Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Mislim da je ovo presudna godina za dekalb seme kod nas.Verujem da neće biti domaćina koji ga je sejao ,a da o tome ne razmisli tri puta pre iduće setve.Džaba je on meni prošle godine dao 13-14t/ha kad je to i za ovu godinu.Ne mogu da verujem da je tako propao tj. presušio se u odnosu na druge semenske kuće.
 
Mislim da je ovo presudna godina za dekalb seme kod nas.Verujem da neće biti domaćina koji ga je sejao ,a da o tome ne razmisli tri puta pre iduće setve.Džaba je on meni prošle godine dao 13-14t/ha kad je to i za ovu godinu.Ne mogu da verujem da je tako propao tj. presušio se u odnosu na druge semenske kuće.
I moj 6120 na 20 cm od zemlje podgoreo,2-3 lista skroz...Sreca pa sam uzeo samo 3 vrece i necu vise eksperimentisati.KwS i dalje i samo KWS.Neka se tesko bere i ljusti ali je zakon,Kermess i Korimboss imam neku nadu a za ovog Dekalb-a nemam cemu veliko ni da se nadam.Palo u ataru duplo manje nego nad selom znaci 4-5 litara u vrh glave i to je skupljena prasina u 11 sati kao da nije ni padalo nista
 
Vidim da se dosta kudi Dekalb ove godine.

Ja sam bio čvrsto rešen da ga isprobam ove godine. Pošto nisam poznavao ove hibride od ranije, otišao sam na prezentaciju koja je zimus bila kod nas. Bila je puna sala i organizatori nisu imali dovoljno kataloga o svojim hibridima. Pošto mi sama imena hibrida nisu bila poznata, a prezentacija je bila takva da ako već ne znaš te hibride nećeš ih znati ni posle prezentacije jer je bilo silno nabrajanje brojeva (oznake hibrida), otišao sam kod njih u firmu i opet tražio katalog da bih uopšte video koji je FAO kojeg hibrida. Tamo su me ladno otkačili, nemaju kataloga i rekli su mi da uzmem bilo koji hibrid jer su svi super. Od mene je dalje je sledilo hvala i doviđenja, jer ako vama nije stalo da dobijete kupca, nije ni meni stalo da sejem vaše hibride...
 
a tolko ste kudili pionira,kao vise nikad nece u njivu a sad ima da ga sejete da puca samo...ahaaaha

Ma da, lose seme, nece da nikne...

Diklofen

Ja sam prosle god sejao nekih 5 jutara dekalba (vec neznam oznaku) na probu posto su svi rekli sto ne probam...Sejao sam ga pored F73 , bili su jednaki u prinosu ali zrna F73-e je bila puno lepsa nego dekalbova, tako da... Ja cu i u buduce da stavim samo pioneer hibride.
 
I kod mene dekalb sejan na soju na 19cm podgoreo dosta,a ovaj na 22,5 se jos nekako drzi ali nece jos dugo.Jedino kermes zelen do zemlje kao da je svaki dan kisa.
 
viewer.php
[/URL]
viewer.php
[/URL][/IMG]

5783 jako lose izgleda
sejan o4.04.2012
razmak 19 cm
3x15 200kg/kj urea 250 kg/kj
 
Poslednja izmena:
ovaj je najlosiji bez kise ko zna otkad inace jeLG35-35
sq04kj.jpg

nesto bolji
viideu.jpg

najbolji caussade Ranky
350upuo.jpg

ovde cetvrti put kukuruz pocela diabrotika da se hrani
35lrpdl.jpg

svi hibridi su iz iste njive 17kj na22km od beceja prema severu tamo redko idem danas oko podne je slikano , sejano prvog maja prijatno sam se iznenadio, tamo je kadgod bilo kise
Umalo da zaboravim na dekalba koji me je kostao 175e dzak a najvise uvrnuo listove
 
ny6aeb.jpg

konacno i ovu sam sliku uspeo da postavim i sad necu jedno vreme da Vas gnjavim nit idem na njive.:ppozdrav:
 
Ja sam takodje bio pre podne na njivi zemlja peskovitija moj pionir N01 podgoreo skoro ceo ima jos zelenih delova iznad formiranog klipa oprasen je ali neznam ... komsija pored dekalb ima malo nizi jer je 2 nedelje kasnije posejao takodje isto pocinje da isteriva metlicu i klip polagano zuti jedan znak pitanja za jedan i drugi
 
Kod mene dekalb koji je sejan pocetkom aprila poceo da podgoreva. . . a onaj koji je sejan krajem aprila taj se jos drzi. . .
 
Nazad
Vrh