5 t po hektaru jus kvaliteta. Imao sam na par parcela sejano zajedno sa Pionirom b23,f02,p12 i f73. I pri košenju razlika je bila očigledna, a vlaga za 2% manja. Po meni najbole se pokazao hibrit Dkc5783(formula 1). Mada ova godina je bila kod nas jako povoljna za kukuruz a kako će se pokazati u sušnim to neznam, ja ću ga iduće godine sejati bar na jednoj trećini mojih površina pod kukuruzam a i vama ga savetujem da probate ali isključivo za branje u zrnu i sejati ga na 21-22cm
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ovo su najbolji hibridi za skidanje u zrnu..po jutru sam ima 8613kg,,sa vlagom od 18% do 19%,, a u pitanju je DKC 5783....Ovaj prinos je bio na parceli od 3 jutra,,a na ostalim parcelama je bilo preko 8000kg..... :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

da li je neko imao problem sa poleganjem,u pitanju je hibrid 5783,kod nas je bilo i to u ogumcima,inace zrno je ok,duboko,lako se kruni,i naj bitnije nema veliku vlagu
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

I ja sam sejao sada prvi put da probam 6040 i na nekim stabljikama je bilo i po tri klipa,dok u neke druge sorte to nisam primetio.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Nisam cuo da je neko sejao kod mene u ataru. Ali ako je kako vi pisete ovde, onda je :D
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Razgovarao sam sa jednim čovekom iz južnog Banata, on kaže da kod njih kako na kojoj njivi, negde je bolje rodio Pionir, a negde Dekalb, ali da nije neka velika razlika u prinosu, +-10% .
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

zorancile je napisao(la):
Razgovarao sam sa jednim čovekom iz južnog Banata, on kaže da kod njih kako na kojoj njivi, negde je bolje rodio Pionir, a negde Dekalb, ali da nije neka velika razlika u prinosu, +-10% .
A dekalb ima skuplje seme , neko je napisao za 30%. Tesko da moze da bude opravdana investicija u setvu njihovih hibrida onda.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Definitivno cu probati jedan ili dva njihova hibrida mada ne gajim lazne nade o cudesima. Razlika moze samo da bude u kvalitetu semena.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Mozda brže otpušta vlagu, pa da se tu nađe neka računica. :sta:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Farmer II je napisao(la):
A dekalb ima skuplje seme , neko je napisao za 30%. Tesko da moze da bude opravdana investicija u setvu njihovih hibrida onda.

pa i nisu bas skuplji

njihov dzak od 50.000 semena kosta 77 eura = priblizno 8200 din
pioneerov dzak od 25.000 semena kosta 3300, 3740, 4290 i 4840 din u zavisnosti koja je grupa


i dekalb seme je iz UVOZA sto je veoma bitno. Pioneerova semena iz uvoza su ona iz najskuplje grupe
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

cicimoric je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
A dekalb ima skuplje seme , neko je napisao za 30%. Tesko da moze da bude opravdana investicija u setvu njihovih hibrida onda.

pa i nisu bas skuplji

njihov dzak od 50.000 semena kosta 77 eura = priblizno 8200 din
pioneerov dzak od 25.000 semena kosta 3300, 3740, 4290 i 4840 din u zavisnosti koja je grupa

jel ove cene za 2011 god?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

odakle ove cene pionira?
nisam nigde video cenovnik za 2011.
 
Nazad
Vrh