Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)



Uradio sam nesto kao ogled ove godine na dve parcele. U istim uslovima, sa istim predusevom i djubrenjem sejao Pioneer f38 i Dekalb 5783. Danas sam malo obilazio ali sam bio kratak sa vremenom pa nisam stiga da prebrojim i sklop oplodjenih biljaka na cemu gospoda iz Dekalba insistiraju. Ipak obecavam da cu ovih dana uraditi to sve detaljnije, kao i sa nekim drugim hibridima ako na osnovu toga bude mogla da se izvede neka pausalna procena.

Ipak ovo na slici:
1. DKC 5783
2. Pioneer f38
ovo je sa parcele koja je u mom vlasnistvu od jesenas, predusev prenica. Zaorano 150 kg/kj 3x15 (Linzer) i u prolece baceno oko 200kg ureje(mozda i nijensu preko toga). Zemlja inace ne spada u najbolje zemlje u nasem ataru i ljudi koji duze rade tu zemlju tvrde da je gustina (18cm) suluda. Inace zemlja je ozloglasena po losem rodu u susi.

3. DKC 5783
4. Pioneer f38
predusev suncokret, dobra zemlja, baceno kao i na gornju parcelu

5. Pioneer p1114
Ovo je sa trece parcele gde takodje ima i f38 i 5783 kao i nekog LG-a(moram proveriti tacno koji) i nesto malo Agrimax-a. Nisam stigao da uzmem uzorke od svega, ali sam ovo poneo jer mi se cini da je ovaj hibrid apsolutno najbolji ove godine na mojim parcelama. Doduse klip koji sam slikao nije u potpunosti oplodjen ali mi se cini da nije sav takav. Moracu ovih dana da to malo detaljnije izpregledam.
 
Prva 2 klipa su sa vodicke njive? Tamo i u dobroj godini bude povuci potegni za solidan prinos.
Prezivecemo i ovo, pa teramo dalje!
 
Ne prva dva klipa su iz soncanskog atara. Od Ivinog salasa prema kanalu jedno 500 m odprilike. Onaj dekalb iz vodicke lenije ipak ne bih da pokazujem, ima tu mozda ljudi sa slabim srcem i sitne dece, pa nema smisla :)
 
Vec sam pisao da sam morao presejati gratis seme od dve godine koje nije nikao kao da je sejano sa praznim kutijama.Prijatelju je ostao jedan dzak tretirano sa poncom.Posejao sam posle djurdjevdana,bicu jedan od manjeg broja koji ce da pohvali dekalb .Pogledajte kakve peraje tera na klipu valjda mu sluzi da hvata rosu.Ili je ubacen neki gen od neke ribe:haha:
2i9r248.jpg

30hls9k.jpg
 
Danas nisam nosio aparat napolju ali sam uzeo koji klip sa Dekalba 5783 koji je na odličnoj zemlji.

Ovi mali su 5783 uzbrani na dva mesta u parceli.Svako stablo nosi neki klipić.Parcela je od 6 kj a ima još jedna u blizini od 2,5 kj gde je počeo da gore i list do klipa.U istom potezu komšiji 5276 izgleda odlično ,danas nabrao za kuvanje.
 
@Kristal
ma znam, ali salim se, od sve muke

@kiraj
spram sve muke jos to na nesto i lici. Daj Boze da ih biljka istera do raja. Ovi duzi su 5276?
 
Ne ,komšijin 5276 nisam slikao ali jako lepo izgleda.Ovi dugi su sa moje parcele isti dan sejani ali su za branje ZP-hibridi.



---------- Poruka napisana u 14:37 ---------- Prethodna poruka je at 14:30 ----------

Ne znam šta da kažem ,dekalb je sejan na 20,7 i nikao je skoro 100% a zp su sejani na 24,5 i imali su oko 80% nicanje.Pitanje ,gde će biti veći prinos ,ako padne neka kiša ?.
 
5699. . . posto sam bio u prolazu i u zurbi, nisam nesto posebno birao klip koji cu da otkinem, ovaj sam odabrao iz razloga sto mi je delovalo kao da nema nista tj da nema zrna. . . ima razlicitih klipova a ovaj je po mojoj proceni manji, po stabljici ima po 1 a i po 2 klipa ove velicine. Na jesen ce da vidimo kako ce biti, "mutavi' ce reci sve.. . .
357q6tf.jpg
[/IMG]
 
ddragan
na koji ste razmak sejali 5276 i koja je agrotehnika primenjena i sta je bio predusev?
ralekiraj
takodje me interesuje agrotehnika i predusev koji je bio kod vas kada ste posejali 5276 i na koji je razmak posejan.
 
Predusev psenica, pre oranja 80kg Map-a, predsetveno 150kg Uree, setva 10.04.2012., razmak podesen na sejalici 20,7cm
 
Nazad
Vrh