Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Gde ima da se kupi seme? Hteo sam da uzmem malo za probu. Jel ima po apotekama ili kako?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

trebalo bi da ima u bolje snabdevenim polj.apotekama,a cena ti se uhvati isto kao za pioneer,mada ce cene biti ludacke ove godine :zli:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

pa kazu da je kvalitet semena ekstra zbog povoljne godine,e sad sta nam uvale,a sto udaraju po usima za zastitu sa poncom,sacuvaj boze
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Seme Dekalba dolazi iz HU,RO,FR i IT, sa klijavostom od 98-99%, sto je napisano na deklaraciji(vec dve godine ih sejem).Razlike:haha:?Mogu reci da ima.I u kilogramima prema gore, i u vlazi na dole 1-2% u odnosu na Pioneer.
Ove godine sam sio u istu parcelu(10kj) A24,N01 i DKC5143.Dekalba ima 500 kg vise od Pionera po kj(jeste da je on fao 400 a Pioneeri fao 300).A vlaga mu je niza za 1%.
Dekalb uvozi MK komerc kod nas.Ova ce im bit 4 sezona, a cena semena(76,5eura) je fixirana ugovorom na 5 godina(ali samo za Srbiju).U madjarskoj su puno skuplji(oko 110 eura) ali tamo imaju vise kategorija cena.
Jedini problem sa njim je sto NE uvoze tretirano seme sa insekticidom,barem do sad.
5143,5276 su jako rodni i stabilni.5783 je najrodniji, ali samo u kisnim godinama.6040 hvale i kazu da moze i za berac, ali kod nas se jako lose pokazao(2009god).


Inace Pioneer 1 grupa(znam za Colombu!) je 3300din sa 0,5 Ponchom ako se uplati ove nedelje do petka.Navodno imaju neki novogodisnji popust od 30%, samo nigde ne kazu i niko ne zna.Informacija je 100% jer mi je kolega danas uplatio.
Sad uplacuju prodavci,pa ce posle nove godine lepo da zarade na nama.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

voleo bih da ga probam,al' bi ga ja samo brao za kotarku!
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

5143 ni slucajno.Samo ce cutke stici do cardaka:).
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

bez obzira na vlagu?
kod mene moze da ide u kotarku i do 30%!
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Znao sam da sam nesto zjb....sifre ne unistise. :udri: :udri: Moram nesto strano staviti u zemlju na 2.50 jutara koje planiramo ove godine za svoje potrebe
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja cu ove godine posejati i DEKALB ali moram se raspitati jos koji bi bio najbolji za branje fao 600 verovatno ::namigivanje::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

I ja najverovatnije cu veci deo kukuruza za vrsidbu sejati Dekalb, jos ako ostane cena od 77 evra :D
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

o5989v.jpg
 
Nazad
Vrh