Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

5699 Donja dva lista osusena. . . Klipove tera. . . kakvi ce biti videcemo. . . 150kg ureje po lancu i prehrana preko lista novalon 20x20x20, sejano 6. aprila. . . .
miul3.jpg
[/IMG]
na koji je razmak sejan?
 
Odnos prema klijentima je nepopstojeca kategorija u ovoj zemlji javasluka!
Ima toga, ali se stvar popravlja. meni je najgore kad moram trgovca da vucem za rukav zato sto je umislio da bez njega zemlja prestaje da se okrece. Ama jok brate, za moje pare ti treba mene da juris. Prema tome, cao, zdravo. Oni koji znaju da rade posao postuju svog klijenta i njegov novac, zato sam i napisao da mi najvise smeta taj odnos. Niko ne ocekuje da neko treba da radi za klikere.

Ovo sto je napisao kolega za gratis vrece je malo losa organizacija, ali se dobijalo. Nategnuti rokovi i to, malo se cuti, ali moze. Kod ovih drugih, nema sanse da ih uhvatis ni za rep ni za glavu. verujem da je bila guzva, zato ce sledece godine moci da odrade na miru.
 

Moj 5143 od 2011.
A evo su i skoro najbolji komadi koji su dali nekih 4t/ha sa cime bi smo verovatno voe godine bili vrlo zadovoljni.
 
@marko22
nisu gratis vrece od proletos losa organizacija nego laganje. Receno je da ako narucis neku sortu i ako je to sa dvostrukom dozom poncha npr, i gratis vreca je ista takva. POsle su nam uvaljivali neku sciscanicu koju niko nije hteo!
E marko da mi je ove godine takav kukuruz! Jooj tuge
 
@Momo,
Znam, zato i postavljam ovo sa nadom da makar bude isto, u sta sumnjam.

@Optimista,
Da me ne shvatis pogresno, uopste ih ne branim, samo izlazem nacin na koji sam ja dosao do gratis vreca. Odmah bih sada potpisao da neko skida sve a da mi da te 4t/ha, a njemu neka visak , jos bih mu dao gorivo i tri obroka dnevno. :spavam:

@entuzijasta,
Taj je vec zreo, znaci od prosle godine. Imam njivu gde verujem da nece biti ni ulazak kombajna. Obracemo nesto malo okolo rucno i dovidjenja.
 
ako procitaju ove silne postove gde smo svi slozni da je ove godine DKC naj gore prosao u susi, trebaju priznati gresku i reci otvoreno zbog cega je to tako.
ma da i bez njihovog priznanja svako ponaosob ce odluciti, dal reskirati i u kisnoj godini postici naj bolje prinose sa ovim hibridima, ili u susnoj godini ne brati nista??????
ja licno ne ocekujem nikakvu nadoknadu od njih, jer nisam ni ja njima nista nadoknadio prosle godine sto sam naj vise prinose dobio od njihovih hibrida...
al znam sta cu dogodine sejati, bez mnogo rizika i stabilnih prinosa...

sad mi jako krivo sto sam tako jednostavno (syngentin PAKO) skartirao, a koji mi u zadnjih 4-5god. dosta toga kupio i izgradio...
jedva 10 vreca paka sam uzeo i na vise lokacija posejao pored dkc-a, pako je neuporediovo boljeg izgleda i klip i stablo...
 
Kod mene ima jos nade. Dkc 5143 sam sejao 03.04 cini mi se i posejao sam ga nesto dublje razmak 21.5 i sada sam bio da ga obidjem. S obzirom kakva je godina bice on i dobar nece biti rekordnih prinosa ali bice kukuruza.
 
ako procitaju ove silne postove gde smo svi slozni da je ove godine DKC naj gore prosao u susi, trebaju priznati gresku i reci otvoreno zbog cega je to tako.
ma da i bez njihovog priznanja svako ponaosob ce odluciti, dal reskirati i u kisnoj godini postici naj bolje prinose sa ovim hibridima, ili u susnoj godini ne brati nista??????
ja licno ne ocekujem nikakvu nadoknadu od njih, jer nisam ni ja njima nista nadoknadio prosle godine sto sam naj vise prinose dobio od njihovih hibrida...
al znam sta cu dogodine sejati, bez mnogo rizika i stabilnih prinosa...

sad mi jako krivo sto sam tako jednostavno (syngentin PAKO) skartirao, a koji mi u zadnjih 4-5god. dosta toga kupio i izgradio...
jedva 10 vreca paka sam uzeo i na vise lokacija posejao pored dkc-a, pako je neuporediovo boljeg izgleda i klip i stablo...
Konšija ja imam ove godine na par njiva Singentin Pako i Dkc 5276,5783 i 5143, i Pako je od ovih hibrida ubedlivo najboli. Prošle godine je dao Pako 1t po hektaru manje ali ove godine će to debelo da nadoknadi.
Ali nema tu šta Dkc hibridi su ove godine najgori hibridi ,a pogotovo 5783.
 
Dogodine posejemo svi Pako dok ne podbaci i Pako,pa onda opet svi Monsanto.I tako vrtimo se u krug,a godine prolaze.Mi uvek kasnimo jednu celu godinu sa iskustvima...
 
Kad bismo znali kakva ce biti godina, lako bi mi odlucili. Za 5783 i pise da mu nema ravnog kad su dobri uslovi. Kad su losi, lele lele...
 
komso 5783 nesmen ni da pomislim da selem jer nemamo mi zemlje za njega...
5143,4888 dogovaram se sad sa burazerom dal da ih siliramo, jer nece biti nista, katastrofa naj gori!!! kod mene za sva vremena...
5276 boze pomozi kao i 5699, svescu DKC na ova 2 hibrida i ovaj treci sa slike...
attachment.php

slikan pre nedelju dana, sejan u nize zemlje, za sad naj bolji kod mene, al samo na 5h posejan 6089...

da napomenem da me LG Agrister odusevio kako dobro izgleda...
 
Gledao sam kod jednog poznanika taj 6089. Tabla je 17 jutara. Ima zdrav list onaj gde tera klip i jedan ispod njega. Mada je i taj ispod klipa po ivicama požuteo. Ako se suša nastavi taj je izgubio rod za ovu godinu.
 
Nazad
Vrh