Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Tačno Miroslave...a 6089 je u sojištu,tamo očekujem solidan prinos,(ako bude ozbiljne kiše)...
 
Da li mozda imas 4964 na toj zemlji? Jedino me od DKC interesovao taj hibrid, pa me cisto zanima kako se ponasa u razlicitim uslovima, u poredjenju sa ostalim hibridima.
Na toj parceli su tri hibrida dekalba ,5783,5276 i 4964.Kad budem išao sledeći put u taj deo atara slikaću taj deo parcele.
 
:)
23vgdhz.jpg
[/IMG]
 
Jutros išao da vidim kako izgleda dekalb 5783 na dve parcele prema Novom Bečeju.Kao i što sam predpostavio ,šareno.
Parcela je 6 kj a 1,5 je predusev kukuruz.
Gde je predusev kukuruz lošije .

Gde je predusev pšenica ,srednje žalosno.


Jedan kraj parcele








Drugi kraj parcele



Manji klipovi su dekalb



Snimak sa jednog kraja


Snimak sa drugog kraja

 
Poslednja izmena:
Parcela od 2,5 kj je znatno lošija.
Jedno 20% je jalovih a ovi što imaju klip izgleda ovako



Više je izgoreo

Kad sam stigao kući počela je kiša :osmeh:

 
Momentalno pada kiša koja će mu pomoći da napuni to što je oplođeno a koliko će biti ,videćemo.
Da se vraća iz mrtvih to je istina,pošto je jednog momenta bio otpisan.
 
Moj 5783 zavrsio je svoje pa makar i bio poplavljen.
Ovakav je bio 3 Juna:
20120603165922.jpg


20120603165956.jpg


A ovako izgleda sad sa nekih 70% jalovih a mozda i vise.
20120722181555.jpg


20120722181602.jpg


5276 nalazi mi se u 5-oj i 6-duzi (ovo naglasavam za one koje znaju nas atar) pa ga nisam obilazio vec 2 nedelje al je bio mnogo gori onda od 5783 tako da Dekalb ove god. po ovoj susi mi se pokazao kao jedno veliko sranje od hibrida.
 
Upravo se vraćam sa obilaska deklaba u pitanju je hibrid 5783, jalovih oko 20 do 25 %, a ovo što ima za sada neizgleda loše, a šta će do kraja biti, videćemo...
 
djavo mi nije dao mira pa i ja poseja Dekalb ove godine... hibrid 6120 posejan 24.aprila izgoreo skroz,na mojoj najboljoj njivi uz odličnu agrotehniku i još bolje djubrenje. Strašno i žalosno,sreća što proletos nisam mogao naći semena inače bih ga i više posejao,a pored njega N-43 kao da je sa neke druge planete,a ja se uzdao u Dekalb, se.. mu se u u...
 
juce se vracao i pored puta nisam mogao da prepoznam parcele ,pre 8 dana su izgledale jad i beda sada neizgledaju lose a vlaga se tek spusta. ipak zadnju rec ce dati kombajn.
 
Nazad
Vrh